Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Napęd elektryczny do miodarki (wirówki)

pyskaty 01 Apr 2019 16:11 2181 5
    pyskaty
    Level 12  
    Witam ,
    Zamierzam dorobić napęd elektryczny do miodarki. Myślałem o silniku 24v 250w takim z hulajnogi elektrycznej tylko aby on był od razu z przekładnią gdzie obroty na wyjściu to około 370rpm.
    Czy coś takiego uciągnie 4 ramki duże wielkopolskie z miodem zakładam max 25 kg w koszu miodarki. Jak z regulacją? Lepiej kupić gotowy sterownik np od hulajnogi?
    Czy może ktoś z was polecić mi jakieś alternatywne łatwiejsze, tańsze rozwiązanie?

Nie odgrzewamy starych tematów tylko piszemy nowy.
    Moderator Krzysztof Reszka.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    krzysiek7
    Moderator of Electricity
    Ja mam przy 3-plastrowej silniczek od wycieraczek z malucha, zamontowany zamiast korby, silniczek napędza miodarkę przez oryginalna przekładnie. Pracuje już tak od około 9 lat.
    Jeżeli do Twojej byłby zbyt słaby to szukaj silnika od wspomagania, ten wytrzyma.
    pyskaty
    Level 12  
    No właśnie tylko ja chciałem się pozbyć tej tandetnej przekładni ręcznej.... I dlatego szukam już jakiegoś silnika z przekladnia bo również chciałbym uniknąć budowy przekładni prasowej.
    czesiu
    Level 34  
    pyskaty wrote:
    Czy może ktoś z was polecić mi jakieś alternatywne łatwiejsze, tańsze rozwiązanie?

Może wkrętarka elektryczna?
    pyskaty
    Level 12  
    czesiu wrote:
    pyskaty wrote:

Może wkrętarka elektryczna?

Za słaba
    krzysiek7
    Moderator of Electricity
    pyskaty wrote:
    I dlatego szukam już jakiegoś silnika z przekladnia bo również chciałbym uniknąć budowy przekładni prasowej.

Pomyśl co się dzieje na takiej przekładni jak masz zanik zasilania, a plastry rozpędzone do pełnej prędkości. Jeżeli już to przekładnia nie blokująca.
    pyskaty wrote:
    chciałem się pozbyć tej tandetnej przekładni ręcznej

Dlaczego tandetnej, co się z nią dzieje? Ja nie mam problemów.