Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd elektryczny do miodarki (wirówki)

01 Kwi 2019 16:11 309 5
  • Poziom 12  
    Witam ,
    Zamierzam dorobić napęd elektryczny do miodarki. Myślałem o silniku 24v 250w takim z hulajnogi elektrycznej tylko aby on był od razu z przekładnią gdzie obroty na wyjściu to około 370rpm.
    Czy coś takiego uciągnie 4 ramki duże wielkopolskie z miodem zakładam max 25 kg w koszu miodarki. Jak z regulacją? Lepiej kupić gotowy sterownik np od hulajnogi?
    Czy może ktoś z was polecić mi jakieś alternatywne łatwiejsze, tańsze rozwiązanie?

Nie odgrzewamy starych tematów tylko piszemy nowy.
    Moderator Krzysztof Reszka.
  • Poziom 34  
    Ja mam przy 3-plastrowej silniczek od wycieraczek z malucha, zamontowany zamiast korby, silniczek napędza miodarkę przez oryginalna przekładnie. Pracuje już tak od około 9 lat.
    Jeżeli do Twojej byłby zbyt słaby to szukaj silnika od wspomagania, ten wytrzyma.
  • Poziom 12  
    No właśnie tylko ja chciałem się pozbyć tej tandetnej przekładni ręcznej.... I dlatego szukam już jakiegoś silnika z przekladnia bo również chciałbym uniknąć budowy przekładni prasowej.
  • Poziom 33  
    pyskaty napisał:
    Czy może ktoś z was polecić mi jakieś alternatywne łatwiejsze, tańsze rozwiązanie?

Może wkrętarka elektryczna?
  • Poziom 12  
    czesiu napisał:
    pyskaty napisał:

Może wkrętarka elektryczna?

Za słaba
  • Poziom 34  
    pyskaty napisał:
    I dlatego szukam już jakiegoś silnika z przekladnia bo również chciałbym uniknąć budowy przekładni prasowej.

Pomyśl co się dzieje na takiej przekładni jak masz zanik zasilania, a plastry rozpędzone do pełnej prędkości. Jeżeli już to przekładnia nie blokująca.
    pyskaty napisał:
    chciałem się pozbyć tej tandetnej przekładni ręcznej

Dlaczego tandetnej, co się z nią dzieje? Ja nie mam problemów.