Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielacz USB z kilkoma portami jako ładowarka do telefonów?

01 Kwi 2019 21:41 183 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    Zastanawiam się nad kupnem Hub USB z kilkoma wejściami, ale jedynym celem tego byłoby wykorzystywanie go jako rozdzielnika do ładowarki.
    Nie potrzebuje rozdzielnika do komputera, jednak na wakacjach będę miała dostęp tylko do jednego gniazdka, a 2 telefony do ładowania plus powerbank.
    Stąd moje pytanie: czy gdy podłączę do kontaktu końcówkę od ładowarki telefonu, do tego hub, a do niego 3 kable z telefonami to czy to zadziała? Czy telefony się naładują? W zwykłym czasie, wolniej, wcale?
    Czy Hub GEMBIRD UHB-U2P4-03 dostępny w mediaexpert (nie mogę wkleić link) spełniałby rolę?
    Czy wystarczy najtańszy za kilka złotych z allegro? :D
  • Poziom 3  
    Działać powinno, ale zakup dobrą ładowarkę o dużym natężeniu maksymalnego prądu.
    Zwykła ładowarka się usmaży :)
  • Poziom 2  
    Hm... dopiero planuję kupić powerbank i napisane jest, że w paczce powerbank ma tylko przewód USB; nie ma nic o wtyczce do gniazdka (nie wiem, czy to norma, czy powinien ten przełącznik być). Więc może inny sposób: jeśli powerbank podepnę do kontaktu wtyczką od ładowarki telefonu, a telefony pod powerbank to wytrzyma? W efekcie końcowym wszystkie 3 urządzenia się naładują? I czy używając w ten sposób powerbank nie zepsuje go?