Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilarka Husqvarna 435 - Po przechyleniu gaśnie

wlazmen 01 Apr 2019 21:57 3420 9
 • #1
  wlazmen
  Level 14  
  Witam wszystkich. Mam dwie pilarki : Husqvarnę 435 i McCulloch chyba 410. Obie zachowują się podobnie tj. po przechyleniu na prawą stronę tam gdzie jest odpowietrznik pilarka gaśnie. Husqvarna jest po lekkim remoncie tzn miała rysy na tłoku, cylinder ok. Przed remontem w ogóle nie chciała wchodzić na wysokie obroty. Po wymianie tłoka, pierścienia, uszczelniaczy, gaźnika (na oryginalny) oraz odpowietrznika wróciła prawie do normy. Czasami zdarzy się, że podczas pracy trzymając ją na prosto też "buczy" i w tym czasie wystarczy odkręcić korek paliwa i wróci do swoich obrotów. Sprawa wydaje się być prosta, wymienić odpowietrznik i powinna działać. Tylko że jest już trzeci kupiony w serwisie husqvarna (koszt ok 50PLN) i dalej to samo. Brakuje mi już pomysłu. McCulloch zachowuje się tak samo. Odpowietrznik sprawdzałem pompką podciśnieniową podłączając ją do wężyka paliwowego a resztę otworów zaślepiłem. Co jeszcze może być nie tak?
 • #3
  wlazmen
  Level 14  
  Silnik nie łapie lewego powietrza, karter jest Ok, nie jest przegrzany ani zdeformowany. Filtra jeszcze nie wymieniałem. Po wymianie odezwę się.
 • #4
  4495redberet
  Level 27  
  Uszczelniacze robiłeś??
 • #5
  wlazmen
  Level 14  
  Tak, napisałem to w pierwszym poście.
 • #6
  kamilo23
  Level 21  
  Sprawdź na innym gaźniku.
 • #7
  wlazmen
  Level 14  
  Gaźnik jest nowy, oryginalny. Jutro sprawdzę jeszcze jak będzie zachowywać się po zmianie filtra paliwa. W serwisie husqvarny gość mi powiedział, że ludzie stosują różne patenty np. przewiercają bardzo cieniutkim wiertłem odpowietrznik. Wg mnie to powinien być zawór zwrotny a po przewierceniu paliwo będzie się wylewało przez tą dziurkę. Co o tym sądzicie?
 • #8
  E8600
  Level 40  
  wlazmen wrote:
  W serwisie husqvarny gość mi powiedział, że ludzie stosują różne patenty np. przewiercają bardzo cieniutkim wiertłem odpowietrznik. Wg mnie to powinien być zawór zwrotny a po przewierceniu paliwo będzie się wylewało przez tą dziurkę. Co o tym sądzicie?


  Sam zrobiłem coś podobnego w kosie spalinowej gdzie odpowietrznik jest w korku; powiększyłem otwór trochę igłą do szycia. Paliwo nie cieknie ale sam korek trochę się poci gdy naleję paliwa do pełna.
  Jeśli w serwisie takie rady dają to tylko świadczy, że to częsta bolączka tego niezbyt udanego modelu.

  Wykupienie marki Husqvarna przez KTM daje o sobie znać.
 • #9
  wlazmen
  Level 14  
  Wymieniłem dzisiaj filtr paliwa i jest to samo. Zostaje chyba tylko przewiercić odpowietrznik.
 • #10
  wlazmen
  Level 14  
  Znalazłem inny odpowietrznik jakąś używkę. Okazuje się, że dmuchając ustami w ten odpowietrznik w kierunku przepływu powietrza przepływa ono swobodnie, a w obydwu nowych ustami prawie że nie można się przebić. A podczas przepływu powietrza piszczy w nim. Tak jak pisałem wcześniej pompka podciśnieniowa dawała radę, a gaźnik już nie. Dzisiaj wypaliłem pełny zbiornik pod różnymi kątami i na razie chodzi. W sobotę będę miał dużo cięcia w pozycji przechylonej na odpowietrznik. Zobaczymy jak się będzie zachowywać.