Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka Husqvarna 435 - Po przechyleniu gaśnie

01 Kwi 2019 21:57 915 9
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich. Mam dwie pilarki : Husqvarnę 435 i McCulloch chyba 410. Obie zachowują się podobnie tj. po przechyleniu na prawą stronę tam gdzie jest odpowietrznik pilarka gaśnie. Husqvarna jest po lekkim remoncie tzn miała rysy na tłoku, cylinder ok. Przed remontem w ogóle nie chciała wchodzić na wysokie obroty. Po wymianie tłoka, pierścienia, uszczelniaczy, gaźnika (na oryginalny) oraz odpowietrznika wróciła prawie do normy. Czasami zdarzy się, że podczas pracy trzymając ją na prosto też "buczy" i w tym czasie wystarczy odkręcić korek paliwa i wróci do swoich obrotów. Sprawa wydaje się być prosta, wymienić odpowietrznik i powinna działać. Tylko że jest już trzeci kupiony w serwisie husqvarna (koszt ok 50PLN) i dalej to samo. Brakuje mi już pomysłu. McCulloch zachowuje się tak samo. Odpowietrznik sprawdzałem pompką podciśnieniową podłączając ją do wężyka paliwowego a resztę otworów zaślepiłem. Co jeszcze może być nie tak?
  • Poziom 38  
    Problemem autora tematu może być zapchany filtr paliwa jeśli wymiana odpowietrznika nie przynosi rezultatu, lub przegrzany dolny plastikowy karter silnika, którym łapie lewe powietrze.
  • Poziom 14  
    Silnik nie łapie lewego powietrza, karter jest Ok, nie jest przegrzany ani zdeformowany. Filtra jeszcze nie wymieniałem. Po wymianie odezwę się.
  • Poziom 22  
    Uszczelniacze robiłeś??
  • Poziom 14  
    Tak, napisałem to w pierwszym poście.
  • Poziom 20  
    Sprawdź na innym gaźniku.
  • Poziom 14  
    Gaźnik jest nowy, oryginalny. Jutro sprawdzę jeszcze jak będzie zachowywać się po zmianie filtra paliwa. W serwisie husqvarny gość mi powiedział, że ludzie stosują różne patenty np. przewiercają bardzo cieniutkim wiertłem odpowietrznik. Wg mnie to powinien być zawór zwrotny a po przewierceniu paliwo będzie się wylewało przez tą dziurkę. Co o tym sądzicie?
  • Poziom 38  
    wlazmen napisał:
    W serwisie husqvarny gość mi powiedział, że ludzie stosują różne patenty np. przewiercają bardzo cieniutkim wiertłem odpowietrznik. Wg mnie to powinien być zawór zwrotny a po przewierceniu paliwo będzie się wylewało przez tą dziurkę. Co o tym sądzicie?

Sam zrobiłem coś podobnego w kosie spalinowej gdzie odpowietrznik jest w korku; powiększyłem otwór trochę igłą do szycia. Paliwo nie cieknie ale sam korek trochę się poci gdy naleję paliwa do pełna.
    Jeśli w serwisie takie rady dają to tylko świadczy, że to częsta bolączka tego niezbyt udanego modelu.

Wykupienie marki Husqvarna przez KTM daje o sobie znać.
  • Poziom 14  
    Wymieniłem dzisiaj filtr paliwa i jest to samo. Zostaje chyba tylko przewiercić odpowietrznik.
  • Poziom 14  
    Znalazłem inny odpowietrznik jakąś używkę. Okazuje się, że dmuchając ustami w ten odpowietrznik w kierunku przepływu powietrza przepływa ono swobodnie, a w obydwu nowych ustami prawie że nie można się przebić. A podczas przepływu powietrza piszczy w nim. Tak jak pisałem wcześniej pompka podciśnieniowa dawała radę, a gaźnik już nie. Dzisiaj wypaliłem pełny zbiornik pod różnymi kątami i na razie chodzi. W sobotę będę miał dużo cięcia w pozycji przechylonej na odpowietrznik. Zobaczymy jak się będzie zachowywać.