Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE37R81BX/XEC - uszkodzenie matrycy

artur_chy 01 Apr 2019 23:54 1125 6
    artur_chy
    Level 2  
    taki oto problem TV działał jakiś czas spokojnie później wylądował w pudełku i tak sobie odpoczywał pewien czas dziś zamontowałem go na ścianie i ku mojemu zdziwieniu takie cudo jak na foto jeszcze takiej usterki nie widziałem, może ktoś coś mi podpowiedzieć bo nic na forum nie znalazłem podobnego polaczenia T-Con taśma ect..sprawdzone co ciekawe reszta działa bez problemu czasem pozostaje jakby ślad po nie wygaszonej wcześniejszej warstwie obrazu

Samsung LE37R81BX/XEC - uszkodzenie matrycy Samsung LE37R81BX/XEC - uszkodzenie matrycy Samsung LE37R81BX/XEC - uszkodzenie matrycy Samsung LE37R81BX/XEC - uszkodzenie matrycy Samsung LE37R81BX/XEC - uszkodzenie matrycy Samsung LE37R81BX/XEC - uszkodzenie matrycy

obstawiam że matryca umarła wygląda jak by się rozkleiła ale może się mylę ?
    artur_chy
    Level 2  
    robokop wrote:
    T-con, AS15F....

ale to co zalecasz wymienić tego jednego scalaka za 15 zyla AYOE mam i spoko wymienie ale czy miałeś podobną usterke już i dało to efekt ?
    zdzich42
    Level 40  
    Jeśli to AS15F? Poszukaj sam czytając posty. Wstaw w "szukaj" AS15F, nie sprawdzałem ale podejrzewam, że będziesz miał co czytać. :D
    Może to nie elektroniczna metoda ale dotknij go podczas pracy... ciepły to on jest zawsze ale parzy tylko uszkodzony.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    artur_chy wrote:
    ale to co zalecasz wymienić tego jednego scalaka za 15 zyla AYOE mam i spoko wymienie ale czy miałeś podobną usterke już i dało to efekt ?
    Zalecam zaniesienie TV do najbliższego zakładu usług RTV. Objaw to klasyczny przykład uszkodzenia korektora gamma.
    artur_chy
    Level 2  
    robokop wrote:
    artur_chy wrote:
    Zalecam zaniesienie TV do najbliższego zakładu usług RTV. Objaw to klasyczny przykład uszkodzenia korektora gamma.

Oznaczenie początkujący nie znaczy nie potrafiący używać multimetru oscyloskopu czy stacji lutowniczej a kila lat pracy serwisie i wymiany elementów SMD nie są mi obce ale takiej usterki jeszcze nie widziałem dlatego pytam wiec komentarz zanieś do serwisu nie wnosi nic do prośby o pomoc ale dziękuję za wcześniejsze ukierunkowanie na AS15..
    lisek
    Service technician RTV
    Kol. Autor napisze :
    - jaka matryca
    - lub jaki T-con

:idea: jak na razie to ~wróżenie~