Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei B593s-22 Duża różnica prędkości między wi-fi a kablem

DK_Strzelin 02 Apr 2019 14:33 495 4
    DK_Strzelin
    Level 5  
    Witam. Zakupiłem antenę zewnętrzną do w/w routera. Prędkość wzrosła znacząco bo osiąga do 90 mb/s, ale tylko przy podłączeniu przez kabel sieciowy. Przez wi-fi jest prawie o połowę niższa. Router jest w otwartej przestrzeni i zarówno komputer jak i telefon podłączone do sieci wi-fi nie przekraczają 40 Mb/s. firmware w routerze to
    V200R001B236D30SP00C801. Macie jakiś pomysł co może być przyczyną tak dużych różnic prędkości ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    bumble
    User under supervision
    Uruchom np inssider i sprawdź zajętość pasma. Poszczególnych kanałów. Zmiana kanału powinna pomóc. To normalne że po wifi jest wolniej. Jak możesz przełącz się na 5GHz.

Dodano po 1 [minuty]:

Jaki to internet? Tzn antena na zewnątrz i kablem antenowym do routera? Pasmo 2,4.
    DK_Strzelin
    Level 5  
    Tak antena na zewnątrz i po kablu do routera. Internet mobilny w Orange. Nie mam firmware który by umożliwił zmianę pasma. Inssider niestety nie jest już nawet w wersji testowej. Parametry są takie: Huawei B593s-22 Duża różnica prędkości między wi-fi a kablem
    bumble
    User under supervision
    Musi być ja mam w wersji free. Ja mam antenę na zewnątrz z AP i po kablu lan do domu do routera. 5GHz. To lepsze rozwiązanie. Ale mniejsza z tym. Spróbuj zmieniać kanały w routerze. Jak masz antenę na zewnątrz to jak masz wifi w domu? Router ma drugie radio czy masz drugi router?
    DK_Strzelin
    Level 5  
    Po kablu LAN też działa dobrze ale po wi-fi dużo wolniej. Wszystkie urządzenia , które mogą korzystać z wi-fi są wyłączone a mimo to prędkość jest znacznie niższa. Co do anteny to zewnętrzna jest MIMO odpowiedzialna za odbiór pakietów z sieci a wewnętrzna wi-fi to zupełnie inna antena.Zastanawiam się czy to nie wina firmware.