Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmywarka Bosch SMV 50E70EV - nie grzeje wody

jkm73 02 Apr 2019 16:36 1116 5
Bosch
 • #1
  jkm73
  Level 21  
  Witam, mam problem ze zmywarką Bosch SMV 50E70EV. Zmywarka nie grzeje wody, po zakończonym zmywaniu przy ikonie kranu świeci się czerwona dioda. W zmywarce poziom wody jest ok 2,3 cm od dna tej wanienki (w zasadzie cała wanienka jest wypełniona), dostałem się do sitek w zaworze odcinającym, nie były specjalnie brudne ale profilaktycznie je przeczyściłem. Czy ktoś może mi pomóc w zdiagnozowaniu tej usterki?
 • Bosch
 • #2
  kot mirmur
  Level 33  
  Pytanie może zabrzmi głupio- czy grzałka została sprawdzona?
 • Bosch
 • #3
  jkm73
  Level 21  
  Nie, bo sygnalizuje brak wody, a pomyślałem ze brak grzania wynika z braku wody.
 • Helpful post
  #4
  kot mirmur
  Level 33  
  Czy poziom tej wody jest w samej dziurze pod sitkiem, czy na dnie całej komory zmywarki?
 • #5
  jkm73
  Level 21  
  Poziom wody jest nad sitkiem, komora ma w dnie lekkie zagłębienie, całe jest w wodzie. Po zakończonym zmywaniu palą sie kontrolki kranika i soli (takie strzałki zagięte). Wytargałem tą zmywarkę i obserwowałem napełnianie i spust wody, raczej nie zauważyłem nieprawidłowości (co prawda jestem lajkonikiem w tych sprawach) jedyne co mogłoby budzić jakieś podejrzenia to to, że w tym przeźroczystym pojemniku na boku zmywarki w kanale zasilającym jest taki czerwony element w kształcie U. Do tego elementu woda zasilająca leci jednym ciągiem, a poza tym elementem pojawiają sie purchle powietrza.

  Być może źle interpretuje te kontrolki, jutro zmierzę grzałkę na pompie i sterowanie. Poszedłem jeszcze raz i zmierzyłem oporność na dwóch czerwonych przewodach idących do pompy (po wypięciu wtyczki ze sterownika). Wygląda, że grzałka jest spalona, więc pompa do wymiany. Nr. pompy to 9000658862, na allegro brak, google też skąpo informuje :) Jaką pompę można ewentualnie zastosować?
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • #6
  jkm73
  Level 21  
  Zmywarka naprawiona, chciałem podziękować koledze kot mirmur, który jako jedyny próbował mi pomóc i jego sugestia co do grzałki była słuszna. Posiłkowałem się opisem z tego tematu :arrow: Link kolegi jkosiel, któremu również dziękuję.