Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler Ariston i termostat spalin

02 Kwi 2019 18:11 207 5
  • Poziom 10  
    Mam problem z bojlerem. Pod długiej przerwie w działaniu nie chce odpalić. Świeczka świeci, ale po puszczeniu pokrętła gaśnie.
    Pierwsze co sprawdziłem to termostat spalin przy wylocie do komina. Okazało się, że po zwarciu przewodów, które idą do termostatu bojler odpala. Nie wiem co może spowodować używanie bojlera bez tego czujnika więc szukam zamiennika.
    Termostat ma opór wynoszący 0.06 oma. Czyli przepuszcza. Nie rozumiem trochę tego.
    Wiecie może co z tym zrobić? Wiece gdzie jego szukać ?

Oznaczenie na boku: 61-13 90*C
    Pomiędzy nóżkami: TYPE 261 10(3)/250 T175K

Bojler Ariston i termostat spalin Bojler Ariston i termostat spalin
  • Specjalista - systemy grzewcze
    To jest termostat, który wyłącza palnik w razie cofnięcia się spalin. Czyli jeden z najważniejszych elementów od których zależy Twoje życie.
  • Poziom 21  
    Zreguły brak jest styku na tych dwóch widocznych nitach. Konektorki wtedy ruszają się .
    Można zeskrobać powierzchnie blaszki i nitów do połysku metalicznego i zlutować cyną.
    W innym przypadku trzeba kupić nowy, może być każdy tego typu na 90 °C wyłaczenie. Jest ogólnie dostępny.
    Bojler Ariston i termostat spalin
  • Poziom 10  
    U mnie stopki trzymają się solidnie. Pod jakim oznaczeniem szukać tego termostatu w sklepach? Nie mogę znaleźć po tym co mam