Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] HP OMEN gubi zasięg wi-fi blisko routera

kampol2015 02 Apr 2019 20:13 1407 4
    kampol2015
    Level 2  
    Witam,
    Przeszukując różne fora o tej tematyce nie znalazłem konkretnego tematu który Mnie dotyczy, mianowicie Laptopa HP OMEN mam od stycznia i od samego początku mam problem z Wi-Fi w Nim. Reszta urządzeń w domu nie ma problemu. Zbliżając się do routera na 0,5 metra łapie sygnał i łączy się z internetem i połączenie oddalając się na 1,5 - 2 metry zostawało. Po ostatniej aktualizacji Windowsa 10 zrobiło się tak, że łączy się z routerem, lecz po odejściu na odległośc przez ściane w linii prostej około 2 metrów rozłącza się i pokazuje słaby zasięg przez co się nie łączy albo w ogóle nie widzi routera. Stary laptop na zewnątrz nawet widział router, HP już przez ściane gubi zasięg :D Muszę telefonem mostkować sygnał, żeby mieć połączenie do sieci.
    Chcę naprawić ten problem unikając zakupu zewnętrznej karty sieciowej, może ktoś miał taki problem lub wie jak się do tego zabrać i był by w stanie Mi pomóc? Bardzo był bym wdzięczny za pomoc. ;)
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    kampol2015
    Level 2  
    Laptop HP OMEN
    Intel Wireless AC 9560
    Router TP-LINK
    Spec:
    Intel Core i5 8300 2.30 Ghz (8 CPUs)
    8 GB RAM
    NVIDIA GeForce GTX 1050 4 GB + Zintegrowana Intel UHD Graphics 630
    Jako amatorowi w takich sprawach, podpowiesz jak mam ogarnąć konfigurację karty sieciowej?
    Też sprawa tego typu że raczej nie problem routera, tylko bardziej laptopa. Bo On nie ogarnia zasięgu Wi-Fi.
    kampol2015
    Level 2  
    Więc tak, sterowniki wgrałem co podałeś. Już lepiej jest od razu wyłapał router na pełny zasięg, tylko łączył się na chwilę. Restart routera i teraz chodzi wszystko.
    Na tą chwilę dziękuję bardzo za pomoc ;)
    Jak się coś zmieni jeszcze to najwyżej wróce do tego wątku.