Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] - Domofon przycisk wywołania otwiera elekrozaczep furtki

02 Kwi 2019 22:39 390 16
  • Poziom 3  
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie domofonu firmy URMET
    Problem mój polega na tym że gdy wcisnę przycisk wywołania przy furtce to elektrozaczep furtki się zwalnia odrazu i furtkę można otworzyć. Dodam jeszcze że w głośniku panelu wywołania jak i w słuchawce w domu słychać cały czas szum, buczenie a w zimie podczas mrozu to buczenie było o wiele głośniejsze. Domofon mam od kilku lat i tak się nie działo wcześniej wszystko było ok. To jest domofon tylko do jednego mieszkania-domu. Ja myślę że problem tkwi w płytce panelu wywołania lub zasilaczu. Bardzo proszę o pomoc. Dodam że panel wywołania jest firmy mifon M40A - Domofon przycisk wywołania otwiera elekrozaczep furtki - Domofon przycisk wywołania otwiera elekrozaczep furtki

Moderowany przez c2h5oh:

Na elektrodzie nie piszemy gdzie popadnie. Proszę dokładnie czytać opisy działów i do tych opisów się stosować. Regulamin punkt 3.1.14.
    Przeniesione z "Radiotechnika Początkujący".

• Poziom 16  
    Czy kable między panelem a zasilaczem, oraz miedzy unifonem a zasilaczem są jednolite czy może występują jakieś połączenia po drodze ( np. puszki). Wygląda to na zwarcie kilku żył w przewodach. Proponowałbym odpiąć najpierw panel i zasilacz i pomierzyć przewody. Oczywiście wcześniej zrobić spis połączeń.
  • Poziom 20  
    Kable widać, że są solidne.
    Wyzwalanie rygla jest tu w obwodzie mikrofonu.

1. Buczenie: wymień mikrofon elektretowy, zwróć uwagę na jego masę.
    - Domofon przycisk wywołania otwiera elekrozaczep furtki

2. Zwalnianie rygla: Gdy był zmieniany unifon lub podłączenie, to w nim zamień miejscami kabelek sygnału wywołania z kabelkiem otwierania rygla.
  • Poziom 3  
    Kable nie są nigdzie łączone i raczej nie ma możliwości zwarcia na linii. Nie sądzę aby kable po kilku latach około 5 lat uległy uszkodzeniu na linii. Kabel jest zakopany w ziemi na głębokości 1 metra
  • Poziom 20  
    W unifonie URMET sprawdź blaszkę przycisku zwalniania rygla czy jest pęknieta i zwiera.
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    Tirowiec 123 napisał:
    Kable nie są nigdzie łączone i raczej nie ma możliwości zwarcia na linii. Nie sądzę aby kable po kilku latach około 5 lat uległy uszkodzeniu na linii. Kabel jest zakopany w ziemi na głębokości 1 metra

Zależy jaki grunt i jak został zasypany. Kamień lub gruz w zamarzniętej ziemi potrafi uszkodzić kabel.
  • Poziom 3  
    Blaszka w przycisku zwalniania rygla jest ok.
    W elektrozaczepie kiedyś pająk zrobił sobie gniazdo i zaczep nie trzymał. Muszę sprawdzić mikrofon bo może tam też jest gniazdo pająka i dlatego buczy ale dlaczego otwiera rygiel przycisk wywołania
  • Poziom 16  
    W załączniku masz schemat systemu z wykorzystaniem zasilacza 18A1. Skoro podczas wywołania otwiera Ci się zaczep to musisz mieć gdzieś zwarcie między linią wywołania za linią zaczepu. Wątpię aby uszkodzony mikrofon powodował takie problemy. Przejrzyj schemat i pomierz odpowiednie rzeczy tak jak pisałem na początku.
  • Poziom 20  
    W unifonie zamień kabelki miejscami: CA i 9, napisz czy to pomogło w kwestii rygla?
  • Poziom 3  
    Jeśli zastosowałem kabel ziemny i do tego włożyłem go do plastykowego przewodu chydraulicznego (niebieska rura) to jedyna możliwość że przewody się przetopily gdzieś na linii bo nie sądzę żeby coś je uszkodzilo. Producenci URMET i MIFON twierdzą że to wina zasilacza.
  • Specjalista Domofony
    Tirowiec 123 napisał:
    Jeśli zastosowałem kabel ziemny i do tego włożyłem go do plastykowego przewodu chydraulicznego (niebieska rura) to jedyna możliwość że przewody się przetopily gdzieś na linii bo nie sądzę żeby coś je uszkodzilo. Producenci URMET i MIFON twierdzą że to wina zasilacza.

Zaproś jakiegoś lokalnego fachowca, a zdiagnozuje Ci to w 10 min.

Pozdrawiam
  • Pomocny dla użytkowników
    Zawsze może podłączyć inny kabel na próbę. Po prostu rozwinąć go na wierzchu i podmienić odcinek miedzy kasetą a zasilaczem. Kiedyś musiałem komuś w ten sposób udowodnić, że ma uszkodzenie w kablu, a on mi nie wierzył.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Co na to, a może jednak będzie przyczyna zasilacza 18 A1 i jego wymiana pomoże? Bo jeśli nić nie można znaleść to na końcu zostaje zasilacz/wzmacniacz.
  • Poziom 3  
    Producenci URMET i MIFON twierdzą jednogłośnie że to wina zasilacza. Zwarcie wewnątrz zasilacza powoduje buczenie i otwieranie rygla więc jeśli kabel okaże się dobry to chyba będę musiał wymienić zasilacz a nie płytkę panelu wywołania tak jak myślałem na początku
  • Pomocny dla użytkowników
    Musisz w końcu coś podmienić, aby jedno czy drugie wyeliminować. Decyzja należy do ciebie.
  • Poziom 3  
    To była wina zasilacza. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Dziękuję wszystkim za pomoc
  • Poziom 3  
    To była wina zasilacza. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Dziękuję wszystkim za pomoc

Dodano po 2 [minuty]: