Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TL-WR740N i TL-WR1043ND - przedłużenie wifi

Qper3 02 Apr 2019 22:56 348 1
 • #1
  Qper3
  Level 1  
  Cześć

  Posiadam dwa routery:
  1. TL-WR740N v3
  2. TL-WR1043ND v1
  czy jest możliwość przy pomocy tych dwóch routerów przedłużyć zasięg/wzmocnić siłę wifi ?
  Dostawca internetu to Multimedia. W tej chwili sieć postawiona jest na TL-WR740N ale zasięg jest kiepski - 3 pokoje dalej/2 ściany - 1 fala na 3 ze wskaźnika wifi na laptopie. Wcześniej sieć postawiona była na TL-WR1043ND, zasięg był lepszy niestety router zaczął się wieszać i nie było dostępu do internetu / połączenie wifi cały czas było.

  Ma ktoś pomysł jak to poustawiać lub jaki firmware wgrać by to dobrze pracowało ?

  Dziękuję za wszelkie sugestie
 • #2
  dt1
  Moderator of Computers service
  Witaj. Prawidłowym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest przeciągnięcie kabla do dalszej części mieszkania, w której nie ma zasięgu i podłączenie tam dodatkowego urządzenia. Jeśli nie jest to możliwe, można spróbować za pomocą urządzeń PLC taki manewr wykonać (w zależności od połączeń między gniazdkami i kilku innych czynników uda się to lepiej, gorzej lub wcale). Ostatnią i najgorsza alternatywą jest repeater, który warto umiejscowić tak, aby jeszcze był w dobrym zasięgu pierwszego routera, ale też żeby dalsze części mieszkania były w dobrym zasięgu repeatera. Opcja z repeaterem nie jest specjalnie niezawodna i pewnie też nie musi być za szybka.

  Co do 1043ND, skoro i tak jest "na straty", to proponuję mu wrzucić oprogramowanie bazujące na OpenWRT (np Gargoyle - jest łatwe w konfiguracji) i wtedy spróbować.

  Tutaj jest najnowsze oprogramowanie, o którym wspomniałem przeznaczone do wgrania do 1043NDv1 (czyli białej wersji). Nie należy go wgrywać do żadnego innego routera ani nowszych wersji (w czarnych obudowach). Oprogramowanie wgrywa się tak, jak oficjalne, przez interfejs www routera. Jeśli wywali na starcie błąd, to skróć jego nazwę (nazwij plik np firmware.bin).

  https://www.gargoyle-router.com/downloads/ima...x-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin

  Adres IP routera po wgraniu tego oprogramowania zostaje ustawiony na 192.168.1.1, domyślne hasło to password.