Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ładowanie szeregowe akumulatorów LiFePo4 z paneli PV

romanewas 03 Apr 2019 02:51 768 2
    romanewas
    Level 11  
    Mam taki trochę może nietypowy problem a mianowicie na jachciku chcę jako zasilanie użyć silników elektrycznych BLDC 2x4kW 72V (albo 48V). Do ich zasilania z kolei na dachu jachciku ma być rząd paneli PV (mono) o napięciu nominalnym 48V. Jeśli użyję silniczków 72V to mój pomysł jest aby połączyć szeregowo 6szt akumulatorów LiFePO4 12v 300Ah (w załączeniu specyfikacja) aby uzyskać napięcie 72V właśnie do regulatora silników. Tak samo chcę je ładować - szeregowo. Jednak z tego co wiem ładowanie powinno się odbywać większym napięciem rzędu 14,4V - 14,6V i jeżeli to pomnożę x6 to mam 86,4V - 87,6V. Z kolei napięcie paneli PV wynosi około 48V więc jeśli połączę dwa rzędy połączonych ze sobą paneli równolegle (po 6szt paneli min 300-330W w rzędzie) w sposób szeregowy to uzyskam średnio około 96V. No i jak rozumiem potrzebuję tylko odpowiedniej ładowarki aby ładować te akumulatory od paneli PV w trakcie pływania? Czy jak to powinno być zrobione? Dodam że jednocześnie podczas ładowania będą pracować silniki elektryczne napędzające jacht... Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi...
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Michal_WWL
    Level 25  
    Potrzebujesz regulatora ładowania współpracującego z PV, takiego lepszego na wyższe napięcie, na przykład firmy Tracer. Podłączenie bezpośrednie nic nie da.
    romanewas
    Level 11  
    No tak - źle się wyraziłem. Czyli odpowiedni regulator sprawę załatwi? Nie będzie tutaj żadnych problemów z rozpływem prądów/ładowaniem baterii bo np silniki będą pobierały prąd podczas pracy? Akumulatory mają wbudowany BMS....
pcbway logo