Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Honda Accord VII kombi 2.4 - Rolka napinacza

03 Kwi 2019 08:31 345 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    Posiadam hondę accord 2.4 benzyna kombi.
    W dniu przedwczorajszym podczas jazdy doszło do ucięcia wzdłuż jednego z ząbków paska klinowego a kolejno pasek spadł.
    Kupiłem pasek (7PK1750) i wymieniłem. Po założeniu i odpaleniu pasek zsuwa się o ząbek z koła pompy wspomagania. Sprawdziłem wszystkie rolki i żadna się nie kręci z jakimś oporem ani nie widać żeby miała luz. Poniżej zdjęcie jak to wygląda po chwili działania. Zaraz po odpaleniu auta.
    Honda Accord VII kombi 2.4 - Rolka napinacza Honda Accord VII kombi 2.4 - Rolka napinacza
    Niestety nie wiem co może być przyczyną. Czy może to być napinacz ? Przy wymianie paska dość ciężko się go odsuwało. Widać trochę że ta rolka jest zużyta tylko pytanie czy wymieniać rolkęczy cały napinacz.
    Dodam że mam też wyciek przy uszczelce zaworu vtec ale to będę robił w przyszłym tygodniu w serwisie razem z regulacją zaworów.
  • Poziom 43  
    Witam. Ja bym wymienił cały napinacz z rolką.
  • Poziom 10  
    Cześć
    Dzięku za poradę. Podczas demontażu napinacza zauważyłem, że urwana jest śruba która trzyma napinacz. (Dziwne bo przy ruszaniu napinaczem nic nie było wyczuwalne). Po długich walkach śruba wyciągnięta i założony nowy napinacz i pasek. Aktualnie jest wszystko ok. Zauważyłem, że gdzieś jeszcze cieknie olej aż na przegub. Wymienię uszczelkę pod zaworem vtec bo tam też trochę mokro a w środę przy okazji wizyty u mechanika (regulacja zaworów) proszę o weryfikację czy gdzieś jeszcze leci.
  • Poziom 10  
    Podczas demontażu napinacza zauważyłem, że urwana jest śruba która trzyma napinacz. (Dziwne bo przy ruszaniu napinaczem nic nie było wyczuwalne). Po długich walkach śruba wyciągnięta i założony nowy napinacz i pasek