Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub 361 - Nie mogę wykasować błędu C- 3901

04 Kwi 2019 11:38 240 6
  • Poziom 16  
    Witam, wymieniłem teflon i wywaliło mi C- 3901 bo okazało się iż wałek dałem od 501 a nie od 361 a jest grubszy. Kupiłem od 361 założyłem i niestety dalej błąd wywala. Nie mogę go wykasować, w menu serwisowym wchodzę w truble reset i jest napisane że ok lecz maszyna nie startuje w ogóle tylko od razu błąd tak jak by się nie wykasował. Nie działa również kasowanie błędu z przytrzymaniem narzędzia/liczniki.
    Bardzo proszę o pomoc
  • Poziom 17  
    Prawdopodobnie uszkodziłeś termistor przy wymianie.
    Czasem to się zdarza, ew zapomniałeś coś podłączyć
    Ew uwlona płyta PRCB
    Piec staje się ciepły?
  • Poziom 16  
    Wcześniej piec był zimny. Teraz znalazłem filmik z innego bizhuba żeby wyłączyć przełączniki SW i po zrobieniu tego błąd wraca ale piec jest ciepły.
    Rozbieram ponownie i wymieniam termistory, mam nadzieję że to już ostatni raz bo już chyba 6 będzie
    Dzięki za pomoc

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Wymieniłem cały piec na inny tylko nowy wałek dałem i dalej to samo. A jak wkładam ten piec do 501 to działa. Co może być jeszcze przyczyną ? Piec zimny

Dodano po 3 [godziny] 18 [minuty]:

Podmieniłem płytę z innej maszyny 361 i zaczyna startować i wywala wreszcie jakiś dziwny błąd C-286 którego nie mogę nigdzie znaleźć.
  • Poziom 19  
    pyrokar01 napisał:
    ... jakiś dziwny błąd C-286 którego nie mogę nigdzie znaleźć.
    Kolego zapewne źle wpisałeś, w tej maszynie są kody 4 znakowe i zapewne wywaliło Ci błąd C-C286. A ten już znajdziesz. Ewentualnie przełóż pamięć i NVRAM.
    M.
  • Poziom 16  
    Tak pewnie coś źle wpiąłem bo teraz już na każdej płycie daje C3901.
    Pamięć i NVRAM jest na płycie głównej ? To może pomóc mi w tym błędzie pieca ? Bo już mi ręce opadają nie wiem co robić

Dodano po 3 [godziny] 57 [minuty]:

Podmieniłem całą płytę główną i wywaliło jakiś błąd płyty, przełożyłem pamięć z i dalej jest c - 3901
    Bardzo proszę o pomoc jak nie przez elektrodę to może ktoś z Warszawy mógłby do mnie przyjechać i mi to ogarnąć.
  • Poziom 25  
    Panie kolego, jeszcze trzeba błąd wykasować, bo sam się nie zresetuje! Trzymasz wciśnięty przycisk utility/counter i włączasz maszynę trzymasz aż się pojawi okienko trouble reset i zatwierdzasz. Jeśli mimo to błąd się powtarza, to gorzej...
  • Poziom 16  
    Oczywiście robię to. Tylko u mnie nie dziala trzymanie liczniki tylko wchodzę menu serw i tak kasuję