Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwarcie instalacji w kuchni - jaka przyczyna

marekrakow 05 Kwi 2019 22:26 2010 76
    marekrakow
    Poziom 13  
    Więc rozkrece wszystkie kontakty i sprawdzę przewody, puszki (czy to dobry pomysł?). Czy mam wykonać jakieś pomiary?Jeśli to nie pomoże poproszę o pomoc profesjonalistę. O wynikach poinformuję na forum.
  • TermopastyTermopasty
    marekrakow
    Poziom 13  
    #kkas12 - widzę, dziękuję i zrobię dokładnie tak jak napisałeś (w poniedziałek, w weekend pracuję). O rezultatach napiszę, będzie to wskazówka dla innych.
    bumble
    Użytkownik obserwowany
    Wyłącz rcd weź miernik i zmierz rezystancje pomiędzy N i ochronnym w którymś z gniazdek w kuchni. Dobierz odpowiedni zkres miernika i napisz ile wyszło.
  • TermopastyTermopasty
    marekrakow
    Poziom 13  
    #bumble - dziękuję, oczywiście zrobię to i napiszę w poniedziałek, bo przez weekend siedzę (i leżę) w pracy.
    marekrakow
    Poziom 13  
    Dzień dobry, dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc. #bumble - Rezystancje pomierzone we wszystkich kontaktach -1. Proszę o interpretację i opinię ekspertów.
    bumble
    Użytkownik obserwowany
    Ole wynosi ta rezystancja?
    zbich70
    Moderator - Elektryka
    kkas12 napisał:
    Przecież napisał, że -1.
    Czyżby rezystancja ujemna? Takiej to nawet nadprzewodniki nie mają. Zapnijmy pasy bo wchodzimy w nową technologię... :)
    marekrakow
    Poziom 13  
    Rezystancja wynosi jeden. To nie był minus tylko pauza i każdy wie że nie może być ujemna.
    zbich70
    Moderator - Elektryka
    marekrakow napisał:
    Rezystancja wynosi jeden. To nie był minus tylko pauza i każdy wie że nie może być ujemna.

Ale co jeden? Kiloom, megaom, gigaom? Jakie napięcie pomiarowe przyłożyłeś? 500V czy 2,5kV ?
    marekrakow
    Poziom 13  
    Miernik pokazuje jeden co zapewne oznacza że nie ma zadnego kontaktu między mierzonymi punktami. No przecież wiecie o co chodzi.
    marekrakow
    Poziom 13  
    Wszystkie zakresy taki sam wynik. Nawet jeśli dałem 2000 k ohm.
    marekrakow
    Poziom 13  
    Jeśli byloby przebicie N PE to powinna być jakaś rezystancja, czy dobrze rozumiem. A może roznicówka się zepsuć?
    kkas12
    Poziom 42  
    Coraz częściej te nowinki się pojawiają.
    Mnie już na tym forum nic nie dziwi poza tym, że ty się jeszcze nie dziwisz. Brakło tego uśmieszku, prawda :)

Można podać wskazówki gdzie i jak szukać.
    Ale nie, ja mam miernik więc pomierzę.
    I pomierzył.
    A ty bądź mądry i interpretuj wyniki "pomiarów".

Więc interpretuj.
    zbich70
    Moderator - Elektryka
    marekrakow napisał:
    Wszystkie zakresy taki sam wynik. Nawet jeśli dałem 2000 k ohm.
    Czym to było mierzone? Zabawką z Biedronki?
    A co pokazuje miernik przy napięciu pomiarowym 2,5kV (tak- kilowolta), takimi miernikami diagnozuje się izolację.
    marekrakow
    Poziom 13  
    Wywala w każdym gniazdku, ale odbiornik o małej mocy np. żarówkę LED nie, ale router ok. 50 W tak.
    marekrakow
    Poziom 13  
    Miernik jest spoko. Zwarcie instalacji w kuchni - jaka przyczyna
    wacek.wacek
    Poziom 29  
    Chyba musisz wezwać elektryka. On przepnie na próbę rcd sasiednie i okaże się czy to nie walnięta różnicówka. Ja miałem taki przypadek z rcd niedawno ale nie wiem czy mogę przytoczyć. A wszystko już odłączone już od tego obwodu?
    elpapiotr
    Moderator Energetycy
    marekkrakow napisał:
    Miernik jest spoko.

Ten spoko-miernik nie służy do pomiarów rezystancji izolacji, tak na marginesie.
    zbich70
    Moderator - Elektryka
    kkas12 napisał:
    zbich70 napisał:
    A co pokazuje miernik przy napięciu pomiarowym 2,5kV (tak- kilowolta), takimi miernikami diagnozuje się izolację.
    Hola, hola. Nie zapędziłeś się za daleko kolego?

Twoja racja. 500V wystarczy. Ale na pewno nie będzie to "biedronkowy" mulimetr, jak na fotce wyżej.
    marekrakow
    Poziom 13  
    Feralny element.
    Zwarcie instalacji w kuchni - jaka przyczyna
    marekrakow
    Poziom 13  
    Podlaczone jest oświetlenie kuchni i płyta przy kuchence gazowej, żeby iskrę dawała. Działają. Różnicowka dziala. Nic więcej. Ale przy większym poborze np. 50 W czyli niskim rozłącza. Lodówka działa na przedłużaczu do pokoju.
    elpapiotr
    Moderator Energetycy
    No właśnie. Potrzebny miernik do pomiaru rezystancji izolacji :D
    Elektryk ma wiedzieć, co i gdzie mierzyć, przy wyłączonym napięciu i rozłączonych właściwych żyłach przewodów.