Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens WS12X461PL - wymiana łożysk - czym posmarować simering?

05 Kwi 2019 12:18 825 6
  • Poziom 2  
    Hej, wymieniam łożyska w pralce Siemens WS12X461PL. Obejrzałem kilkanaście tutoriali w tym temacie i w niektórych serwisanci stosują jakiś smar na simering i trzpień krzyżaka. Słabo znam rosyjski i nie mogę zrozumieć, w jakim celu jest stosowany ten smar i jakie ma właściwości.

Domyślam się, że to rodzaj dodatkowego uszczelniacza i zabezpieczenia łożysk? Czy ktoś mógłby się odnieść do tej metody?

od 15 minuty 35 sekundy:
    youtu.be/6z4WXliZwB0?t=935

Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Witaj, ten temat już był poruszany na naszym forum.Użyj wyszukiwarki.
  • Poziom 2  
    Dziękuję, faktycznie, znalazłem trochę informacji na ten temat.
  • Poziom 2  
    Wymieniłem łożyska i amortyzatory. Niestety cały zbiornik wciąż wpada w bardzo duże drgania przy wirowaniu. Tak jakby był jakiś problem z wyważeniem. Jaka może być przyczyna?
  • Poziom 39  
    Czy słychać stuki podczas tych wibracji? Prawdopodobnie poskładał kolega pralkę z uszkodzonym krzyżakiem.
  • Poziom 2  
    Stuki są, ale stłumione. Sam krzyżak był w dobrym stanie, tzn. nie był skorodowany (mamy twardą wodę i od początku stosujemy środki zmiękczające). Jeśli chodzi o trzpień krzyżaka, to trochę zaskoczyło mnie to, że tak lekko wchodzi w łożyska. Może już się wyrobił i jest tam luz, który daje znać o sobie przy dużych obrotach? Luz w rękach nie był wyczuwalny. Bęben nie przemieszczał się względem zbiornika przy mocnym ruszaniu "na sucho".
  • Poziom 33  
    A kolego - czy sam bęben nie jest zwichrowany? Jak wygląda jego czołowa krawędź przy obracaniu nim ręcznie (ta przy fartuchu).