Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40EH5300WXXH - Płyta BN94-05559M, miga led 5x2, artefakty

05 Kwi 2019 13:16 363 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Padł mi telewizor Samsung UE40EH5300WXXH. Podczas oglądania nagle się wyłączył i dioda zasilania na telewizorze miga 5x2 razy. Po odłączeniu zasilania na dłużej nic się nie zmieniło. Na forach wyczytałem, że to błąd płyty głównej BN94-05559M i zamówiłem taką na alleg... Sprzedawana jako używana i w pełni sprawna, ale nie do końca, ale o tym niżej. Na nowej płycie tv się włączył, obraz z dekodera po hdmi jest normalny.
    Ktoś spotkał się z taką awaria płyty głównej i czy jest możliwa naprawa?

A jeśli chodzi o montaż nowej-używanej płyty to mam z nią problem:
    O ile obraz generowany przez zewnętrzne źródła (np dekoder przez hdmi) jest poprawny to obraz generowany przez tv jest opatrzony artefaktami.
    Wszystkie menu, podgłaśnianie, obraz z tv analogowej i obraz na filmach i zdjęciach z usb jest wyświetlany z kwadratami.
    Złączki sprawdzane 2x. Co może być przyczyną? Konieczny rebaling procesora? Oprogramowania nie aktualizowałem, tv mam odłączony od internetu. Kupiona płyta jest starsza od tej co była w telewizorze.
    Przykładowe zdjęcia obrazu z artefaktami:
    Samsung UE40EH5300WXXH - Płyta BN94-05559M, miga led 5x2, artefakty Samsung UE40EH5300WXXH - Płyta BN94-05559M, miga led 5x2, artefakty

Edit 19.04.2019:
    Kupiłem nowy tv.
    Na drugiej płycie też pojawił się problem z wyłączaniem się i miganiem diody LED, tym razem miga parę razy po 1.
    Będę miał trochę czasu to spróbuję w jednej zrobić rebaling, a w drugiej zasilanie przejrzę. Mam 2 płyty z różnymi objawami, może coś się uda porównać. Jak coś ruszy to opisze na forum.
  • Poziom 33  
    azi82pl napisał:
    Sprzedawana jako używana i w pełni sprawna, ale nie do końca,

Zgłosiłeś problem sprzedawcy?
  • Poziom 2  
    Tak. Zaproponował zwrot pieniędzy. Wyciągnął z tv ze zbitą matrycą i nie zwrócił uwagi na problem z osd.

Dodam tylko, że już w tym tv była wymieniana płyta pod sam koniec gwarancji, też padła.
    Obecnie założona pozwala na bezproblemowe oglądanie tv z dekodera po hdmi, z tym, że osd już całkiem padło i nie widać np paska podgłaśniania, ale głośność zmienia.
  • Poziom 20  
    Czesto gesto to problem z procesorem. Zreszta z czymze innym jak tylko on jest na plycie. Mysle ze powinieneś jednak oddać tą płyte ona raczej dlugo nue pochodzi i roxgladnac sie za czyms sprawnym. Pozdtawiam
  • Poziom 33  
    tomasz wojcicki napisał:
    Mysle ze powinieneś jednak oddać tą płyte ona raczej dlugo nue pochodz

Też tak sądzę, to początek końca.