Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd do nietypowej bramy dwuskrzydłowej

05 Kwi 2019 13:19 792 11
 • Poziom 23  
  Witam,

  macie jakieś pomysły na napęd do takiej bramy dwuskrzydłowej ? Chodzi o nietypowe osadzenie zawiasów bramy.


  Napęd do nietypowej bramy dwuskrzydłowej Napęd do nietypowej bramy dwuskrzydłowej Napęd do nietypowej bramy dwuskrzydłowej Napęd do nietypowej bramy dwuskrzydłowej Napęd do nietypowej bramy dwuskrzydłowej
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 38  
  Na zdjęciach nie widzę zawiasów. Napęd trzeba dobierać od osi obrotu zawiasów do zamocowania.
 • Poziom 33  
  Jest to do rozwiązania. Kotwę siłownika na słupku montujesz nad zawiasem bramy, a do skrzydła bramy trzeba dospawać prostopadły element do zamocowania drugiej części siłownika. Warto wzmocnić go dodatkowo wspawaną wyporą 45 stopni. Długość elementu spawanego do skrzydła trzeba dobrać metodą pomiarów na miejscu, po przymierzeniu kotwy siłownika do słupka. Szczególnie chodzi o lewe skrzydło bramy/ pierwsze zdjęcie/.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 23  
  Zbych034 napisał:
  Na zdjęciach nie widzę zawiasów. Napęd trzeba dobierać od osi obrotu zawiasów do zamocowania.

  Tutaj są zawiasy ;) Napęd do nietypowej bramy dwuskrzydłowej


  kot mirmur napisał:
  Jest to do rozwiązania. Kotwę siłownika na słupku montujesz nad zawiasem bramy, a do skrzydła bramy trzeba dospawać prostopadły element do zamocowania drugiej części siłownika.

  Mógłbyś to jakoś naszkicować ?
 • Poziom 33  
  A, czyli okazuję się że- są to zdjęcia dwóch bram. Zamieść zdjęcie otwartego skrzydła/ tego czwartego zdjęcia. Chociaż widzę tam chyba jakąś furtkę, będzie kolizja. Jak mi się uda coś naszkicować , to może ci wyślę .
 • Poziom 23  
  kot mirmur napisał:
  A, czyli okazuję się że- są to zdjęcia dwóch bram.

  Nieee, to jest jedna i ta sama brama :) Zdjęcie nr 2 i 3 pokazuje zamknięte skrzydła, a na zdjęciu nr 4 jest otwarte prawe skrzydło bramy.
 • specjalista -automatyka bramowa
  Bez żadnych problemów pasowałby Came Stylo (wąski ramieniowy) z ramieniem ślizgowym, tylko taki zestaw jest pierońsko drogi.
  Da się także podpasować zwykły siłownik, ale po pierwsze musiałby być teleskopowy (wyjdzie pod sporym kątem do skrzydła i wystający nos krytego by zawadzał, teleskopowy nie ma "nosa"), po drugie najdłuższy z możliwych - sam słupek i bez tych fikuśnych zawiasów jest szeroki, a te wymysły wymuszą pracę siłownika w granicach 110 stopni. Rysunek wieczorem
 • Poziom 23  
  kotbury napisał:
  Da się także podpasować zwykły siłownik, ale po pierwsze musiałby być teleskopowy (wyjdzie pod sporym kątem do skrzydła i wystający nos krytego by zawadzał, teleskopowy nie ma "nosa"), po drugie najdłuższy z możliwych -

  Czyli FAAC 414 LONG powinien dać radę, oczywiście pod warunkiem odbojnika na zamknięciu.
 • Pomocny post
  specjalista -automatyka bramowa
  Wyszło mi coś takiego:
  Napęd do nietypowej bramy dwuskrzydłowej

  Tylko parę uwag:

  Wymiary (wszystkie w centymetrach) brałem ze zdjęć porównując rozstawy i szerokość słupów z wymiarami kostki brukowej na fotce (ta ma standardowo 20x10 cm i był odnośnik) więc może to wszystko nie być superprecyzyjne.

  Założyłem minimalną odległość boku siłownika od kantu słupka na zamknięciu ok 10 cm (ze sporym zapasem - siłowniki nie miewają raczej 20 cm szerokości w połowie długości ale jest z czego urywać przy pasowaniu). Wychodzi że podejdzie siłownik o wysuwie 40 cm a nawet 30 cm (potrzebny wysuw - 110/115-80 cm = 30-35 cm ale wszystko brane z nieprecyzyjnego rysunku, w naturze trzeba by pasować) - np standardowy FAAC 414 (nawet nie long), i nie jest tak tragicznie z wymiarami - 13x13 (a można jeszcze nieco zmniejszyć) to standardowe wymiary montażowe siłowników z wysuwem 30-40cm.

  Jeden poważny zonk to kwestia zmieszczenia tyłu napędu między skrzydłami a furtką z jednej strony i ogrodzeniem z drugiej. Mniejszy problem od strony furtki - w końcu kto wchodzi furtką przy otwartej bramie, ale od ogrodzenia już nieciekawie (na fotce widać że zawiasy umieszczone są bliżej krawędzi słupka niż po drugiej stronie) - mam wrażenie że ogólnie ta brama to tak wąskie gardło (wychodzi mi światło 2,5m - okrutnie wąsko) że właściciel dziadował każdy centymetr i stąd takie fikuśne zawiasy i te różnice wymiarów prawej i lewej strony.
  W ostateczności - jeśli dupki napędu nie da się wbić w siatkę po lewej - można przedłużyć do jakichś 10 -15 cm wsporniki od skrzydeł (coby nos siłownika nie wchodził w skrzydło na otwarciu a bok siłownika w słupek) i użyć jakiegoś wąskiego siłownika krytego.
 • Poziom 38  
  A nie można do skrzydła przyspawać długi wspornik. Wyglądać będzie na początku dziwnie ale pozwoli ominąć "wbijanie" się nosa napędu w skrzydło?
 • specjalista -automatyka bramowa
  O ile ma możliwość zamontowania ramion ślizgowych bez druciarstwa. Zdaje się jest coś takiego: F7002 ale cena na telefon - strach się pytać...
  PS. Zauważ że skrzydła na otwarciu zachodzą na 2/3 szerokości słupka a luka na tymże otwarciu między krawędzią skrzydła a słupkiem wynosi właśnie te 2/3 szerokości słupka czyli jakieś 22- 25 cm. Pudło FASTa wlezie w tę lukę ?(ma ono długość 21-23 cm w zależności od modelu i jest kanciaste a skrzydło porusza się po łuku. Coby nie zaczepiło o obudowę - wszystko na milimetry....)

  Nie neguję że się nie da - tylko wszystkie proponowane rozwiązania wymagają b. dokładnego dopasowania wymiarów.