Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP LJ Pro 1606dn - Druk dwustronny

woras328 05 Apr 2019 15:12 3279 8
    woras328
    Level 9  
    Witam mam problem z drukarką, otóż dokumenty dwustronne drukuje pierwszą stronę prawidłowo a drugą "do góry nogami". W ustawieniach aplikacji jak i drukarki jest wszystko jak należy. Szukałem rozwiązania na stronie HP ale bezskutecznie. We właściwościach drukarki jest ustawione: "Włącz obsługę dwukierunkową", w aplikacji hp mam włączony duplex. Jestem już bezradny. 3 dni z nią walczę. Proszę o pomoc.
    Bitels85
    Level 25  
    Zakładam, że w ustawieniach sterownika w zakładce dupleksu jest ustawione obracanie wg krótkiej krawędzi a powinno być wg długiej krawędzi...
    woras328
    Level 9  
    Sęk w tym, że jest ustawione względem długiej krawędzi.
    Bitels85
    Level 25  
    Wejdź w drukarki z poziomu panelu sterowania i w preferencjach drukowania w zakładce WYKAŃCZANIE sprawdź czy w opcjach dupleksu nie jest zaznaczone pole "odwracaj strony górą".

Jeśli na 100% jesteś pewien wszystkich ustawień druku dwustronnego, najlepiej będzie zainstalować najnowszy sterownik XPS. Rozumiem, że system 64bit?
    woras328
    Level 9  
    Tak x64. No ja właśnie zacząłem od panelu sterowania. Jak tam sprawdziłem dopiero wtedy w aplikacji. Zobaczę jeszcze z tym sterownikiem.
    Bitels85
    Level 25  
    Podobno na x64 to powtarzalna sprawa w tym modelu, producent niby zaleca jako rozwiązanie instalację na XPS, sprawdź, daj znać.
    woras328
    Level 9  
    Sprawdziłem XPS teżnie pomogło dalej po swojemu drukuje.
    woras328
    Level 9  
    Problem usunięty. Pomogło kompletne czyszczenie rejestru i instalacja nowego pakietu sterowników. Dziękuję wszystkim za próbę pomocy.

Edit: 18.07.2019

Teraz mam problem z tym samym modelem tylko innym urządzeniem, a mianowicie drukując jeden dokument drukuje mi się dwustronnie jak należy. Kolejny dokument np pdf muszę odznaczyć drukowanie dwustronne wtedy go wydrukuje inaczej mam pustą kartkę. Próbowałem przeinstalowywać sterownik ale niestety nie pomogło a nawet stwierdzę, że zaszkodziło.

System Win 7 x64 pro
    Edytor tekstu: Libre office 6.2
    Czytnik PDF Adobe Reader