Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaką kupić kartę dźwiękową pod głośniki Edifier R1600Tiii?

05 Kwi 2019 18:03 360 2
  • Poziom 3  
    Siema, macie jakieś sprawdzone karty pod te głośniki budżet może wynieść około 200zł żeby nie było tak że karta będzie droższa od samych głośników.Nie wiem czym różni się karta zewnętrzna od wewnętrznej jakby ktoś mógł wyjaśnić, i to tyle.Jak trzeba będzie podać specyfikację to podam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Chyba nie ma sensu podawać specyfikacji Twojego PC...

Karta zewnętrzna różni się od wewnętrznej tym, że jedna jest na USB, a druga na PCI-E i to są główne różnice. Nie ma to wpływu na jakość sprzętu.
    O przepraszam, karty zewnętrzne mają mniejsze szumy, bo w obudowie komputera jest sporo pól magnetycznych i to wszystko wpływa na szumy słyszane najbardziej w trakcie ciszy na słuchawkach, ale jeśli nie jesteś specjalnie wyczulony, to nie zwrócisz większej uwagi

Generalnie sprzęt na USB jest bardziej uniwersalny, bo podłączysz do każdego PC, a np. u mnie jedyny wolny jeszcze slot PCI-E zajmuje karta graficzna (jest zwyczajnie gruba), więc byłem zmuszony kupić na USB.

Też miałem budżet 200zł i kupiłem coś takiego:
    https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creati...-5-1-pro-usb-zewnetrzna-70sb109500007-337619/
    Zdecydowanie odradzam. Jakość dźwięku znacznie poprawiła się względem tego co miałem na mobo, ale obsługa sterowników na Windows 10 kiepska. Hardware jest dostępny na rynku 10 lat i pamięta jeszcze czasy C2D i Windows XP (a może nawet dalej?), w związku z czym sterowniki pisano niedawno i np. miałem problem z zainstalowaniem tego na Windows 10, oprogramowanie pisane przez studentów. Dodatkowo problemy ze sterownikami przy podłączaniu urządzeń przez wejście MIC IN (za to ocenia niedostateczna), bardzo irytujące trzaski w chwili włączania komputera, raz na jakiś czas sterowniki przestają działać. Widzisz, bo ja sam trochę programuję i doceniam kunszt, jak koncertowo te sterowniki spieprzono. Dlatego odradzam : )