Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault kangoo 1.4 8v 2002rok - sirius 32 dziwne odczyty sondy lambda

05 Kwi 2019 19:26 237 3
  • Poziom 26  
    Witam.
    Mam taki problem z kangoo. Auto duzo pali, spaliny śmierdzą i nierówno pracuje. Sprawdziłem sonde lambda, stara pokazywała 0 V i nie reagowała na psikanie plakiem w dolot, podczas diagnostyki w clipie widze 400mV , została wymieniona. Teraz podczas biegu jałowego pokazuje 1Volt, ale reaguje prawidłowo, przy spadku z obrotów spada do 0Volt. Sterownik cały czas pokazuje 400mV, czas wtrysku 4,5ms. Ciagłość kabli sprawdzona, odpięcie sondy powoduje wyskoczenie błędu przerwanego obwodu grzałki. Kupiłem sterownik, zrobiłem immo off, odpaliłem, i sterownik dalej pokazuje 400mV, ale na nowym czasem zamyka pętle, napięcie sondy oscyluje, czas wtrysku spada do 3,2ms i auto zaczyna normalnie pracować przez kilka minut, później znowu sonda wskakuje na 1V, a sterownik widzi 400mV. Dzieje się tak czasem, niezaleznie od niczego. Ciśnienie w kolektorze 450mbar, blędów brak. Jutro będe sprawdzał mechanikę, czyli rozrzad i zawory, jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić?
  • Poziom 30  
    Zacząłbym od ciśnienia paliwa i czy nie leją wtryski .
  • Poziom 26  
    Ciśnienie jest, auto ma moc, przy tym pali z 20l na sto kilometrów. Chodzi o to że czasem tylko zamyka pętle sondy. Jakby jej momentami nie widział.
  • Poziom 30  
    Ciśnienie jest ale czy nie jest za wysokie , jak w układzie jest za dużo paliwa układ nie jest w stanie zafunkcjonować w pętli .