Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mechanizm czasowego dozowania zapachu z atomizera

Houdini_dmn 05 Apr 2019 20:58 465 5
    Houdini_dmn
    Level 9  
    Witam,
    zainspirowany odświeżaczem AirWick, postanowiłem zaprojektować podobny automatyczny dozownik perfum do samochodu. Układ działał by na "Atmedze", jednak nie sterowanie jest problemem a sam mechanizm spustowy. Wstępnie chciałem przełożyć mechanizm z AirWicka, jednak perfumy w przeciwieństwie do odświeżacza potrzebują szybkiego i mocnego naciśnięcia - tak jak tradycyjne perfumy. Myślałem nad użyciem elektromagnesu pchającego, jednak taki za 20-30 zł jest zbyt słaby i nie da rady wcisnąć atomizera, a mocniejsze to już półka 60 zł, co robi się już drogie. Drugim pomysłem był siłownik stosowany w centralnym zamku auta, jednak głośność jego działania oraz rozmiary również nie do końca mi odpowiadają, ale ostatecznie jeśli nie znajdę innego rozwiązania to prawdopodobnie użyję właśnie jego.
    Czy macie może jakieś inne sensowne propozycje?
    Pozdrawiam Damian
    jakubek56
    Level 31  
    Spróbuj użyć serwomechanizmu.
    Houdini_dmn
    Level 9  
    jakubek56 wrote:
    Spróbuj użyć serwomechanizmu.

Te tańsze są nadal zbyt wolne - atomizer puści"sik" zamiast mgiełki. A te szybsze są raczej zbyt drogie.
    krzysiek_krm
    Level 40  
    Houdini_dmn wrote:
    Czy macie może jakieś inne sensowne propozycje?

Może jakiś pojemnik, do którego napompujesz powietrza pod ciśnieniem plus tani elektrozawór ?
    mat230
    Level 1  
    Jasne że serwomechanizm potrzebny.
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Wystarczy skopiować mechanizm spustowy pistoletu.
    Czyli maly silniczek naoina sprężynę a po przekroczeniu pelnego napięcia następuje gwaltowne rozprężenie sprężyny.