Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamierzasz kupić nowy TV - z systemem AndroidTV? Pomyśl zanim wydasz kasę!

anmedia 08 Kwi 2019 19:14 11580 75
  • #61 08 Kwi 2019 19:14
    Siw-y
    Poziom 15  

anmedia napisał:
    Jednym z moich testow w/w telewizora (Pilips) bylo rowniez sprawdzenie jakie jest zuzycie pradu (nie wiem dlaczego nikt tego nie robi w testach)! I z moich testow (nie publikuje jeszcze oficialnie), bo musze sie upewnic czy telewizor ktory mialem do dyspozycji to "wybryk" czy standard z androidem - pobor pradu w roznych opcjach. Midzy innymi sprawdzenie jak sie zachowuje TV bezposrednio po wlaczeniu kabla do gniazdka, wtedy pobor pradu wskazywal: [...]
    Podobnie miałem w TV Panasonica 55CX700E zanim matrycę stłukłem.
    Świeżo włączony około 1,5W po włączeniu i max jasnościach coś w granicach 190W, natomiast po wyłączeniu z pilota pobór mocy był na poziomie 18-20W, dopiero wyłączenie przyciskiem z boku przełączało w standby głębokie, tj około 1,5W także nie jest to odosobniony przypadek.

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • Computer Controls
  • #62 08 Kwi 2019 20:12
    misiek1111
    Poziom 24  

Widocznie ECO ustawienia były wyłączone. Poza tym, w zależności od ustawień, TV może przechodzić w głęboki standby w różnych momentach.

• Computer Controls
  • #63 08 Kwi 2019 20:56
    Siw-y
    Poziom 15  

Nie, nie. Jak po włączałem wszystkie tryby ECO to w trakcie normalnej pracy pobierał około 80W ale mimo to z pilota nie dało się go wyłączyć na mniej niż 18W.

• #64 08 Kwi 2019 21:41
    Bojleros
    Poziom 15  

anmedia napisał:
    A teraz troche odbiegajac od tematu, producenci (widzac jak bezmyslni sa ich klienci) doprowadzili do tego ze nawet jak by sie moglo wydawac prosta konfiguracja odbiornikow w siei DLNA, wymusza na nas stosowanie wielu sztuczek aby wogole polaczyc te urzadzenia (LG i Samsung) Niestety najlepiej z tym na dzien dzisiejszy radzi sobie - android.

U mnie akurat UPNP/DLNA na Sony działa o wiele lepiej niż na Libreelec. Przykładowo , w tej samej sieci i po kablach na TV mogę bez problemu z telefonu rzucać filmy na TV a na libreelecu jest totalna padaka. Znowu na TV ciężko się ogląda zdjęcia bo po 5 sekundach bezczynności TV sam z siebie przełącza się z powrotem na uprzednio wybrane wejście. Jak dla mnie albo implementacja skopana albo skopany sam protokół.

Co do energooszczędności , w ustawieniach macie kilka opcji. Albo jest oszczędność albo szybkie włączenie. Mam dokładnie to samo w tv jak i tunerze do Vectry.

Ile tego typu urządzenia mają pamieci RAM a jaka jest wydajność/żywotność/rozmiar ich pamięci flash? Głębokie uśpienie to pewnie zrzut ramu na dysk flashowy. To musi swoje trwać i pewnie nie pomaga na przedłużenie żywotności.

• #65 09 Kwi 2019 00:59
    prosiak_wej
    Poziom 26  

No to jak mierzymy, to ja swój mały, 22-calowy Philips 22PFK4209/12 zasilany z 12VDC przedstawię:
    - Telewizor wyłączony pilotem, rozpinam zasilanie, wpinam amperomierz, telewizor dostaje napięcie, amperomierz wskazuje 7mA (!)
    - Włączam pilotem, wejście VGA - wahania około 1A, gdy pojawi się obraz ( po ok. 3 sekundach) - 1,5A
    - Przełączam w tryb TV (DVB-T) - 1,6A
    - Wyłączam pilotem - 7mA praktycznie bez zwłoki.

Jakby nie liczyć, w trybie stand-by pobiera 0,084W, natomiast podczas oglądania ok. 20W mocy. Żadnych androidów, smartów, a za to ma wbudowany tuner satelitarny i gniazdo CI.

• #67 09 Kwi 2019 09:23
    Sas_AS
    Poziom 15  

Ciekawe spostrzeżenia, a po przeczytaniu topika leczy mnie z durnych pomysłów, dziękuje. Zachwycałem się cudeńkami po znajomych, bo ma youtube, netfilx, skype, nagrywanie, lan, wifi, dostęp do chmury itp itd. Po cichu miałem nadzieje, że mój 10 letni (ponad) samsung z serii B w końcu zdechnie i nie będę musiał podłączać PC kabelkiem do w/w celów. TV włącza się w jakieś 5 sekund, wyłącza w 1 sekundę, nie pobiera dziesiątek watów w stby, gra i buczy, nie psuje się, nie wiesza, nie aktualizuje, nie świdruje wentylatorem, nie myśli za mnie, nic mi nie sugeruje, nie reklamuje głupot, dobrze usypia i nie uprzykrza mi życia. Teraz mam nadzieje, że będzie działał jak najdłużej, a jak padnie będę naprawiał go na siłę, nawet jeśli będzie to nieekonomiczne finansowo.

• #68 09 Kwi 2019 10:48
    Mobali
    Poziom 18  

Sas_AS napisał:
    ... mam nadzieje, że będzie działał jak najdłużej, a jak padnie będę naprawiał go na siłę, nawet jeśli będzie to nieekonomiczne finansowo.
    Cieszy tak zdrowe i racjonalne podejście do życia. Tym bardziej, że w obłędnym szale konsumpcji to postawa coraz bardziej elitarna. Dziękuję i tak trzymać ;-)

• #69 09 Kwi 2019 17:10
    kiko80
    Poziom 24  

Na szczęście mój SAMSUNG UE49NU7102 nie ma andka ale za to ma twitch tv i nic więcej mi nie potrzeba.

• #70 10 Kwi 2019 15:34
    krilan
    Poziom 13  

Panowie, dyskusja trochę odbiegła od tematu, ale skoro padły pytania, to odpowiem na te, na które znam odpowiedź (lub chociaż podpowiedź).
    Chodzi mi o zużycie prądu w trybie stand-by. Padły tu zarzuty względem producentów o zbyt duże zużycie prądu PO WYŁĄCZENIU TV. Moja odpowiedź może się okazać bardzo trywialna, ale często proste odpowiedzi najtrudniej przychodzą na myśl. Czy czytaliście instrukcje obsługi tych telewizorów?

W moim przypadku (plazma Panasonic), wszystko jest ładnie opisane w instrukcji obsługi. Nie przytoczę teraz dokładnych zapisów, bo instrukcja gdzieś leży w pudle, ale wygląda to następująco:
    Są dwa tryby stand-by:
    1) Bardziej eko, w którym tv zużywa wg producenta poniżej 0,5 W, a wg. moich mierników na pewno poniżej 2 W (próg mierzalności).
    2) Mniej eko, w którym tv nie wyłącza karty AV i sieciowej, aby wszystkie urządzenia doń podłączone mogły między sobą przesyłać sygnał (np dekoder kablówki przez tv dźwięk do amplitunera, obraz po analogu do magnetowidu itp.). W tym trybie tv pobiera ok. kilkunastu do dwudziestu-kilku watów.
    Tryby te można wybrać w menu, w zależności od potrzeb, ale nie pamiętam dokładnej nazwy opcji.
    Dodatkowo, po wyłączeniu tv przechodzi najpierw przez tryb "2" (mniej eko), żeby wszystkie urządzenia podłączone mogły spokojnie się pozamykać, lub można było szybko włączyć telewizor i cały system (tv przez hdmi steruje włączaniem i wyłączaniem pozostałych urządzeń). Ta operacja trwa kilka - kilkanaście min, po czym tv przechodzi w tryb "1" (bardziej eko), co słychać charakterystycznym "klapnięciem" przekaźnika.

Jak już wcześniej wspomniałem, wszystko było ładnie opisane w instrukcji obsługi.

Jeśli chodzi o dekodery tv kablowej, czy satelitarnej (przerabiałem kilka), sprawa wygląda generalnie podobnie. Między wł., a wył. różnica poboru mocy wynosiła ok. 2 W i przeważnie było to w granicach 15 - 19 W. Natomiast po ustawieniu w menu opcji "głębokiego stand-by" (różnie się to nazywało u różnych producentów) i wyłączeniu zegarka na wyświetlaczu, pobór prądu spadał poniżej mierzalnego dla mojego miernika, czyli <2 W.
    Wyjątkiem był dekoder vectry hd z dyskiem, który musiał mieć cały czas łączność z serwerem, by pobierać bieżące kody transmisji (tak tłumaczyła vectra). Po odłączeniu z prądu dłuuuugo się włączał (java).

A więc już krótkie podsumowowanie:
    nie ma co tworzyć teorii spiskowych, a czasem zajrzyjmy do tych instrukcji.

Pozdrawiam i miłego popołudnia życzę.

• #71 10 Kwi 2019 15:52
    anmedia
    Poziom 39  

Kolego @krilan dzieki za podsuniecie pewnych kwestii ktorych szczerze powiedziawszy nie bralem pod uwage z kilku wzgledow.
    Po pierwsze:

krilan napisał:
    nie ma co tworzyć teorii spiskowych, a czasem zajrzyjmy do tych instrukcji.

W moim przypadku nie tworze teori spiskowej a opiera na swoich testach, co do instrukcji, to takowej juz nikt nie zalacza, a jesli jest jakas, to tzw start. Czyli podlaczenie, nawet w wielu nie ma informacji jak ustawic kanaly. Cala instrukcja znajduje sie w TV.
    Po drugie:
    krilan napisał:
    Są dwa tryby stand-by:

O ile punkt 1 jest zrozumialy i nie wymaga tlumaczenia o tyle punkt 2 juz tak. Jesli mozesz podaj model tego TV a ja sobie poszukam na jego temat informacji. Bo o ile ja wiem telewizory jedynie co potrafia "wyslac" to kanal audio czy to poprzez HDMI - RCA czy wyjscie SPDIF. Twoje wytlumacenie nie ma sensu.
    Jedyny sens tak wysokiego poboru w trybie STAND-BY jest:
    krilan napisał:
    ub można było szybko włączyć telewizor i cały system

ze caly system pracuje i nie jest on zamkniety. ALe w tym przypadku powinno sie poinformowac urzytkownika!

• #72 10 Kwi 2019 17:31
    krilan
    Poziom 13  

Telewizor to:
    Panasonic TX-P42S30E

Nie wiem dokładnie jak wygląda konstrukcja innych tv i dlaczego w Twoim przypadku pobór był tak duży (53,5 W)? Mogę tylko gdybać: jakieś aktualizacje, skanowanie itp. Czasami mam tak na telefonach z androidem (różnym, od 4.2.x poczynając), że tel niby bezczynny, a bateria leci jak głupia, telefon się grzeje itd.

Wracając do mojego przypadku, ja miałem szczęście jeszcze papierowych instrukcji, których dostałem 2 - jedną krótką, opisującą podstawowe opcje i pokrótce zaawansowane; i drugą, pełną. Dodatkowo wersja na płycie.

Jakbyś jednak nie znalazł tej instrukcji, to daj znać, poszukam oryginalnej (choć to może potrwać).
    Daj też znać, jakby informacje przeze mnie podane były nieprawdziwe, bo pisałem z pamięci - sprostuję, albo usunę, bo już dość fake news'ów w dzisiejszym internecie.

Link do strony Panasonic'a z instrukcjami:
    https://www.panasonic.eu/downloads/pl_PL/popup.html

Pozdrawiam.

• #74 10 Kwi 2019 23:59
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 34  

omin172 napisał:
    Szyszkownik Kilkujadek napisał:
    anmedia napisał:
    Ok, ale to nie rozwiazuje problemu.

Dlaczego?

Wtrącę się. Głównie dlatego, że TV z Androidem bez netu działa równie źle, co z internetem, jeśli chodzi o szybkość uruchamiania, mulenie itd. Ok, nie będzie reklam z internetu, ale szybkość reakcji i ogólnie kultura pracy będzie nadal tragiczna.

A więc wniosek z tego prosty: nie kupować telewizorów z AndroidTV.

• #75 11 Kwi 2019 00:04
    E8600
    Poziom 37  

A więc wniosek z tego prosty: nie kupować telewizorów z AndroidTV.

Czyli wyjdzie na to, że LG przewidziało przyszłość wprowadzając własny system natomiast Samsung chyba odpuścił rozwój Tizena?

• #76 12 Kwi 2019 09:55
    MichalMwp
    Poziom 10  

Wystarczy go nie podłączać do Internetu i problem z głowy. Jak ma być w sieci lokalnej to zabronić mu (na routerze) dostępu do Internetu.

Myślę że producenci znajdą prosty sposób żeby "zachęcić" użytkownika do wpięcia TV z powrotem do sieci. Wystarczy że będzie się wyświetlała cały czas jedna ta sama ostatnia reklama. Ja po krótkim czasie miałbym dość oglądania inteligentnych proszków do prania, zaparć, przepychania rur przez Colon C innych czy leków bardziej inteligentnych od ludzi.