Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamierzasz kupić nowy TV - z systemem AndroidTV? Pomyśl zanim wydasz kasę!

anmedia 06 Kwi 2019 17:04 11583 75
  • Tytułem wstępu.
    Nie wiem czy pamiętacie jak kilka lat temu każdy producent telefonu Nokia, Ericcson, Sony, Alcatel i inni posiadali swoje własne systemy. Kupując jeden telefon mieliśmy możliwość ustawienia tła animowanego, u innego producenta wygaszacz ekranu pozwalał na wyświetlenie fotografii. Tak, to już odeszło w niepamięć i na dzień dzisiejszy nie mamy już wielkiego wyboru. Został iOS i Android.

Ale nie o telefonach chce napisać. A o nowych telewizorach. I o ile osoby, które siedzą w elektronice i informatyce przypuszczały że tak się może stać, to nikt nie spodziewał się że w ogóle to się stanie. REKLAMY, od których już nie uciekniemy.

Nowa aktualizacja systemu AndroidTV 8 OREO, wprowadza ukrytą i bez najmniejszej możliwości wyłączenia czy odinstalowania reklam pojawiających się w TV z tym systemem. Najgorsze jest to że reklamy wyskakują w zakładkach MENU i opcjach SmartTV.

Naturalnie producenci jak Sony błyskawicznie reagują informując na swoich stronach o ewentualnych możliwościach wyłączenia tej opcji, jednak dopiero w momencie, kiedy dostępna będzie aktualizacja systemowa producenta.

Oczywiście producenci informują że odbyło się to bez wcześniejszego ustalenia i bez zgody producentów telewizorów, a aktualizacja została wykonana z części pobieranej bezpośrednio z Google, czy cały boot loader, który odpowiada za uruchomienie się systemu.

Można się domyśleć że faktycznie ta aktualizacja odbyła się bez zgody producentów, bo mało który z nich chce sprzedawać topowe modele za blisko 2000 - 3000 gdzie notorycznie byłyby zalewane reklamami w każdej możliwej postaci.

A co na to Google? Odpowiedź firmy nie pozostawia nam złudzeń:

"Android TV jest zaangażowany w optymalizację i personalizację domowych doznań rozrywkowych. W miarę jak odkrywamy nowe możliwości zaangażowania społeczności użytkowników, prowadzimy program pilotażowy do wyświetlania sponsorowanych treści na ekranie głównym Android TV.?

Moim skromnym zdaniem, firmy koreańskie na tym zyskają najwięcej, Samsung ze swoim systemem Tizen, czy LG z webOS są w zasadzie już liderami przez bezmyślne posunięcie Google. Aż dziw bierze że Sony i Philips nie rozwijały swoich systemów, lub bynajmniej nie skorzystały z FirefoxTv. Posunięcie Google to w zasadzie jest gwóźdź do trumny Philips'a czy Sony.

Pozostałe marki jak Manta, Skymaster, TCL, Thomson w sumie nie mają wyboru, jednak tak dobrze zapowiadająca się chińska marka Hisense, też posiada na swoim pokładzie AndroidTV.

Ciekawe jak daleko posunie się Google i kiedy ktoś wreszcie otworzy oczy na to, co dzieje się dzisiaj i zrobi z tego prawdziwy biznes.

Zamierzasz kupić nowy TV - z systemem AndroidTV? Pomyśl zanim wydasz kasę! Zamierzasz kupić nowy TV - z systemem AndroidTV? Pomyśl zanim wydasz kasę!

Dodano po 44 [minuty]:

Aktualizacja. Okazuje się, że AndroidTV to nie jedyny problem. Lista wszystkich producentów którzy wmontowali reklamy do swoich TV jest długa. Jednak, co jest wyjątkowo zaskakujące to, że reklamy są wyświetlane przede wszystkim w topowych modelach prawie wszystkich marek!

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • Computer Controls
  • #2 06 Kwi 2019 18:28
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Szkoda że te reklamy nie wyskakują na "głównym" obrazie. :)
    Ciekawe czy było o tym wspomniane w dokumentacji, bo coś mi się wydaje że można by to podciągnąć pod rękojmie. Łatka została by wydana z prędkością światła.

• Computer Controls
  • #3 06 Kwi 2019 18:31
    kiko80
    Poziom 24  

A czy ktoś próbował zainstalować program typu https://blokada.org/ w TV z androidem bo na moim smartfonie sprawdza się super to i może na tv zadziała a jak nie to pozostaje wypiąć kabelek od neta.

• #4 06 Kwi 2019 18:38
    anmedia
    Poziom 39  

Problem w tym, że do tej pory nikt o tym nie wspominał dopóki nie zaimplementowano do szczytowych modeli TV - właśnie w Sony. Xiaomi zrobiło to ze swoimi produktami już wcześniej, ale że to ?niszowa? marka wszyscy uważali, że jest OK. Żeby włączyć TV musisz 60 sekund odczekać - obejrzeć reklamę - zanim będziesz mógł włączyć TV i to bez możliwości przeskoczenia reklamy. O tyle to denerwujące, bo zapłaciłeś za urządzenie i zmuszają cię do oglądania reklam

Dodano po 5 [minuty]:

kiko80 napisał:
    zainstalować program typu https://blokada.org/ w TV z androidem

Problem w tym, że w TV nie wszystko działa jak w telefonie. Należałoby spróbować! Bo reklamy włączają się w momencie uruchamiania TV i dopóki ona się nie skończy programu nie zobaczysz. A co z reklamami pokazującymi się w menu?

• #5 06 Kwi 2019 19:04
    Millaka
    Poziom 10  

I tu wracamy do znanego wszystkim problemu z jakością dla „lepszych” i „gorszych”
    W DE „turyści” z PL kupują środki czystości w takich ilościach, że tubylcy zastanawiają się czy w PL mydło jest w ogóle dostępne.
    … mimo że kod kreskowy na opakowaniach wskazuje na produkcje w PL.
    Ja posiadam kilka Smart TV na Androidzie i gdybym dostawał jakieś niechciane reklamy, to natychmiast dostałbym jakiś nowy sprzęt bez bugów.

• #6 06 Kwi 2019 19:40
    anmedia
    Poziom 39  

Millaka napisał:
    I tu wracamy do znanego wszystkim problemu z jakością dla ?lepszych? i ?gorszych?

No tak, ale w tym przypadku to ci którzy płacą kupę kasy mają największy problem? To dotyczy prawie wszystkich topowych modeli!

• #7 06 Kwi 2019 20:23
    arturavs
    Poziom 39  

Będzie nowy dział. Rootowanie TV. :-)
    Jeszcze trochę, a samochody zaczną wyświetlać reklamy na licznikach/deskach.

• #8 06 Kwi 2019 20:59
    tos18
    Poziom 38  

Gdzie te czasy gdy google było po prostu dobrą wyszukiwarką ?
    Teraz od ich nachalnego wciskania się i inwigilacji trzeba się bronić rękami i nogami.
    Dawniej kupowałem telefon i miałem telefon - teraz telefon ma google a ja tylko go używam
    Dawniej kupowałem komputer i miałem komputer - teraz ma go microsoft a ja tylko używam (dobrze że są linuxy)
    Dawniej kupowałem telewizor i miałem telewizor - teraz telewizor ma google a ja tylko używam
    A i tak za to płacę
    Co będzie następne ?
    Czy nasze ściany pozostaną wolne od reklam czy też pojawią się smart-farby ?
    Dokąd zmierzasz świecie ???

• #9 06 Kwi 2019 21:00
    lol you
    Poziom 7  

Fajnie fajnie tylko, że android to system na jądrze linux więc czy to nie jest czerpanie korzyści z tego systemu a na to jest odpowiedni paragraf. Chociaż co ja tam wiem google to gigant który ustawia wszystkich jak chce

• #10 06 Kwi 2019 22:50
    mkpl
    Poziom 37  

Szybkie pytanie. Czy taki tv bez internetu się uruchomi? Bo to wszystko zmierza w tą stronę... W moim przypadku smart tv został odcięty od internetu po 2 miesiącach zabawy tą opcją... Kupiłem sticka na atomie i wreszcie da się coś na tym sensownie robić.

Tak niejako przy okazji googla. Zauważycie, że od kilku dni nie da się pominąć reklam na youtube? Adblock i bloker z opery nie dają rady...

• #11 06 Kwi 2019 23:12
    tos18
    Poziom 38  

mkpl napisał:
    Tak niejako przy okazji googla. Zauważycie, że od kilku dni nie da się pominąć reklam na youtube? Adblock i bloker z opery nie dają rady...

Potestuj µblock origin

• #12 06 Kwi 2019 23:17
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Ciekawe jak długo będzie można jeszcze kupić "zwykły" telewizor bez bajerów typu Smart czy Android.

kiko80 napisał:
    A czy ktoś próbował zainstalować program typu https://blokada.org/ w TV z androidem bo na moim smartfonie sprawdza się super to i może na tv zadziała a jak nie to pozostaje wypiąć kabelek od neta.

Czy VPN tej aplikacji jest bezpieczne? bardzo ładnie blokuje natrętne reklamy na OLX, ale czy nie przechwytuje przy okazji wiadomości, poczty, dostępu do banku?

• #13 06 Kwi 2019 23:22
    Ryszard49
    Poziom 34  

Mam telewizor SONY z systemem android, niestety uważam że jest to wielka porażka. Ciągłe zawieszanie systemu Android, jak będzie się to powtarzać zgłoszę reklamację.

• #14 06 Kwi 2019 23:54
    Mobali
    Poziom 18  

kiko80 napisał:
    ...a jak nie to pozostaje wypiąć kabelek od neta.
    Tylko po co kupować TV wyposażony w takie funkcje, skoro nie ma się zamiaru z nich korzystać? Nie lepiej zwykły odbiornik bez dostępu do netu?

arturavs napisał:
    Jeszcze trochę, a samochody zaczną wyświetlać reklamy na licznikach/deskach.
    Opel u znajomych wyświetla bez przerwy niechciane logo, którego nie da się nijak wyłączyć. Baaardzo upierdliwe.

Dziękuję Autorowi tematu za ujawnienie problemu. Jeśli chodzi o mnie, zakupy mam na pewno z głowy. Nie można było dać lepszej reklamy ;-)

• #15 07 Kwi 2019 00:08
    simw
    Poziom 21  

mkpl napisał:

Najnowsza opera i wbudowany bloker. Nie mam żadnych reklam na youtube, ani w telefonie ani na PC. Chyba coś u Ciebie się pochrzaniło...

• #16 07 Kwi 2019 00:18
    grawastar1986
    Poziom 13  

TV mam tylko do pokazywania obrazu z komputera, więc "jeszcze" jestem bezpieczny ;)

• #17 07 Kwi 2019 00:38
    kaem
    Poziom 26  

Przeraża mnie to wszystko. Mam Sony z 2010 roku, jeszcze bez tych wszystkich smartfonowych bajerów. Niby są jakieś funkcje sieciowe, ale z tego nie korzystam. Czy jak będę zmieniał odbiornik, to jeszcze dostanę coś normalnego? Chcę, żeby telewizor był telewizorem, telefon telefonem, a komputer komputerem. Z tego samego powodu nie mam smartfona, tylko "starego" SE J108i.
    Producenci sprzętu i oprogramowania wykształcili w nas potrzebę dostępu do internetu wszędzie: w telefonie, w telewizorze. Już nawet podejść do domowego desktopa się nikomu nie chce - wszystko ma być w kieszeni lub z poziomu pilota TV.
    Pewno już pracują nad internetem wszczepionym w mózg - oczywiście pod kontrolą Androida...

• #18 07 Kwi 2019 01:18
    tos18
    Poziom 38  

kaem napisał:
    Pewno już pracują nad internetem wszczepionym w mózg - oczywiście pod kontrolą Androida...

To by dopiero była powierzchnia reklamowa do zagospodarowania
    A jakie możliwości dla "personalizacji usług"

• #19 07 Kwi 2019 09:54
    Resist_34
    Poziom 22  

Śmiejecie się... zaczyna sprawdzać się niegdysiejsze powiedzenie/żarcik - "A teraz przerywamy reklamy aby nadać krótki film..."
    Poza tym będzie przewodnik turystyczny gratis - zasuwacie pieszo/rowerem/autem po jakimś nieznanym mieście z włączoną nawigacją w telefonie. I co chwilę zamiast "za dwadzieścia metrów skręć w prawo" będzie reklama pubu za rogiem, restauracji za 100 metrów, owadziego marketu za skrzyżowaniem... ;)
    Ewentualnie poczekać, aż linie lotnicze zaaplikują androida - lecicie gdzieś i podczas oglądania filmu "Cześć Kazimierz, mamy dla Ciebie okazje w mieście >cel podróży<" - i reklamy.

A tak na poważnie - jeśli dalej to pójdzie w tym kierunku, to naprawdę nie odryglujesz lodówki zanim nie obejrzysz reklamy.

• #20 07 Kwi 2019 09:55
    Przemek7
    Poziom 16  

1) Samsung przetwarza na swoich serwerach co i jak długo oglądamy (programy, kanały, godziny) w celu profilowania delikwenta
    2) zmuszony rynkiem do zakupu smart tv Samsung xxNU7442 - chciałem obejrzeć obraz z kamery na stoku narciarskim - ciemno, brak wsparcia telewizora dla Adobe flash (!!!) i html5
    3) Pilot z obsługą głosową...

• #21 07 Kwi 2019 11:35
    Macosmail
    Poziom 33  

Dla mnie integrowanie "komputera" z TV to nieporozumienie. TV powinien oferować przede wszystkim dobry obraz ( a z tym słabo ostatnio w modelach ze średniej półki) i podstawowe funkcje regulacji i kalibracji obrazu.
    Problemem też jest wysoka awaryjność. Po kilku latach pada NAND , eMMC i zaczynają się restarty brak stabilności czy całkowite wysypanie się oprogramowania bez możliwości aktualizacji. I wymiana płyty głównej.
    Dlatego ja jestem za oddzieleniem funkcjonalności smart od TV. Sam używam Android boxa od Xiaomi i jestem bardzo zadowolony. Reklam w głównym menu brak, a przed aktualizacją do Androida 8.0 z jakiegoś powodu nie było nawet reklam na YT :D. Stabilność i szybkość działania lepsza niż we większości nowych TV. Po kilku latach po prostu wymienię na nowszy model za ułamek ceny TV. Piszę o tym bo znam lawinę przypadków, kiedy ludzie wymieniali TV bo YouTube przestał działać. I chyba oto też chodzi.

• #22 07 Kwi 2019 12:06
    arturavs
    Poziom 39  

Macosmail napisał:
    Dla mnie integrowanie "komputera" z TV to nieporozumienie

Dla mnie też. Coś co jest do wszystkiego, jest do niczego. Skoro sprzęt kupiłem, to ja decyduję co oglądam, jak oglądam i kiedy oglądam.
    TV nie mam, za wyświetlacz ( czasami np. pogodę lub pseudo-informacje trzeba obejrzeć) robi monitor(1 z 2) komputerowy 42" w wersji "industrial" podłączony do NBOXa E2.
    To mi wystarczy. A urządzenia z Androidem mam dwa, tablet i telefon. I o ile oba są używane często, to z internetu na nich nie korzystam(tablet do ebooków, a telefon wiadomo. Do rozmów).
    I tak reklamy w internecie są lekko mówiąc denerwujące, to jeszcze jakby mi TV przy każdej okazji coś sam według własnej woli wciskał, to szybko by w utylizacji wylądował.
    Powinna być przy zakupie możliwość wyboru. Czy chcemy taniej, ale z reklamami, czy dopłacamy np. 200zł i te nigdy się nie pojawią( nie licząc tych nadawanych w sygnale TV).

• #23 07 Kwi 2019 12:32
    anmedia
    Poziom 39  

W pierwszej kolejnosci dziekuje adminom i moderatorom za poprawienie moich bledow ortograficznych w moim artykule.

arturavs napisał:
    Będzie nowy dział. Rootowanie TV.

Ja juz gdzies w sieci znalazlem forum w ktorym byl dostepny soft do roznych telewizorow - odfiltrowany. Ale jakos nie umie juz tego odnalezc
    tos18 napisał:
    Gdzie te czasy gdy google było po prostu dobrą wyszukiwarką ?

Przyzwyczajenie. Sam sie z tym lapie. Teraz jak chce znalezc informacje najbardziej trafna korzystam z binga lub yandexa. W googlu w tej chwili w wynikach to wiecej odnosnikow do sklepow niz do informacji.
    Mobali napisał:
    Nie lepiej zwykły odbiornik bez dostępu do netu?

A masz takowe? Sa to z regoly modele o wielkosciach ekranu do 40" i jakosc obrazu pozostawia wiele do zyczenia.
    Ryszard49 napisał:
    Mam telewizor SONY z systemem android, niestety uważam że jest to wielka porażka. Ciągłe zawieszanie systemu Android, jak będzie się to powtarzać zgłoszę reklamację.

Aktualnie jestem po testach jednego TV Philipsa z Androidem. Niestety ale wstawienie Androida do TV to jest jakas porazka. Az dziwne ze wogole ktos na to wpadl.
    tos18 napisał:
    A jakie możliwości dla "personalizacji usług"

Pewnie takie jak w przypadku tej aktualizacji - zadnych!
    @Resist_34 niestety to juz jest, ale jeszcze nie tak uciazliwe, ale z kazdym rokiem wchodzace z duz sila.
    Przemek7 napisał:
    Samsung przetwarza na swoich serwerach co i jak długo oglądamy (programy, kanały, godziny) w celu profilowania delikwenta

Jakis czas temu pisalem - ale gdzies na forum mi sie zapodzial ten artykul - o LG, samsung to jeszcze grzeczny producent.
    Macosmail napisał:
    Dla mnie integrowanie "komputera" z TV to nieporozumienie.

A myslisz dla kogo to zostalo stworzone? Dzisiaj ludzie maja telefon i konsole. Wiec do TV masz podpiac klawiature i vuala. Ale to nie problem producenta ale tych co to kupuja. A producent produkuje co sie sprzedaje
    Macosmail napisał:
    TV powinien oferować przede wszystkim dobry obraz ( a z tym słabo ostatnio w modelach ze średniej półki) i podstawowe funkcje regulacji i kalibracji obrazu.

No tak. A ilu jest producentow wyswietlaczy? 2 LGDisplay i Samsung. Chyba nie musze pisac ze jedynie Samsung ma swoje wyswietlacze a pozostali producenci wylacznie LGD!
    Macosmail napisał:
    Sam używam Android boxa od Xiaomi i jestem bardzo zadowolony.

Chyba starego bo od wersji 7 zeby wlaczyc ten TV musisz odczekac 60 sekund aby zobaczyc obraz!
    Macosmail napisał:
    Piszę o tym bo znam lawinę przypadków, kiedy ludzie wymieniali TV bo YouTube przestał działać. I chyba oto też chodzi.

Otoz to. Ale ze lud coraz glupszy, zamiast korzystac z komputera woli wymienic TV
    Mobali napisał:
    Dziękuję Autorowi tematu za ujawnienie problemu. Jeśli chodzi o mnie, zakupy mam na pewno z głowy. Nie można było dać lepszej reklamy ;-)

Mysle ze od tego nie uciekniemy. Ale jakies 20 lat temu bylem na kursie marketingu, gdzie pamietam jak prowadzacy powiedzial za za kilka lat producenci beda rodawac sprzet elektroniczny za darmo zeby wyswietlac reklamy, cala sala tryskala smiechem. Wtedy srednia wielu kursantow to oko 45 lat. Chcialbym widziec dzisiaj ich miny. Prowadze bloga, gdzie wielu producentow wogole nie chce ze mna rozmawiac, bo nie podoba im sie jak przedstawiam ich produkty.
    tos18 napisał:
    Dokąd zmierzasz świecie ???

No coz, do technologicznego i mentalnego upadku.

Dzisiaj dla wielu ludzi posiadanie za bagatela 3000zl telefonu jest osiagnieciem na skale odkrycia Ameryki. Ale problem jest bardziej psychologiczny i etyczny. Jako troszke marketingowiec, obserwuje i tworze na wlasne potrzeby analizy. Sa one przerazajace. Dzisiaj ludzie zapomnieli ze technologia ma im pomagac w zyciu, ale nie ma nimi zawladnac. Kontakt za pomoca chatow, powoduje ze ludzie traca komunikacje, portale spolecznosciowe odbieraja godnosc i doprowadzaja ze wiele osob zapomnialo do czego one zostaly stworzone. Ludzkosc zapomnina i traci poczucie czasu i realnosci. Dla wielu z nich klikniecie - bez czytania- "lubie to" to jest wyjatkowy wysilek. A co ma zrobic producent. On ma rozwijac firme. A po co ma tworzyc produkty dobrej jakosci skoro nikt ich nie kupi. Tworzy sie falszywy obraz produktow "latwych" w obsludze i "przyjaznych". Niestety zdebilnienie ludzkosci pokazuje wlasnie ten obraz.
    ALe czy wszystko stracone? Mysle ze nie, producenci dobrych produktow ktorzy przetrwali, mysle ze teraz jest czas i miejsce dla nich.

Dodano po 15 [minuty]:

Znalzlem artukul o LG https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2695713.html

• #24 07 Kwi 2019 13:14
    Macosmail
    Poziom 33  

anmedia napisał:

Macosmail napisał:
    TV powinien oferować przede wszystkim dobry obraz ( a z tym słabo ostatnio w modelach ze średniej półki) i podstawowe funkcje regulacji i kalibracji obrazu.

No tak. A ilu jest producentow wyswietlaczy? 2 LGDisplay i Samsung. Chyba nie musze pisac ze jedynie Samsung ma swoje wyswietlacze a pozostali producenci wylacznie LGD!

Jest więcej. Samsung, LG, AUO, BOE, CMO/CMI, CSOT, Sharp/PANDA. Powszechną praktyką jest stosowanie w TYM SAMYM modelu matryc różnych producentów w zależności od partii. Wcale nie jest powiedziane, że Samsung i LG są lepsze niż w.w. chińskich producentów. Np. Sony stosuje głownie AUO. Samsung raczej nie stosuje LG i na odwrót. Samsunga można spotkać np. w Mancie, a wysokim modelu np. Philips można spotkać BOE. tutaj nie ma reguły.
    anmedia napisał:

Macosmail napisał:
    Sam używam Android boxa od Xiaomi i jestem bardzo zadowolony.

Chyba starego bo od wersji 7 zeby wlaczyc ten TV musisz odczekac 60 sekund aby zobaczyc obraz!

Nie.. Ja piszę o zewnętrznym boksie Xiaomi. TV uruchamia się kilka sekund bo to stary (ale pod względem jakości obrazu lepszy niż większość nowych ze średniej półki) Sharp LC-52LE830E. Boks jest w stanie uśpienia i wybudza się też w kilka sekund. A pełne uruchomienie zajmuje może z 30s. Ogólnie Android 8.0 na nim wstaje dość szybko. I działa szybko.
    EDIT: Pełne uruchomienie po podłączeniu do zasilania zajmuje dokładnie 43s.

• #25 07 Kwi 2019 13:22
    anmedia
    Poziom 39  

Macosmail napisał:
    Jest więcej. Samsung, LG, AUO, BOE, CMO/CMI, CSOT, Sharp/PANDA.

Doszkole sie.
    Macosmail napisał:
    Wcale nie jest powiedziane, że Samsung i LG są lepsze niż w.w. chińskich producentów.

O tym nic nie pisalem, aczkolwiek, chinskie wcale nie oznacza dobra jakosc - niestety
    Macosmail napisał:
    Samsunga można spotkać np. w Mancie, a wysokim modelu np. Philips można spotkać BOE.

Rozmawialem z Philipsem, wyswietlacze Samsunga sa za drogie, stosuja wylacznie te z LG. Zdaja sobie sprawe z jakosci ... i co z tego?
    Macosmail napisał:
    A pełne uruchomienie zajmuje może z 30s. Ogólnie Android na nim wstaje dość szybko. I działa szybko.

Postaram sie zalaczyc za jakis moment wideo ile "wstaje"tv, uwazam ze i tak za dlugo. TV powinien uruchomic sie niezwlocznie!

• #26 07 Kwi 2019 13:34
    Macosmail
    Poziom 33  

anmedia napisał:

Rozmawialem z Philipsem, wyswietlacze Samsunga sa za drogie, stosuja wylacznie te z LG. Zdaja sobie sprawe z jakosci ... i co z tego?

Za drogie, a w Mancie, Blaupunkcie, Skaymasterze, Konka, CultraView i dziesiątkach marek Vestela jakoś nie są za drogie ;-). Stosują "co popadnie", a nie tylko LG. Samsunga też. W jednym modelu stosuje się matryce różnych producentów, ze względów logistycznych. Parametry to sprawa drugorzędna.

• #27 07 Kwi 2019 13:41
    anmedia
    Poziom 39  

Macosmail napisał:
    Za drogie, a w Mancie, Blaupunkcie, Skaymasterze, Konka, CultraView i dziesiątkach marek Vestela jakoś nie są za drogie ;-)
    Nie sa stosowane. Wszedzie, zwlaszcza w tanich markach znajdziesz wylacznie LG.
    Macosmail napisał:
    Parametry to sprawa drugorzędna.

No niestety, to prawda.
    Kolego @Macosmail dolaczam video jak sie uruchamia android w TV Philips. Uciolem z poczatku jakies 7 sekund. Wiec uwazasz ze 45 sekund zeby TV sie wlaczyl jest malo. TV ma sie uruchamiac niemal natychmiast. Przynajmniej tak mi sie wydaje.

Prosze tego wideo nie udostepniac. Jesli ktos chce udsotepnic na swojej stronie lub swoim forum nalezy skontaktowac sie ze mna.!

• #28 07 Kwi 2019 13:51
    Macosmail
    Poziom 33  

anmedia napisał:
    Macosmail napisał:
    Za drogie, a w Mancie, Blaupunkcie, Skaymasterze, Konka, CultraView i dziesiątkach marek Vestela jakoś nie są za drogie ;-)
    Nie sa stosowane. Wszedzie, zwlaszcza w tanich markach znajdziesz wylacznie LG.

A skąd kolega ma takie informacje?
    Ja zajmuje się tym zawodowo od początku istnienia TV LCD.
    Praktycznie każdy TV, jaki mi się trafił od kilkunastu lat skatalogowałem. Są to tysiące modeli.
    Zamierzasz kupić nowy TV - z systemem AndroidTV? Pomyśl zanim wydasz kasę!

• #29 07 Kwi 2019 13:56
    LChucki
    Poziom 29  

anmedia napisał:
    Wiec uwazasz ze 45 sekund zeby TV sie wlaczyl jest malo.

Rubin szybciej startował i Neptun na lampach.

To ta "technologia", 30 lat temu Amstrad startował 3 minuty (gdzie wyczytałem, nie miałem amstrada) na Z-80 3,58MHz, teraz Win na 1GHz startuje 5 minut.

• #30 07 Kwi 2019 13:57
    anmedia
    Poziom 39  

Macosmail napisał:
    A skąd kolega ma takie informacje?

Informacje zdobyte z roznych zrodel.
    Macosmail napisał:
    Ja zajmuje się tym zawodowo od początku istnienia TV LCD.

Takie informacje sa dla mnie bardzo wazne. Czy w tym przypadku mozemy wymienic informacje miedzy nami - kontakt priv!