Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamierzasz kupić nowy TV - z systemem AndroidTV? Pomyśl zanim wydasz kasę!

06 Kwi 2019 17:04 13503 75
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Użytkownik usunął konto napisał 0 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Jest z nami od 1978 roku.
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Szkoda że te reklamy nie wyskakują na "głównym" obrazie. :)
    Ciekawe czy było o tym wspomniane w dokumentacji, bo coś mi się wydaje że można by to podciągnąć pod rękojmie. Łatka została by wydana z prędkością światła.
    kiko80
    Poziom 25  
    A czy ktoś próbował zainstalować program typu https://blokada.org/ w TV z androidem bo na moim smartfonie sprawdza się super to i może na tv zadziała a jak nie to pozostaje wypiąć kabelek od neta.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Millaka
    Poziom 17  
    I tu wracamy do znanego wszystkim problemu z jakością dla „lepszych” i „gorszych”
    W DE „turyści” z PL kupują środki czystości w takich ilościach, że tubylcy zastanawiają się czy w PL mydło jest w ogóle dostępne.
    … mimo że kod kreskowy na opakowaniach wskazuje na produkcje w PL.
    Ja posiadam kilka Smart TV na Androidzie i gdybym dostawał jakieś niechciane reklamy, to natychmiast dostałbym jakiś nowy sprzęt bez bugów.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    tos18
    Poziom 39  
    Gdzie te czasy gdy google było po prostu dobrą wyszukiwarką ?
    Teraz od ich nachalnego wciskania się i inwigilacji trzeba się bronić rękami i nogami.
    Dawniej kupowałem telefon i miałem telefon - teraz telefon ma google a ja tylko go używam
    Dawniej kupowałem komputer i miałem komputer - teraz ma go microsoft a ja tylko używam (dobrze że są linuxy)
    Dawniej kupowałem telewizor i miałem telewizor - teraz telewizor ma google a ja tylko używam
    A i tak za to płacę
    Co będzie następne ?
    Czy nasze ściany pozostaną wolne od reklam czy też pojawią się smart-farby ?
    Dokąd zmierzasz świecie ???
    lol you
    Poziom 8  
    Fajnie fajnie tylko, że android to system na jądrze linux więc czy to nie jest czerpanie korzyści z tego systemu a na to jest odpowiedni paragraf. Chociaż co ja tam wiem google to gigant który ustawia wszystkich jak chce
    mkpl
    Poziom 37  
    Szybkie pytanie. Czy taki tv bez internetu się uruchomi? Bo to wszystko zmierza w tą stronę... W moim przypadku smart tv został odcięty od internetu po 2 miesiącach zabawy tą opcją... Kupiłem sticka na atomie i wreszcie da się coś na tym sensownie robić.

Tak niejako przy okazji googla. Zauważycie, że od kilku dni nie da się pominąć reklam na youtube? Adblock i bloker z opery nie dają rady...
    prosiak_wej
    Poziom 33  
    Ciekawe jak długo będzie można jeszcze kupić "zwykły" telewizor bez bajerów typu Smart czy Android.

kiko80 napisał:
    A czy ktoś próbował zainstalować program typu https://blokada.org/ w TV z androidem bo na moim smartfonie sprawdza się super to i może na tv zadziała a jak nie to pozostaje wypiąć kabelek od neta.

Czy VPN tej aplikacji jest bezpieczne? bardzo ładnie blokuje natrętne reklamy na OLX, ale czy nie przechwytuje przy okazji wiadomości, poczty, dostępu do banku?
    Ryszard49
    Poziom 36  
    Mam telewizor SONY z systemem android, niestety uważam że jest to wielka porażka. Ciągłe zawieszanie systemu Android, jak będzie się to powtarzać zgłoszę reklamację.
    Mobali
    Poziom 35  
    kiko80 napisał:
    ...a jak nie to pozostaje wypiąć kabelek od neta.
    Tylko po co kupować TV wyposażony w takie funkcje, skoro nie ma się zamiaru z nich korzystać? Nie lepiej zwykły odbiornik bez dostępu do netu?

arturavs napisał:
    Jeszcze trochę, a samochody zaczną wyświetlać reklamy na licznikach/deskach.
    Opel u znajomych wyświetla bez przerwy niechciane logo, którego nie da się nijak wyłączyć. Baaardzo upierdliwe.

Dziękuję Autorowi tematu za ujawnienie problemu. Jeśli chodzi o mnie, zakupy mam na pewno z głowy. Nie można było dać lepszej reklamy ;-)
    simw
    Poziom 24  
    mkpl napisał:
    Tak niejako przy okazji googla. Zauważycie, że od kilku dni nie da się pominąć reklam na youtube? Adblock i bloker z opery nie dają rady...

Najnowsza opera i wbudowany bloker. Nie mam żadnych reklam na youtube, ani w telefonie ani na PC. Chyba coś u Ciebie się pochrzaniło...
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    kaem
    Poziom 27  
    Przeraża mnie to wszystko. Mam Sony z 2010 roku, jeszcze bez tych wszystkich smartfonowych bajerów. Niby są jakieś funkcje sieciowe, ale z tego nie korzystam. Czy jak będę zmieniał odbiornik, to jeszcze dostanę coś normalnego? Chcę, żeby telewizor był telewizorem, telefon telefonem, a komputer komputerem. Z tego samego powodu nie mam smartfona, tylko "starego" SE J108i.
    Producenci sprzętu i oprogramowania wykształcili w nas potrzebę dostępu do internetu wszędzie: w telefonie, w telewizorze. Już nawet podejść do domowego desktopa się nikomu nie chce - wszystko ma być w kieszeni lub z poziomu pilota TV.
    Pewno już pracują nad internetem wszczepionym w mózg - oczywiście pod kontrolą Androida...
    Resist_34
    Poziom 23  
    Śmiejecie się... zaczyna sprawdzać się niegdysiejsze powiedzenie/żarcik - "A teraz przerywamy reklamy aby nadać krótki film..."
    Poza tym będzie przewodnik turystyczny gratis - zasuwacie pieszo/rowerem/autem po jakimś nieznanym mieście z włączoną nawigacją w telefonie. I co chwilę zamiast "za dwadzieścia metrów skręć w prawo" będzie reklama pubu za rogiem, restauracji za 100 metrów, owadziego marketu za skrzyżowaniem... ;)
    Ewentualnie poczekać, aż linie lotnicze zaaplikują androida - lecicie gdzieś i podczas oglądania filmu "Cześć Kazimierz, mamy dla Ciebie okazje w mieście >cel podróży<" - i reklamy.

A tak na poważnie - jeśli dalej to pójdzie w tym kierunku, to naprawdę nie odryglujesz lodówki zanim nie obejrzysz reklamy.
    Przemek7
    Poziom 17  
    1) Samsung przetwarza na swoich serwerach co i jak długo oglądamy (programy, kanały, godziny) w celu profilowania delikwenta
    2) zmuszony rynkiem do zakupu smart tv Samsung xxNU7442 - chciałem obejrzeć obraz z kamery na stoku narciarskim - ciemno, brak wsparcia telewizora dla Adobe flash (!!!) i html5
    3) Pilot z obsługą głosową...
    Macosmail
    Poziom 34  
    Dla mnie integrowanie "komputera" z TV to nieporozumienie. TV powinien oferować przede wszystkim dobry obraz ( a z tym słabo ostatnio w modelach ze średniej półki) i podstawowe funkcje regulacji i kalibracji obrazu.
    Problemem też jest wysoka awaryjność. Po kilku latach pada NAND , eMMC i zaczynają się restarty brak stabilności czy całkowite wysypanie się oprogramowania bez możliwości aktualizacji. I wymiana płyty głównej.
    Dlatego ja jestem za oddzieleniem funkcjonalności smart od TV. Sam używam Android boxa od Xiaomi i jestem bardzo zadowolony. Reklam w głównym menu brak, a przed aktualizacją do Androida 8.0 z jakiegoś powodu nie było nawet reklam na YT :D. Stabilność i szybkość działania lepsza niż we większości nowych TV. Po kilku latach po prostu wymienię na nowszy model za ułamek ceny TV. Piszę o tym bo znam lawinę przypadków, kiedy ludzie wymieniali TV bo YouTube przestał działać. I chyba oto też chodzi.
    ArturAVS
    Moderator HydePark/Samochody
    Macosmail napisał:
    Dla mnie integrowanie "komputera" z TV to nieporozumienie

Dla mnie też. Coś co jest do wszystkiego, jest do niczego. Skoro sprzęt kupiłem, to ja decyduję co oglądam, jak oglądam i kiedy oglądam.
    TV nie mam, za wyświetlacz ( czasami np. pogodę lub pseudo-informacje trzeba obejrzeć) robi monitor(1 z 2) komputerowy 42" w wersji "industrial" podłączony do NBOXa E2.
    To mi wystarczy. A urządzenia z Androidem mam dwa, tablet i telefon. I o ile oba są używane często, to z internetu na nich nie korzystam(tablet do ebooków, a telefon wiadomo. Do rozmów).
    I tak reklamy w internecie są lekko mówiąc denerwujące, to jeszcze jakby mi TV przy każdej okazji coś sam według własnej woli wciskał, to szybko by w utylizacji wylądował.
    Powinna być przy zakupie możliwość wyboru. Czy chcemy taniej, ale z reklamami, czy dopłacamy np. 200zł i te nigdy się nie pojawią( nie licząc tych nadawanych w sygnale TV).
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Macosmail
    Poziom 34  
    anmedia napisał:

Macosmail napisał:
    TV powinien oferować przede wszystkim dobry obraz ( a z tym słabo ostatnio w modelach ze średniej półki) i podstawowe funkcje regulacji i kalibracji obrazu.

No tak. A ilu jest producentow wyswietlaczy? 2 LGDisplay i Samsung. Chyba nie musze pisac ze jedynie Samsung ma swoje wyswietlacze a pozostali producenci wylacznie LGD!

Jest więcej. Samsung, LG, AUO, BOE, CMO/CMI, CSOT, Sharp/PANDA. Powszechną praktyką jest stosowanie w TYM SAMYM modelu matryc różnych producentów w zależności od partii. Wcale nie jest powiedziane, że Samsung i LG są lepsze niż w.w. chińskich producentów. Np. Sony stosuje głownie AUO. Samsung raczej nie stosuje LG i na odwrót. Samsunga można spotkać np. w Mancie, a wysokim modelu np. Philips można spotkać BOE. tutaj nie ma reguły.
    anmedia napisał:

Macosmail napisał:
    Sam używam Android boxa od Xiaomi i jestem bardzo zadowolony.

Chyba starego bo od wersji 7 zeby wlaczyc ten TV musisz odczekac 60 sekund aby zobaczyc obraz!

Nie.. Ja piszę o zewnętrznym boksie Xiaomi. TV uruchamia się kilka sekund bo to stary (ale pod względem jakości obrazu lepszy niż większość nowych ze średniej półki) Sharp LC-52LE830E. Boks jest w stanie uśpienia i wybudza się też w kilka sekund. A pełne uruchomienie zajmuje może z 30s. Ogólnie Android 8.0 na nim wstaje dość szybko. I działa szybko.
    EDIT: Pełne uruchomienie po podłączeniu do zasilania zajmuje dokładnie 43s.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Macosmail
    Poziom 34  
    anmedia napisał:

Rozmawialem z Philipsem, wyswietlacze Samsunga sa za drogie, stosuja wylacznie te z LG. Zdaja sobie sprawe z jakosci ... i co z tego?

Za drogie, a w Mancie, Blaupunkcie, Skaymasterze, Konka, CultraView i dziesiątkach marek Vestela jakoś nie są za drogie ;-). Stosują "co popadnie", a nie tylko LG. Samsunga też. W jednym modelu stosuje się matryce różnych producentów, ze względów logistycznych. Parametry to sprawa drugorzędna.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Macosmail
    Poziom 34  
    anmedia napisał:
    Macosmail napisał:
    Za drogie, a w Mancie, Blaupunkcie, Skaymasterze, Konka, CultraView i dziesiątkach marek Vestela jakoś nie są za drogie ;-)
    Nie sa stosowane. Wszedzie, zwlaszcza w tanich markach znajdziesz wylacznie LG.

A skąd kolega ma takie informacje?
    Ja zajmuje się tym zawodowo od początku istnienia TV LCD.
    Praktycznie każdy TV, jaki mi się trafił od kilkunastu lat skatalogowałem. Są to tysiące modeli.
    Zamierzasz kupić nowy TV - z systemem AndroidTV? Pomyśl zanim wydasz kasę!
    LChucki
    Poziom 31  
    anmedia napisał:
    Wiec uwazasz ze 45 sekund zeby TV sie wlaczyl jest malo.

Rubin szybciej startował i Neptun na lampach.

To ta "technologia", 30 lat temu Amstrad startował 3 minuty (gdzie wyczytałem, nie miałem amstrada) na Z-80 3,58MHz, teraz Win na 1GHz startuje 5 minut.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1