Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

soundman x400 końcówka mocy opinie/dane na jej temat.

06 Kwi 2019 19:12 327 10
  • Poziom 21  
    Witajcie forumowicze .
    Pytanie dotyczy ww końcówki mocy,co o niej wiecie.
    Jak się sprawdza czy jest warta uwagi.
    Dostałem taką i zastanawiam się czy Warto używać czy też pogonić i kupić coś innego.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Chcesz z tego korzystać w domu?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Ma pasywne chłodzenie, więc jak nie buczy/brumi, to i w domu można. Jednak bardziej na jakieś imprezki, niż do normalnego słuchania muzyki.
    To bardzo stara końcówka (przynajmniej 30 lat), jedna z pierwszych tej polskiej firmy ale i w swoim czasie ceniona. Moc 2x200W/4om. Przed użyciem, warto by sprawdzić stan elektrolitów, płytek i wszystkich połączeń.
    Przy sprzedaży, 2 stówki będzie ciężko za nią dostać.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    No mam ja w nienagannym stanie.
    200 zl ciężko .?
    Za skytec wołają po 400 a to złom jakich mało .

Dodano po 7 [godziny] 5 [minuty]:

Końcówka dostała nowe elektrolity,te które potrzebowały wymiany.
    Gra dobrze i w domu i w plenerze ale zastanawiam się czy to nie za wiekowy sprzęt sprzedać i kupić coś innego o podobnej mocy.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Sprzedawać a sprzedać to dwie różne sprawy. Ostatnio taki soundman poszedł za 115zł i wydaje mi się że to adekwatna cena do wieku i rangi tego sprzętu. Pasywne chłodzenie to może i zaleta jeśli używasz jej w domu co trochę uważam za bezsens bo ani dizajnersko piękna ona nie jest a dźwiękowo też pewnie szału niema - zwróćcie uwagę na układ elektroniczny - to najprostszy wzmacniacz pod słońcem taki że dzieci w szkole można by uczyć jak działa wzmacniacz tranzystorowy. Co do używania tego na estradzie to brak aktywnego chłodzenia niestety ogromna wada sprzętu, wyobraź sobie ją w szafie rack przysunięta do ściany - prędzej czy szybciej się zagotuje. Jedyne gdzie można by ją używać z powodzeniem to ani dom ani estrada a jakieś garden party dla kilkunastu osób. Także kolego 115zł to aż za dużo, klasyk z tego żaden, zero wyrafinowania czy zaawansowania technicznego, brak chłodzenia aktywnego....
  • Poziom 21  
    Chłodzenie dorobić to nie jest problem.
    Tylko nadal nie usłyszałem dlaczego kawał końcówki jak piszecie dobrej jest warte 100zl A skytec ibiza i inny szmelc przy którego włączeniu należy stać z gaśnica ceni się po 300/400.zł ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    To że najprostszy i w dodatku pasywnie chłodzony, nie znaczy że wadliwie skonstruowany. W końcu w swoim czasie, sporo wesel, dyskotek a i nierzadko plenerów, końcówki (choć głównie firma ta specjalizuje się w wytwarzaniu sprzętu gitarowego) Soundmana obsłużyły a może i nadal obsługuje.
    Co do wartości, to życzę Ci za nią górę kasy, ale wszystko zweryfikuje klient.
    To, że ktoś za chiński szmelc woła jakąś tam kwotę, nie znaczy że za tyle sprzeda. Takie czasy, że moda jest na badziewne nówki, niż bezawaryjne starocie.

Sam mam i grubo ponad trzydziestoletnie końcówki mocy i mają u mnie praktycznie dożywocie, bo (mimo iż to produkty dobrych firm) dostał bym za nie grosze.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Dorobić chłodzenie to nie takie proste jak Ci się wydaje, wentylator musi zasysać powietrze i je wypuszczać, chyba że masz tylko na myśli obłożyć radiator wentylatorami to powodzenia - w racku to i tak nie będzie pracować.

Nie twierdze że wzmacniacz jest źle skonstruowany - jednak brak podstawowych zabezpieczeń - termicznego, przed stałym na wyjściu, jakiegoś układu sygnalizującego przestery, może być uciążliwe a w rękach jakiegoś młodego początkującego Dj-a wręcz pewne że skończy się prędzej czy później awaria sprzętu. Pomijam już użycie naszej "Elwy" jako kondensatorów - chyba tylko ruscy robili gorsze elektrolity.

Co do wartości sprzętu (oprócz sentymentalnej rzecz jasna) to dzisiaj można poniżej tysiąca kupić nową końcówkę estradową pracującą w klasie D, ważąca zaledwie 3-4 kg o mocy porównywalnej lub wyższej niż ten wzmacniacz i z pełnymi zabezpieczeniami. Jaki to milowy krok naprzód z punktu widzenia takiego Dj-a.
  • Poziom 21  
    Nie no chciałem rozwiązać sprawę tak ze wentylator zastosował bym z tyłu na każdym radiatorze w taki sposób aby zastał powietrze z zewnątrz i wdmuchiwal w żeberka a ciepłe powietrze uciekało by między wentylatorem a radiatorem ku górze i dołem.
    O przester się nie martwię biorę to na słuch i mixer też mi powie o przesterze.
    Kondensatory mam w zasilaczu po 6 sztuk na kanał 6800uf 63v siemens.
    Co do zabezpieczeń są dostępne gotowe moduły do zamontowania.
    Ale ja jej używam tylko na dworze przy grillu itp.
    A więc i chłodzenie nie jest zbytnio potrzebne.
    Tak jak kolega radził nie sprzedam jej bo wezmę grosze a pozbede się dobrego końca.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jeżeli tylko do takich celów chcesz jej używać jak piszesz to wzmacniacz powinien działać bez żadnych przeróbek