Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

安iat這w鏚 i ta鄉a LED na Bluetooth

Kryng3r 07 Kwi 2019 12:43 309 0
    Kryng3r
    Poziom 1  
    Witam forumowicz闚.

W g這wie mam ambitny plan - stworzenie Ambient Lighting rodem z klasy Premium (Mercedes S-Klasa itp.). Oryginalnie w tego typu samochodach u篡wane s gotowe listwy LED w p馧przezroczystych listwach plastikowych. Aby dokona takiego "retrofitu" w ka盥ym samochodzie mo積a u篡 鈍iat這wodu 鈍iec帷ego bokiem.

M鎩 plan zak豉da:
    - 鈍iat這w鏚 "side glow" RGB w szczelinach drzwi i deski rozdzielczej
    - ta鄉a LED RGB w podn騜kach
    - pojedyncze diody LED nad klamkami koloru "zimny bia造"
    - kontroler Bluetooth do RGB
    - tablet/radio z Androidem.

Problem zaczyna si je郵i chodzi o zintegrowanie obu modu堯w RGB. Na AliBabie dost瘼ne s gotowe zestawy do 鈍iat這wod闚, lecz ze sterowaniem radiowym lub z w豉snym kontrolerem na Bluetooth bez mo磧iwo軼i dopi璚ia osobnej ta鄉y. Szukaj帷 kontrolera Bluetooth znalaz貫m do ta鄉 5V na gotowe wtyczki lub na 12-24V. Poszukiwa貫m di鏚 LED 3W RGB, lecz wi瘯szo嗆 to diody 5V lub mniej. Szuka貫m te generator闚 鈍iate, ale tak jak wcze郾iej s tylko gotowe zestawy. Nie wiem czy w tych "puszkach" z zestaw闚 znajduj si przetwornice czy nie oraz czy same generatory s na 12V, czy jednak na 5V z przetwornicami.

Potrzebowa豚ym pomocy, 瞠by to ogarn望 w miar sensownie. Zale篡 mi, aby wszystko by這 sterowane jedn aplikacj. Je郵i da si podzieli te wszystkie rzeczy na modu造 i obs逝giwa jako strefy, to ju w og鏊e bajka!

Wst瘼nie my郵a貫m, aby ze sterownika Blebox wlightBox wypu軼i kable i je rozdzieli na te do 鈍iat這wodu (i na ka盥y kana R G B przetwornice) i do ta鄉 LED osobno.