Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] ASUS R752L Niektóre klawisze nie działają

07 Kwi 2019 14:01 471 3
  • Poziom 2  
    Na laptopie moich rodziców nie działają klawisze takie jak "D", "backspace", "enter" czy "]". Być może więcej, ale nie zauważyłem. Rozkręciłem go i przeczyściłem na sucho chusteczką ten płaski przewód, którym łączy się klawiaturę z płytą główną. Przed tym zabiegiem nie działało z pół klawiatury, a teraz tylko te klawisze wymienione powyżej.
    Teraz najciekawsze: od razu po włączeniu, gdy chciałem wpisać hasło, musiałem skorzystać z klawiatury ekranowej, ponieważ nie działało nieszczęsne "D", które jest akurat w haśle. Po włączeniu komputera zacząłem bez większego celu pisać w notatniku o tym, jak to bardzo "nie ziała czwarta litera alfabetu". Po kilku linijkach tekstu "ziała" przekształciło się w "działa", ponieważ znikąd zaczęła cała klawiatura działać poprawnie. Po krótkiej chwili jednak znowu wróciłem na "ziała" i jest tak do teraz. Nie mam pojęcia od czego to zależy. Pomożecie?

ASUS R752L, Windows 8 jeżeli miałoby to pomóc

• Spec od komputerów
    Jeśli laptop nie był zalany to prawdopodobnie uszkodzona klawiatura. Do sprawdzenia testerem klawiatur.
  • Pomocny post
    Poziom 7  
    Sproboj moze popsikac tam kontakt sprayem moze co da u mnie raz zadzialalo na podobny problem : usuniecie kuzy + contact spray
  • Poziom 2  
    Naprawdę dziękuję :D Pomogło mi wyczyszczenie styku sprayem i ogólnym przeczyszczeniem go i upewnieniem się, że przewód jest wsadzony ko końca (za pierwszym razem krzywo go włożyłem :P )
    Bardzo dziękuję! :please: