Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] ASUS R752L Niektóre klawisze nie działają

Pulpet24 07 Apr 2019 14:01 1584 3
 • #1
  Pulpet24
  Level 5  
  Na laptopie moich rodziców nie działają klawisze takie jak "D", "backspace", "enter" czy "]". Być może więcej, ale nie zauważyłem. Rozkręciłem go i przeczyściłem na sucho chusteczką ten płaski przewód, którym łączy się klawiaturę z płytą główną. Przed tym zabiegiem nie działało z pół klawiatury, a teraz tylko te klawisze wymienione powyżej.
  Teraz najciekawsze: od razu po włączeniu, gdy chciałem wpisać hasło, musiałem skorzystać z klawiatury ekranowej, ponieważ nie działało nieszczęsne "D", które jest akurat w haśle. Po włączeniu komputera zacząłem bez większego celu pisać w notatniku o tym, jak to bardzo "nie ziała czwarta litera alfabetu". Po kilku linijkach tekstu "ziała" przekształciło się w "działa", ponieważ znikąd zaczęła cała klawiatura działać poprawnie. Po krótkiej chwili jednak znowu wróciłem na "ziała" i jest tak do teraz. Nie mam pojęcia od czego to zależy. Pomożecie?

  ASUS R752L, Windows 8 jeżeli miałoby to pomóc
 • #2
  sk1977

  IT specialist
  Jeśli laptop nie był zalany to prawdopodobnie uszkodzona klawiatura. Do sprawdzenia testerem klawiatur.
 • Helpful post
  #3
  sedomi1
  Level 7  
  Sproboj moze popsikac tam kontakt sprayem moze co da u mnie raz zadzialalo na podobny problem : usuniecie kuzy + contact spray
 • #4
  Pulpet24
  Level 5  
  Naprawdę dziękuję :D Pomogło mi wyczyszczenie styku sprayem i ogólnym przeczyszczeniem go i upewnieniem się, że przewód jest wsadzony ko końca (za pierwszym razem krzywo go włożyłem :P )
  Bardzo dziękuję! :please: