Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dopasowanie łańcucha do motoroweru Solo 712

07 Kwi 2019 17:33 153 6
  • Poziom 7  
    Mam problem z dopasowaniem łańcucha do motoroweru Solo 712.
    Zwykły łańcuch rowerowy nie pasuje do widać na załączonym zdjęciu.
    Mierząc suwmiarką pomiędzy osiami zębatki mam 13 mm.
    Naprowadzi mnie ktoś jaki łańcuch kupić?
    Dopasowanie łańcucha do motoroweru Solo 712 Dopasowanie łańcucha do motoroweru Solo 712 Dopasowanie łańcucha do motoroweru Solo 712
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Podziałka 1/2 cala - czyli dość typowo. Zmierz jeszcze szerokość zębatki. Łańcuch typu 415 ma szerokość 3/16 cala (4.76 mm), natomiast 420 ma szerokość 1/4 cala (6.35 mm). Średnica rolki dla tych łańcuchów to 7.77 mm. Gdyby jednak średnica wydawała się za mała, to jest jeszcze parę nietypowych łańcuchów o małej szerokości i rolce większej średnicy.
    Swoją drogą, zębatki na tylnym kole są niestety zużyte.
  • Poziom 7  
    BANANvanDYK napisał:
    Podziałka 1/2 cala - czyli dość typowo. Zmierz jeszcze szerokość zębatki. Łańcuch typu 415 ma szerokość 3/16 cala (4.76 mm), natomiast 420 ma szerokość 1/4 cala (6.35 mm). Średnica rolki dla tych łańcuchów to 7.77 mm. Gdyby jednak średnica wydawała się za mała, to jest jeszcze parę nietypowych łańcuchów o małej szerokości i rolce większej średnicy.
    Swoją drogą, zębatki na tylnym kole są niestety zużyte.

Szerokość wychodzi mi 4mm.
    Dzięki za rzeczową odpowiedz.
    Co do tylnej zębatki to włąsnie się zastanawiam co z nią zrobić, bo niestety nie dostanę nigdzie takiej samej, ta ma nawet dość spory luz. Więc pewnie łożysko ma zużyte.
  • Poziom 38  
    Więc pewnie potrzebujesz łańcucha 415, czyli takiego jak do "motorynki" albo Ogara 205. Oczywiście musisz go potem dopasować na długość.
  • Poziom 7  
    Łańcuch kupiłem taki jak podałeś i pasuje, jednak jest problem z dopasowaniem długości. Według mnie jest zbyt luźny a dy wyrzucę kolejne dwa oczka to będzie już zbyt krótki, jednego oczka nie mogę usunąć ponieważ nie założę spinki.
  • Poziom 38  
    Musisz się przyjrzeć konstrukcji lub poszukać w internecie informacji. Z tego co widzę, oba napędy są umieszczone na jednej osi, więc nie ma możliwości regulacji łańcuchów z osobna. Widocznie łańcuchy trzeba wymieniać w komplecie i nie przejmować się że z jednej strony jest luźny. W takim przypadku przypuszczam że łańcuch od napędu nożnego będzie luźny w stanie nowym, aby można było naciągać łańcuch od napędu silnikowego. Albo jednak łańcuch od napędu nożnego powinien mieć jakąś rolkę napinającą na sprężynce.