Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

65cali do 4tyś do filmów przez przeglądarkę

07 Kwi 2019 18:20 645 21
  • Poziom 3  
    W skrócie: szukam telewizora z przeglądarką ktora poradzi sobie z CDA itp, 65cali, miedzy 3 a 4tys złotych

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora?
    3,5m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu?
    Przodem
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie?
    Stary samsung z tv boxem beelink
    4. Jaką markę preferujesz?
    Z tego co ogladalem to lg, samsungi, tcl i philips wiec chyba wszystkie
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz?
    65cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora?
    Najwiecej używamy tv do ogladania seriali i tv z poziomu przeglądarki.
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Narzeczona oglada hdtv i tvn style a tyle co nic (nie lubie piłki nożnej) :D
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC?
    Komputer PC ale na spokonie, jakas strategia więc to nie istotne.
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora?
    BARDZO. Jest to główne kryterium
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? Miedzy 3 a 4tyś

Głównym kryterium przy poszukiwaniach jest sprawna przegladarka www ktora radzi sobie ze stronami do ogladania filmów typu CDA. Teraz mam tv box beelink i radzi sobie przyzwoicie poza zawieszkami od czasu do czasu ale chciałbym żeby tv za taka kase mial juz wbudowana tą opcje. Druga kwestia to ogladanie seriali z napisami wiec jak juz wyczytalem na forum odpadaja samsungi ktore nie radza sobie z bialymi napisami? Jak zostanie kasy po remoncie to chcialbym dokupic soundbara ktory dzialal by tez jako głośnik bluetooth.
    Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Wiec tak. Ja ma LG smart i już mówię jak jest z tym oglądaniem. Głównie oglądam na ekino i jak włączę film to sobie oglądam po wifi i nie ma problemu od początku do końca. Problem jest jeśli film spalzuje i chce uruchomić dalej. Wtedy przerzuca mi stronę do jakiejś innej i nie da się cofnąć. O ile ten problem łatwo jest rozwiązać na PC zamykając wyskakujące okna tu już nie. Dlatego kupiłem laptopa z miracast i używam jego bo moj tv tez obsługuje ten rodzaj transmisji. Tak ze jeśli chcesz oglądać na samym tv to najpierw wypróbuj. Jak oglądasz ekino wiesz o czym mówię.
  • Moderator RTV Co kupić
    Szuman88 napisał:
    jak juz wyczytalem na forum odpadaja samsungi ktore nie radza sobie z bialymi napisami?

Sprecyzuj o czym piszesz ? W jakim sensie sobie nie radzą z napisami ? Generalnie Samsungi ?

Ja bym proponował Samsunga 65NU7442. Tizen dziś sobie radzi ze stronami typu CDA.
    Co będzie za rok czy 2 nie wiadomo.
  • Poziom 3  
    Mowie o local dimming . Temat byl poruszany w tym topicu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3541094.html
    A co myślisz o UE65NU7472 bo jest na promce za 3,5tys? Warto dac 230zl wiecej za ten który podales czy to to samo?
    Kolego bumble wiem o czym mówisz i masz racje jest to uciążliwe nawet na androidzie przy tv boxie a z innymi smart nie mam doświadczenia.

Zapomniałem jeszcze na poczatku dodac ze jakis pilot w zestawie którym sie dobrze porusza po przegladarce tez by sie przydal chyba ze wezme mojego starego minixa z klawiatora ktorego polecam.
  • Użytkownik obserwowany
    Nie pilot ale mała klawiatura bezprzewodowa ja mam do obu telewizorów. Podświetlana z touchpadem. Pilot odpada. Zaraz ci znajdę.

Dodano po 1 [minuty]:

https://www.ebay.co.uk/itm/LED-Backlit-2-4G-M...271983&hash=item1a543db17b:g:RoAAAOSwCXJbKifA

To z eBay i nie wiem czy moderator nie wyrzuci ale to żebyś wiedział o czym mówię. Jednym palcem poruszasz kursorem a dwoma przewijasz góra dół

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawdzałeś LG na Webosie?
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Local dimming problematyczny tylko w modelach NU80xx. Raczej Cię na taki 65 cali nie stać.
    Choć ja tam problemu nie widzę...ale być może to kwestia indywidualna.

Szuman88 napisał:
    A co myślisz o UE65NU7472 bo jest na promce za 3,5tys? Warto dac 230zl wiecej za ten który podales czy to to samo?

Mozesz brać. Technicznie pod katem jakości obrazu to samo.
  • Poziom 3  
    O TCL LED 65DC760 mam zapomnieć? Bo w salonie zrobil na mnie bardzo dobre wrażenie (jakosc obrazu, wykonanie i 2piloty plus glosniki) ale w necie albo nic albo źle i nim piszą.
    Jak nie on to samsung albo lg.
    I teraz drugie pytanie
    LG 65UK6750 -3700zl
    LG 65UK6400 - 2900zl
    Oba mają ten sam system i te same piloty. Warto do moich prostych potrzeb (glownie ogladania seriali) dopłacać 800zl? Bo do tego za 2900 bym odrazu do koszyka soundbara dorzucił :D
  • Moderator RTV Co kupić
    Ww LG to IPSy.
    TCL na VA ale system (w tym upłynniacz) nadal kompletnie dopracowany.
    Ja bym nie kupił, natomiast jeśli Tobie się podoba to bierz.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Użytkownik obserwowany
    TCL też bym nie kupił. Mam trzy LG w tym starą plazmę. Zawodowo montuję samsungi w dziesiątkach sztuk.
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    A jak LG w tym przedziale cenowym to który? Sk8000 czy uk6950?
  • Poziom 1  
  • Moderator RTV Co kupić
    Szuman88 napisał:
    A jak LG w tym przedziale cenowym to który? Sk8000 czy uk6950?

Zdecydowanie seria SK, bo to modele SUHD na pełnej matrycy 4K i 120Hz.
    UK w wiekszości to RGBW :(
  • Poziom 3  
    Po paru dniach czytania forum i chodzeniach po sklepach kupiłem lg 65sk8100 za 3999zl. Jak mi będzie brakowało Androida to podłącze starego tv boxa :D
    Dzięki wszystkim za podpowiedzi
  • Poziom 17  
    Cytat:
    TCL to obecnie już druga siła na świecie w telewizorach:

Tym bardziej że trafił do Biedronki. Świadczy to o prawdziwej sile TCLa, ale w rankingu szmelcu.
  • Poziom 16  
    LOCOLOCO napisał:
    TCL to obecnie już druga siła na świecie w telewizorach

A kto jest pierwszy? Czy nie przypadkiem turecki Vestel?
  • Użytkownik obserwowany
    Czy ktoś z piszących tutaj posiada ten super TV TCL?
  • Poziom 1  
  • Użytkownik obserwowany
    Jakikolwiek. Tak super zachwalane przez dziennikarzy a dopiero na szóstym miejscu w linku powyżej. Co to za ranking dziennikarzy? Ja jeszczenie widziałem tych tv.