Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadek prędkości internetu

08 Kwi 2019 02:33 600 7
  • Poziom 2  
    Jakiś czas temu coś mnie podkusiło do skorzystania z routera i modemu ODU-IDU od c-p, na samym okresie próbnym (2 tygodnie) nie byłem zadowolony ponieważ internet osiągał od 6 do 10mb/s mimo to przebolałem to i mam ten internet dobry rok ale ostatnio robiłem "nockę" wszystko było okej po 40/50 pingu ale wywaliło mi internet a po ponownym wejściu do gry granie było niemożliwe.. internet zwolnił do max 500kb/s
    Co zrobić?..

Spadek prędkości internetu
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    macioking napisał:
    Co zrobić?..

Po pierwsze to sprawdzić czy nie wpadłeś w jakiś lejek ze względu na wkorzystanie pakietu, niezapłacenie rachunku itp.
    Po drugie zrestartować urządzenia aktywne (ODU/IDU).
    Po trzecie zastanowić się nad rozwiązaniem umowy z providerem znanym z marnej jakości świadczonych usług i przestarzałej sieci.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Wygląda to na lejek 0,5Mb/s w ramach FUP. W Plusie/CP gwarantowany jest tylko limit podstawowy a potem na LTE operator robi co chce i obniża stopniowo prędkość , nawet do 0,5Mb/s a i 32Kb/s tez potrafi zastosować. Nie ma żadnych zasad i reguł, robi to wg. własnego widzi mi się. Działdowo to i tak szczególne miejsce bo tam przynajmniej ma 2 stacje z LTE2600, LTE1800 i LTE900 i jedną z LTE1800, LTE900 więc jakoś jeszcze działa. Z których pasm LTE korzystasz, jakie parametry sygnału i jaka wersja IDU-ODU? Lejek do końca okresu rozliczeniowego.
  • Poziom 2  
    Internet był opłacony na oko tydzień temu oraz niby miał być nielimitowany dokładnie jest to ODU-IDU 200
    Wersja ODU : ATL2_AT_2.2.44
    Wersja IDU: CPE2_PT12_PL_V1.4.5
    szukając informacji z którego pasma korzystam znalazłem tylko takie coś w ustawieniach sieci : Wybór pasma : (7) 2600 MHz

RSRP -104 dBm
    RSRQ -12 dB
    RSSI -83 dBm
    SINR 8 dB
    Piszą że FUP to w ramach sprawiedliwego dostępu do internetu itp bzdety a to po prostu zwykły lejek czyli od razu po pakiecie podstawowym ciach a potem kolejne aż do 0,5Mb/s. No i lejek do końca okresu rozliczeniowego. To nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością tylko jest po prostu zwykłym ograniczeniem. Plus/CP nigdy nie podał żadnych reguł FUP. Nigdy nie miał oferty bez limitu danych i prędkości. Na dodatek koledze wciśnięto rok temu IDU-ODU200 mimo że od stycznia 2018 roku w ofercie był IDU-ODU300 z agregacją 2 pasm LTE i obsługą LTE900( wersja 200 nie obsługuje tego pasma). Połączenie z LTE2600 Plusa ale nie wiadomo czy z Pl. Biedrawy 5 czy z Leśnej 13B. Sygnał na ODU300 na LTE2600 słaby ale nic dziwnego bo antena dookólna w nim to tragedia. Który z tych BTS-ów jest bliżej i jaki był DL/UL na LTE2600 wcześniej?
  • Poziom 2  
    Matek prosił bym o kontakt PW, ponieważ nie jestem jakimś znawcą oraz nie wiem jak sprawdzić to czego wymagasz.. :D :D :D :cry:
    IDU-ODU200 podaje też obok parametrów sygnału Informację o lokalizacji, jest to po prostu fizyczny adres komórki czyli PCI. W twoim wypadku możesz korzystać z LTE2600 na BTS-ach które wymieniłem. Aby zweryfikować z którym z nich łączy się ODU200 musisz podać ten PCI z panelu zarządzania, jest pod parametrami sygnału a następnie samemu zweryfikować CI pod obydwoma BTS-ami. na telefonie LTE z Android i aplikacją Network Cell info, screen z zakładki WSKAŹNIK pokazuje eNB, ECI, PCI BTS-a i parametry sygnału oraz pasmo LTE. Pod BTS-em połaczy cię z LTE2600. Ale podaj ulice to sprawdzę który z nich jest blizej wtedy można wnioskować ze to ten. Jaki miałeś DL/UL przed tym lejkiem ? Ogólnie wybór Plusa i jego oferty z FUP to rosyjska ruletka. Na dodatek z takim słabym sprzętem. ODU-200 nie jest w stanie zapewnić na 2600MHz u ciebie prawidłowych parametrów sygnału. Sprawdzałeś jak działa LTE1800 po wymuszeniu B3 na IDU? Ogólnie najszybciej powinna działać agregacja LTE2600+1800 ale twój zestaw nie obsługuje LTE-A, na dodatek antena dookólna nie pozwala wymusić połaczenia z tymi BTS-ami po kolei.