Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS3 Sony PlayStation 3 CECHG04 nie chce wystartować

08 Kwi 2019 12:51 186 4
  • Poziom 4  
    Witam, dostałem niedziałającą konsolę od znajomego.
    Według jego wersji wydarzeń jednego dnia grał, a drugiego już nie chciała się włączyć. Podobno wcześniej się przegrzewała...
    Nie wiem za bardzo co z nią zrobić, coś w niej latało, po rozkręceniu okazało się, że to bateryjka z płyty głównej, włożyłem, skręciłem, niestety dalej ten sam błąd.
    Może ktoś tutaj będzie wiedział albo chociaż doradzi co z nią zrobić i co może być przyczyną awarii. Dziękuje.

(W załączniku przesyłam filmik na którym jest pokazane jak konsola zachowuje się po uruchomieniu).
    (Obraz się nie pokazuje, dzieje się tylko to co widać na filmiku).
  • Poziom 12  
    Z tego co się orientuję to czerwona dioda oznacza awarię dysku a żółta awarię płyty głównej lub jej komponentów. Możesz spróbować wyciągnąć twardy dysk i bez niego odpalić konsolę . Filmiki jak to zrobić znajdziesz na yt. Pomoże Ci to w diagnozie co faktycznie jest uszkodzone.
  • Red. Komputery FAQ
    Jak się przegrzewała to nie trzeba było grać.
    Obstawiam walnięty Cell lub RSX.
    W sumie nie ma się co dziwić, stare modele szybciej padają. Jak Fat to tylko CECH-J-M. Mają układy w niższym procesie technologicznym i są po prostu nowsze.
  • Poziom 4  
    @Machetereal Już wyciągałem wcześniej i dalej to samo się działo, czytałem trochę w tym temacie...

@sylweksylwina Logiczna sprawa, jednak ten znajomy nie należy do najbystrzejszych z tego co widać :D... Czyli walnięta płyta główna? W sensie element jej
  • Red. Komputery FAQ
    No raczej tak, wszystko jest prawie na płycie. Tak w ogóle konsola kręci wentylatorem? Bo wyłącza się dość szybko, może to bardziej błacha usterka w stylu uszkodzony zasilacz? Rozkręć go zachowując przy tym ostrożność (są tam kondensatory które trzymają spory ładunek który może zabić) i sprawdź czy nie widać uszkodzeń, wybrzuszonych kondensatorów itp.