Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ricoh MP 1600 - Brudzi kartki (jpeg z brudzeniem)

08 Kwi 2019 15:47 171 7
  • Poziom 11  
    Witam, proszę o skonsultowanie problemu.
    Trafił mi się stary Ricoh MP 1600 z objawami brudzenia stron.

Wymieniłem:
    + beben opc,
    + listwe zbierająca przy opc.
    + wałek ładujący (dałem nowy oryginalny)
    + wałek gąbkowy przy magnetyczym odkurzyłem
    + nowy org developer TYP 28
    + oryginalny toner

zębatki w developerze wydają się być ok, nie przeskakują nie widać zjechania kół zębatych.

lustro wyczyszczone, lustra w skanerze tak samo i wałek transmisyjny z prawej strony na klapie odkurzony.

Urządzenie ma zrobione 205 tys. czy to może być wałek trasmisyjny do wymiany bo podobno one są na 100k max. Widoczne są odstępy na jpeg które by pasowały do tego wałka, pytam się bardziej doświadczonych kolegów czy dobrze kombinuje, czy jest coś na co mam zwrócić uwagę?

Ricoh MP 1600 - Brudzi kartki (jpeg z brudzeniem)
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wyglada na zabrudzony (pooklejany tonerem) wałek magnetyczny lub coś z wałkiem PCR bębna.

C.
  • Poziom 11  
    PCR dałem org. hmm ten wałek magnetyczny czym najlepiej wyczyścić? suchą gąbką?
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Raczej nic to nie da... Na jego powierzchni zebrał się nagar który trzeba dobrze wyczyścić . Musiałbyś użyć czegoś co lekko spoleruje jego powierzchnie.

C.
  • Poziom 11  
    Ricoh MP 1600 - Brudzi kartki (jpeg z brudzeniem)

Winny okazał się wałek pcr, podmieniłem go na stary i wydruk jest prawie idealny pozostawia lekki pasek u góry kartki, ale to pewnie od zużycia powłoki.

PCR sprawdzałem drugi raz, jest oryginalny. Zdarzały się wam takie sytuacje wcześniej, tzn mam podstawy do reklamacji czy może coś być z ładowaniem. Bo sprzedający wykręca się ładowaniem drukarki... jak to wygląda w praktyce.
  • Poziom 11  
    Okazało się że sprzedawca sprzedał mi chiński PCR w oryginalnym kartonie bez plomby. Po wymianie na org PCR, drukarka ma czysty druk. Temat zamykam.