Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak skonfigurować soundbar z tv Sony?

McArtur1969 09 Apr 2019 10:18 1872 4
    McArtur1969
    Level 2  
    Witam . Zakupiłem telewizor Sony 49XF7596 oraz soundbar Sony HT-RT3. Połączone są ze sobą kablem HDMI przez gniazda HDMI ARC. Widzą się wzajemnie i komunikują bez problemu. Problem mam z ustawieniami i telewizora i soundbara aby mieć dźwięk 5,1 a ten sounbar jest właśnie 5,1 (jest listwa lewy, centralny, prawy), subwoofer oraz dwa tylne. Jaki bym nie włączył test dźwięku to tylne grają razem z przednimi. Przez optyczny było tak samo. Doradźcie proszę gdzie co w ustawieniach pozmieniać. Czy PCM czy coś innego? Jeśli ktoś już to przerobił to proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    sosarek

Level 43  
    Dźwięk wielokanałowy z czego odtwarzasz za pośrednictwem tv?
    McArtur1969
    Level 2  
    Tak z telewizora. Mam do tv podpięty odtwarzacz DVD BR przez HDMI, i dysk multimedialny też przez HDMI. Testy dźwięku DD 5.1 odtwarzam z YouTube .
    sosarek

Level 43  
    Czy z odtwarzacza podczas oglądania wybierasz dźwięk wielokanałowy?
    Jakie masz opcje dotyczące wyjścia dźwięku w tv?
    A.J.Electronics
    Level 18  
    Mam ten Sounbar od niedawna, podłączony do TV Hitachi, Nie trafiłem do tej pory na film z TV naziemnej z dźwiękiem 5.1. Dlatego trzeba ustawić w soundbar na CLEARAUDIO+, Inaczej jest jak na TV oglądam z NetFlix, tam gdzie są filmy z dźwiękiem 5.1, to każde ustawienie SOUND FIELD daje efekty 5.1, zazwyczaj wybieram MOVIE, chyba że oglądam coś z muzyką to wtedy ustawiam MUSIC. Jak nie masz źródła dźwięku 5.1 to tylko CLEARSOUND+ gwarantuje działania wszystkich głośników.