Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206 2001 bez mux - Komputer nie łączy z kalkulatorem air bag

Magazynier93 09 Apr 2019 11:57 1293 0
 • #1
  Magazynier93
  Level 10  
  Witam,  Nie znam przeszłości auta pod kątem wystrzelonych poduszek/pasów. Nie sprawdzałem też czy mam poduszki/rezystory (nawet bez poduszek powinno mi wykryć kalkulator, prawda?)
  Podczas jazdy kontrolka air bag świeci się światłem ciągłym po odpięciu sterownika air bag lub mruga z podpiętym.
  Peugeot Planet oraz KTS nie wykrywa sensora.
  Sprawdziłem przejście kabli z sensora do bezpiecznika oraz OBD2 (jest). Bezpiecznik (zworka SH) nie jest uszkodzony . Gniazdo do sensora jest dobrze dociśnięte, nie ma tam zabrudzeń.
  Wg tego co sprawdziłem nie ma problemu żeby żeby doszło napięcie do sterownika oraz z komunikacją z komputerem. (nie pamiętam jakim kts było sprawdzane u elektryka, ja podpinam pod kabel z aliexpress, wersja diagbox 7.02 na win xp)
  Kolejna moja teoria dlaczego nie działa to zapisany błąd CRASH DATA na sensorze i tu pytanie do forumowiczów: czy zawsze przy tym błędzie nie ma możliwości połączenia się z sensorem? Kasowanie błędu to 100zł więc wolałbym najpierw posprawdza każdą inną drogę żeby nie wydawać kasy w błoto.
  Z innych (może przydatnych) uwag również nie łączy mi się PP2000 z kalkulatorem klimatyzacji (mam klimatronik), ale sama klima działa.
  Sterownik silnika to NFU BOSH

  Schemat na którym się opieram
  https://obrazki.elektroda.pl/2712199800_1554803663.jpg

  Pozdrawiam