Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka pralka do około 1300zł?

pasi17 16 Kwi 2019 18:12 3543 46
    MoniTOX
    Poziom 25  
    Mam pytanie do znawców, a nie będę zakładał nowego tematu o pralkach.
    Posiadam już kolejną pralkę ładowaną niestety z góry i jest problem czyli rdzewiejąca klapa na potęgę, jest na to jakiś sposób, może piorę nie tak jak należy ?
    Mobali
    Poziom 36  
    MoniTOX napisał:
    ...rdzewiejąca klapa na potęgę, jest na to jakiś sposób
    Chyba tylko naprawiać, czyli mechanicznie usunąć rdzę, a potem do wyboru: podkład reaktywny, inhibitor korozji... A na koniec lakier. Jeśli zrobisz dobrze będzie przez kilka lat spokój. Trochę na temat walki z rdzą jest tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3199183.html

MoniTOX napisał:
    ... może piorę nie tak jak należy?
    Na pewno nie Twoja - raczej producent nawalił. Szczególnie na odcinku przygotowania powierzchni, braku dobre powłoki antykorozyjnej i niestarannego malowania. Bo pewnie zamiast dobrych powłok, wszystko zaczęło się skończyło na najtańszym lakierze proszkowym bez przygotowania.
    mrice
    Specjalista AGD
    pasi17 napisał:
    można wgrywać dodatkowe programy prania, co jest ciekawą opcją.

Moim zdaniem opcja zbędna, znakomita większość użytkowników pralek ogranicza się do użytkowania dwóch, czasem 3 programów max. Zwykle jest to program syntetyki lub bawełna 40 stopni, bawełna 60 stopni i co po niektórzy używają albo programów krótkich (które nadają się do odświeżenia czystych ciuchów) lub programów do rzeczy delikatnych. Nie mniej co kto lubi, ale sadzę, że może z 2% użytkowników tą funkcję z wgraniem innych programów wykorzysta, z czego może 0,5% będzie z nich korzystać po kilku miesiącach.

pasi17 napisał:
    I niby ona ma 10 lat gwarancji na silnik, a jakie są realia to jeszcze nie sprawdziłem.

Jeśli ma silnik inwerterowy to będzie cichsza, te silniki pracują bezszelestnie i rzeczywiście nie psują się, dla tego producenci kusza gwarancją 10 lat na motor, zresztą nie tylko LG, ale czy dadzą 10 lat czt 2 lata na silnik to w zasadzie jest to nie istotne, bo mieć awarie tego motoru to jak trafić szóstkę w totolotka. Troszkę inaczej wygląda z elektroniką sterującą tym silnikiem, jej 10 lat gwarancji już nie obejmuje, a zdarza się jej zawodzić. Do sterowania tymi silnikami jest dość rozbudowana elektronika potrzebna.

WAE jest głośniejsza, bo ma silnik szczotkowy. Zaletą jest prostota sterowania tym silnikiem z elektroniki, przez co naprawde rzadko kiedy jest problem po stronie elektroniki. Same silniki jakoś często awarii tez nie ulegają, choć potrafi sie zdarzyć, ze strzeli wirnik, ale to średnio w serwisie mam z jeden albo dwa przypadki na rok. Jedyne co, silnik o tej konstrukcji średnio raz na 5-7 lat dopomni się o wymianę szczotek, ale nie są to rzeczy straszne i mają znamię zwykłej eksploatacji.

pasi17 napisał:
    ma mniejsze zużycie prądu i wody, ma lepszą klasę wirowania

Na dane z zużycia prądu i wody nadmiernie bym nie patrzył, są równie wiarygodne co średnie spalanie w samochodach na prospekcie.
    Klasa wirowanie, cóż, ta też będzie zależna od tego co się pierze i ile się pierze, na moje również dane poglądowe.
    Hermanowy
    Poziom 15  
    MoniTOX napisał:
    Mam pytanie do znawców, a nie będę zakładał nowego tematu o pralkach.
    Posiadam już kolejną pralkę ładowaną niestety z góry i jest problem czyli rdzewiejąca klapa na potęgę, jest na to jakiś sposób, może piorę nie tak jak należy ?

Czyżby Whirlpool?
    markostka
    Poziom 3  
    Ja nową pralkę przed pierwszym podłączeniem "konserwowałem" lakierem od spodu.
    Cięcia maszynowe kompletnie nie zabezpieczone.
    MoniTOX
    Poziom 25  
    Hermanowy napisał:
    Czyżby Whirlpool?

Tak, Whirlpool, Polar teraz mam Indesit wszystko to samo, kilka mc i korozja jakby stała w ziemi.
    Mobali
    Poziom 36  
    markostka napisał:
    a nową pralkę przed pierwszym podłączeniem "konserwowałem" lakierem od spodu.
    Miałem kiedyś ruską pralkę. Poza tym, że działała prawie dwadzieścia lat bez jednej awarii, to jeszcze poleciała na śmietnik w stanie jak nowa - ani śladu korozji. Dzisiaj próżno szukać takiej jakości i chyba nie ma znaczenia jaka to firma.
    pasi17
    Poziom 9  
    Witam. Zakupiłem jednak model LG F2J5NN3W. Bo okazało się, że pralka nie może być głębsza niż 50cm.
    I już mam z nią problem. A mianowicie piszczy. Nie jest to pisk tarcia gumy o gumę,
    a taki pisk jak piszczące cewki w zasilaczach/ładowarkach... myślicie, że to się wyrobi?
    A może to tak ma być i tylko ja jestem przewrażliwiony?
    pasi17
    Poziom 9  
    Mobali napisał:
    pasi17 napisał:
    I już mam z nią problem...

Zgaduję, że pralka jest nowa, czyli z rękojmią producenta i gwarancją? Może więc warto zapytać w serwisie?

Pralkę mam dopiero drugi dzień. Zauważyłem że im szybciej kręci się bęben tym głośniej piszczy. I tak jak pisałem wyżej pisk taki jak cewki w zasilaczu/ładowarce.

Miał ktoś z was podobny problem?
    A może "ten typ tak ma". To moja pierwsza pralka silnikiem inwerterowym.
    mrice
    Specjalista AGD
    pasi17 napisał:
    Zauważyłem że im szybciej kręci się bęben tym głośniej piszczy. I tak jak pisałem wyżej pisk taki jak cewki w zasilaczu/ładowarce.

Ot napęd DD, zresztą właśnie to cewki są. Rozwiązanie DD nie jest bezszelestne, lezy w pół drogi między silnikami szczotkowymi a inwerterowymi.
    pasi17
    Poziom 9  
    mrice napisał:
    pasi17 napisał:
    Zauważyłem że im szybciej kręci się bęben tym głośniej piszczy. I tak jak pisałem wyżej pisk taki jak cewki w zasilaczu/ładowarce.

Ot napęd DD, zresztą właśnie to cewki są. Rozwiązanie DD nie jest bezszelestne, lezy w pół drogi między silnikami szczotkowymi a inwerterowymi.

Czyli to jest usterka czy nie?
    Mogę to reklamować czy tylko sie ośmiesze? :)
    mrice
    Specjalista AGD
    Nie słysząc tego na miejscu na 100% nikt Ci nie odpowie, ale sądze, żę raczej to drugie, ponadto wtedy zapłacisz za przyjazd serwisu.
    myslaw92
    Poziom 11  
    witam,
    a jaka jest różnica pomiędzy pralką
    LG F2J5WN3W a LG F2J5WN4W ?

Na stronie producenta widać że różnica wynika głównie 1000 rpm vs 1200 rpm
    korekodwanny
    Poziom 2  
    Mam problem z wyborem pralki - potrzebuję koniecznie takiej z dużym otworem wrzutowym. Na stronach sklepów internetowych w większości nie podają wielkości otworów. Czy posiadacie i znacie modele z dużym otworem? Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.