Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

32lg 5700 - Instalacja dodatkowych modułów

selfiacz 09 Kwi 2019 19:02 747 18
    selfiacz
    Poziom 3  
    Witam. Zapytam wprost...czy istnieje możliwość, aby do starego telewizora dodać mini kamerkę/moduł video, aby bez wiedzy właściciela go podglądać za każdym razem jak odpali tv? Podejrzewam, ze takie coś zrobiono wobec mnie, mam ku temu powody by tak myśleć, jednak nie znam się na tym...Po rozkreceniu tylnej obudowy (śruby były na klej dociśniete- długo musiałem walczyć) ktoś podpisał się od zewnatrz, ale nie mam pojecia po czym poznać czy coś było dolutowywane.
    GanCegall
    Poziom 33  
    selfiacz napisał:
    czy istnieje możliwość, aby do starego telewizora dodać mini kamerkę/moduł video

Oczywiście, żaden problem, ale po co?
    np. w modelach Samsunga F7000 i F8000 kamera jest wbudowana oficjalnie.
    selfiacz
    Poziom 3  
    Najzwyczajniej w Świecie, aby podglądać....musiałbym sie tu rozpisać,a nie o to chodzi, powody by sie znalazły....telewizor 32lg 5700. Czego powinienem szukać po rozkreceniu tylnej klapy aby zlokalizować ew. obiektyw lub moduł video, który moze przekazywać obraz dalej?
    GanCegall
    Poziom 33  
    selfiacz napisał:
    Najzwyczajniej w Świecie, aby podglądać.

Moze dla ciebie to zwykłe, są na to paragrafy, to niezgodne z prawem i niemoralne, pewien gość w UK dostał 6 lat więzienia za umieszczenie kamerki pod prysznicem.
    Zamieść zdjęcie tyłu tv po zdjęciu tylnej obudowy.
    selfiacz
    Poziom 3  
    Z przodu nic nie było, jeżeli było coś dolutowywane itd to w taki sposób aby zwykły laik tego nie zczaił nawet po rozkreceniu. Zdjecie wkleje juz jutro.
    Pawelawe
    Poziom 12  
    Czy tylko ja nie rozumiem o co tutaj chodzi, autora tematu wspomina, że był niby podglądany i teraz on sam chcę zrobić taką samą sztuczkę? WTF?
    GanCegall
    Poziom 33  
    Pawelawe napisał:
    autora tematu wspomina, że był niby podglądany

Teoretycznie jest to możliwe, ale w praktyce jak przesyłane są dane z tej wyimaginowanej kamerki do odbiornika?
    Tv nie posiada LAN, więc pozostaje transmisja bezprzewodowa.
    Pawelawe napisał:
    był niby podglądany i teraz on sam chcę zrobić taką samą sztuczkę?

To wcale nie jest wykluczone...
    Pawelawe
    Poziom 12  
    Moim zdaniem odpowiedzi na pytanie autora, to zwykła pomoc w łamaniu prawa. Jeżeli autor był podglądany to powinien rozwiązać to na drodze sądowej, a nie robić to samo (jeżeli oczywiście to prawda.)
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda
    selfiacz napisał:
    ... Zdjecie wkleje juz jutro.

Nie wkleisz. Jest już pojutrze.
    krakarak
    Poziom 39  
    Wszędzie gdzie są zamontowane kamery jest również informacja o ich obecności. Tego wymaga prawo.
    Jeśli masz podejrzenia co do przeróbki twojego TV to wezwij fachowca lub powiadom organy ścigania, tu nie jest miejsce, aby udzielać porad jak i co zamontować do zdalnego podglądu, bo może być to wykorzystane niezgodnie z prawem.
    selfiacz
    Poziom 3  
    witam.przede wszystkim nie chce zrobić nic nielegalnego tylko podejrzewam że zrobiono to mi. Na policję nie pójdę bo bez przekonania że mam racje zrobiłbym z siebie osóbe chorą a tego chce uniknąć. dlatego pytam czy mogę dojrzeć z tylu coś co może dać mi podstawy. Dodam jeszcze że tv w różnych momentach wydaje dźwięk jakby "migawki"...wiem kto by mógł to robić, wiem po co ale to nie miejsce na opisywanie sytuacji. jak rozkrecilem tył to na kurzu ktoś napisał "kogut" od zewnątrz a śruby były na klej dojechane więc ktoś cos tam maciładnie. ...
    GanCegall
    Poziom 33  
    selfiacz napisał:
    dlatego pytam czy mogę dojrzeć z tylu coś co może dać mi podstawy.

Co tam dojrzysz jak nie wiesz czy tak ma być czy nie, miałeś wrzucić zdjęcie, na razie to ty mącisz ładnie.
    krakarak
    Poziom 39  
    Jeśli słychać pracę migawki to bez trudu znajdziesz stary aparat "Smiena" lub "Zuch".
    A ten "Kogut" to ty :-) ? Może właściciel kury ma do ciebie żal.
    Nigiri
    Poziom 6  
    Jak dla mnie to trochę przypomina jakąś komedię.
    Chcesz się dowiedzieć czy ktoś w środku dokonywał jakiś modyfikacji jak np. montowanie kamerki to po prostu odkręć obudowę i zobacz, czy coś wygląda tam nieoryginalnie. Zresztą nie wiem jakim cudem miałaby tam znajdować się kamerka, nie wpływając na wygląd wizualny przodu. Przecież musiałby być tam jakiś choć malutki otwór.
    Zresztą sam miałem dość leciwego LG, bodajże model 32lg3000 i odgłosy z środka obudowy były czymś normalnym, szczególnie słyszalne przy samym włączaniu.
    Zresztą od kogo masz ten telewizor, aby takie wnioski wysuwać?
    Powiem teraz dość brutalną, ale szczerą prawdę. Gościu, jesteś po prostu przewrażliwiony
    krakarak
    Poziom 39  
    Widzę, że to nie są oryginalne głośniki, lecz przerobione i ukryte w nich kamerki. Są to szerokokątne i bardzo czułe kamery wyposażone w sensory ruchu (to te dwa po bokach udające głośniki wysokotonowe). Nawet w nocy jakość obrazu jest niesamowita. Przekaz obrazu oraz zdalne zarządzanie kamerkami odbywa się po sieci 230V. Taki sprzęt jest ściśle tajny, montowano go jedynie w sprzętach kupowanych do ambasad krajów będących w zainteresowaniu naszych służb specjalnych.
    Dziwne, że tak przerobiony TV trafił do ciebie... Nie masz go z wystawki sprzed którejś z ambasad?
    selfiacz
    Poziom 3  
    wyczuwam w tym poscie zbite :)

Dodano po 6 [godziny] 17 [minuty]:

jeżeli tak jest to po czym to wnioskujesz ?