Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG UE65H6470 - Matryca - biala plama

Luxor 09 Apr 2019 21:41 1374 11
    Luxor
    Level 11  
    SAMSUNG UE65H6470

TV ma 2,5 roku.
    Od paru tygodni zauwazylem biala plame/kropke o wielkosci okolo 3cm.
    Plama ta jest widoczna tylko na jasnym tle... na czarnym tle jej nie ma.
    Dzwonilem do Samsunga i proponuja tylko wymiane Matrycy (nieoplacalne bo po gwarancji).
    Moje pytanie, czy mozna to w jakis sposob naprawic?
    Oczywiscie bez wymiany Matrycy.

Pozdrawiam serdecznie.
    SAMSUNG UE65H6470 - Matryca - biala plama SAMSUNG UE65H6470 - Matryca - biala plama
    GanCegall
    Level 38  
    Luxor wrote:
    Moje pytanie, czy mozna to w jakis sposob naprawic?

Tak, mozna naprawić.
    Luxor
    Level 11  
    Hmmm....
    Jakies sugestie? Podpowiedzi?
    victor923
    Level 13  
    Ewidentnie odkleiła się soczewka na diodzie Led
    Luxor
    Level 11  
    victor923 wrote:
    Ewidentnie odkliła się soczewka na diodzie Led

No to juz duza podpowiedz! Teraz tylko pytanie czy mozna ta Matryce rozebrac i ta soczewke przykleic?
    Musze miec jakies specjalne narzedzia?
    victor923
    Level 13  
    Trochę nerwów czyste pomieszczenie i śrubokręt gwiazdkowy i to rozbierzesz bez problemu soczewke przykleisz kropelka poszukaj po necie częsta przypadłość. Albo zlec to jakiemuś serwisowi ale kasuja jakieś 300zl
    Luxor
    Level 11  
    victor923 wrote:
    Trochę nerwów czyste pomieszczenie i śrubokręt gwiazdkowy i to rozbierzesz bez problemu soczewke przykleisz kropelka poszukaj po necie częsta przypadłość. Albo zlec to jakiemuś serwisowi ale kasuja jakieś 300zl

OK, serdecznie dziekuje. Poszukam co tam pisza w necie... chyba ze ktos tutaj ma jakies namiary na "krok po kroku"?
    Dorian Olech
    Level 29  
    Witam, jeśli nigdy nie zdejmowałeś matrycy, to z taką wielkości 65 cali możesz mieć duży problem. Dobrze się zastanów, czy nie lepiej zlecić tego komuś, kto już ma doświadczenie, filmiki z neta tego nie zastąpią. A tak na marginesie, to ja naklejam soczewki na dobrej jakości taśmę dwustronnie lepną, długa możliwość korygowania ustawienia.
    janomo
    Level 24  
    victor923 wrote:

Diagnoza właściwa.
    Tylko co do opisu rozebrania to wydaje mi się że nigdy nie wyjmowałeś matrycy powyżej 42 cale. Chyba że taki "wspaniały geniusz" jesteś i matrycę 65 cali sam w minutę rozbierasz.
    Do Luxor - UWAŻAJ - wyjmowanie matrycy 65 cali bez doświadczenia - bardzo trudne. A myślisz że czemu serwisy biorą za to sporo kasy ( ja bym skasował 200 - 250 zł )? Nawet dla serwisu jest to przy tej przekątnej niebezpieczna czynność. No i nie klej kropelką - czym - poszukaj sobie.
    Ale w końcu to Twój TV - rozbijesz matrycę - będzie zasilacz i main do kupienia w dobrej cenie.
    User removed account
    Level 1  
    Luxor
    Level 11  
    Na poczatku chcialbym podziekowac za wypowiedzi w temacie.
    Faktem jest, ze jeszcze nigdy nie wymienialem (naprawialem) matrycy w TV.
    Byly tam jakies naprawy LCD... ale glownie w Laptopach.
    Z tego co tutaj czytam, to nie bedzie tak latwo z 65" :(
    Oddalbym do serwisu i zaplacil ale niestety TV znajduje sie na terenie Niemiec i watpie by ktos z mojego regionu cos takiego naprawial.
    Tak wiec zanim cokolwiek zaczne, bede dalej zbierac informacje co do naprawy w wlasnym zakresie.
    Pozdrawiam