Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmocniony komputer oparty na module Jetson TX2

ghost666 10 Kwi 2019 10:03 129 0
 • Wzmocniony komputer oparty na module Jetson TX2
  Nowy komputer do systemów wbudowanych od Aeona - Boxer-8130AI wykorzystuje moduł Jetson TX2 i pracuje pod systemem operacyjnym Linuks. Maszynę wyposażono w aż sześć linii MIPI-CSI2 do podłączenia kamer, a także szereg cech typowych dla przemysłowych komputerów wzmocnionych. System nie posiada wentylatorów, dzięki czemu jest wytrzymalszy mechanicznie; maszyna może pracować w zakresie temperatur od -20°C do 50 °C i być zasilana szerokim zakresem napięć.

  Opisywany komputer wbudowany jest częścią rodziny Boxes - maszyn wyposażonych w rozszerzone możliwości w zakresie AI, dedykowane do zastosowania jako systemy do widzenia maszynowego czy bramki Internetu Rzeczy z zintegrowanymi systemami AI. W tym celu system wykorzystuje moduł Jetson TX2 od Nvidia, dedykowany do wszelakich systemów uczenia maszynowego.

  Podobnie jak wcześniejszy model z tej rodziny - Boxer-8110AI - nowy Boxer-8130AI jest ograniczony tylko do jednego gigabitowego portu Ethernet, zamiast aż czterech, jakie obecne były komputerze Boxer-8120AI. Inne zmiany obejmują także interfejsy - pozostałe Boxery mają dwa porty COM, a nowy 8130AI ma tylko pojedynczy port RS-232. Nowy komputer nie posiada także portu CAN, jaki znależć możemy na 8110AI.

  Wzmocniony komputer oparty na module Jetson TX2
  Główna siła tego systemu to interfejsy do podłączenia kamer. Moduł wyposażono w specjalne złącze płytka-płytka (Samtec QTH-060-01-H-D-A), na którym znajdziemy wyprowadzone wszystkie linie interfejsu MIPI-CSI2.

  Komputer wspiera podłączenie aż do sześciu kamer, kompatybilnych z modułami Jetson. Aeon wskazuje tutaj moduły kamer od szeregu producentów: Appro Photoelectron, D3 oraz E-con Systems. Przykładem może być tutaj modułe-CAM30_HEXCUTX2 z sześcioma kamerami czy też moduł STEEReoCAM do widzenia stereoskopowego, o którym pisaliśmy już na łamach forum.

  Najnowszy Boxer-8130A jest jedynym z komputerów w całej rodzinie, który wyposażony jest w zasilacz dedykowany do współpracy z tak szerokim zakresem napięć wejściowych. Producent podaje zakresy 9 - 24 V oraz 10 - 24 V, zależy gdzie dokładnie zajrzymy (prezentacja modułu vs. strona z produktem).

  Ten bezwentylatorowy komputer zamontować można na ścianie. Ma takie same wymiary i format jak poprzedni Boxer (8120AI) - 153 mm x 101 mm x 30 mm. Identyczna jest też cena maszyny - 1067 dolarów.

  Wzmocniony komputer oparty na module Jetson TX2
  Wzmocniony komputer oparty na module Jetson TX2
  Podobnie jak bliźniacze systemy z rodziny Boxer, tak i na tej maszynie pracuje Ubuntu 16.04. Sercem komputera jest SoM Jetxon TX2 produkowany przez Nvidię. Znajdziemy w nim SoC Tegra, wykorzystujący rdzeń ARM - dwa rdzenie Cortex-A72 oraz cztery rdzenie Cortex-A57. Dodatkowo w systemie zintegrowane jest 256 rdzeni GPU Pascal ze wsparciem dla bibliotek CUDA dla systemów AI, przetwarzania obrazów, akceleracji obliczeń równoległych jak i uczenia maszynowego. W zastosowanym SoMie znajdziemy ponadoo 8 GB pamięci LPDDR4 RAM oraz 32 GB pamięci eMMC 5.1

  Aeon nie wspomina o możliwościach komunikacyjnych, ale system wyposażono w interfejs Wi-Fi oraz Bluetooth, dzięki chipsetowi BCM4354 od Cypressa. Moduł posiada ponadto slot na kartę microSD, wyjście HDMI, microUSB OTG, dwa porty USB 3.0. Opcjonalnie rozszerzyć można go o interfejs SATA oraz trzy dodatkowe porty USB 3.0

  Komputer ma podwyższoną odporność na wibracje. Maszyna wytrzymuje do 5 Grms w zakresie o 5 Hz do 500 Hz, zamiast 3 Grms, na jakie odporny jest 8110AI.

  Komputer jest już dostępny handlu, w cenie 1067 dolarów. Można zakupić go m.in. poprzez oficjalny sklep na stronie Aeon.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/rugged-jetson-based-computer-supports-up-to-six-csi-cameras/


  Fajne! Ranking DIY
 • Computer Controls