Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Sterownik do pralki Samsung WF80F5E5U2W

Michal Krzak 10 Kwi 2019 11:28 897 4
    Michal Krzak
    Poziom 2  
    Drodzy forumowicze. Potrzebuję pilnie zakupić sterownik do pralki Samsung WF80F5E5U2W. Najchętniej używany.

Jeżeli na forum są rodzice małych dzieci, to pewnie wiedzą, jakim problemem jest zepsuta pralka podczas odpieluchowywania.

Mieszkam w Krakowie, więc najchętniej odbiorę osobiście.

Kontakt do mnie to: 667 720 320.

Dziękuję i pozdrawiam.

Michał
    Steryd3
    Poziom 33  
    Jakie są objawy uszkodzenia sterownika...jeżeli wolno zapytać??
    Michal Krzak
    Poziom 2  
    Dzień dobry,

Dzięki za pytanie.

W pierwszym etapie prania (namaczanie) zacina się bęben. Pralka próbuje go poruszyć to w jedną, to w drugą stronę kilka (kilkanaście razy) i po bezskutecznych próbach przestaje działać. Początkowo myślałem, że to był problem z odprowadzaniem wody, bo wąż odprowadzający był dość zapchany. Po usunięciu zabbrudzeń (dokładnym, czyli włącznie z odkręceniem węża i porządnym wymyciem, jak również przepchaniem rurki odprowadzajacej w ścianie żmijką) pralka zaczęła normalnie prać. Po kilku praniach problem znowu się pojawił, nie pomogło nawet pranie w trybie szybkim (15 minut), który wcześniej działał.

Serwisant Samsunga sprawdzał pralkę w trybie serwisowym i wszystkie mechaniczne podzespoły są sprawne. Zostaje sterownik. Pralka ma 3,5 roku i szczerze zastanawiam się nad tym, czy w ogóle ją naprwiać. Nigdy dobrze nie prała, a dodatkowo wydatek rzędu 500 zł bez gwarancji, że to rozwiąże problem (+ 150 zł za konsultacje i wstępną naprawę przez serwisanta) sprawia, że zastanawiam się nad zakupem nowej pralki. Chyba, że znajdzie się tania część :)
    Steryd3
    Poziom 33  
    Trochę dziwne. Ekspertem od pralek nie jestem ale bardziej stawiał bym albo na mechaniczną stronę...jakieś łożysko, jakieś przycinanie wału/silnika. Mam podobną pralkę z którą miałem kłopoty(opis na mojej stronie) więc wiem, że jest tam napęd inwerterowy. Może tam być jakiś czujnik obrotów ...choć pewnie nie. Trochę dziwne skoro pralka początkowo kręci.

Z drugiej strony trochę mnie zastanawia bo na pralce jest naklejka 10 lat gwarancji na napęd inwerterowy. Normalnie napęd to silnik + inwerter a inwerter to właśnie ta płyta...
    Michal Krzak
    Poziom 2  
    Dziękuję za wiadomość. Myślę, że ostatecznie zdecyduję się na zakup innej pralki. Nie mam czasu na jej naprawę. Jeżeli ktoś na forum będzie zainteresowany zakupem urządzenia i jego własnoręczną naprawą, to mogę sprzedać pralkę za 550 zł. Znajduje się w Krakowie.