Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie położenia początkowego kamery Speed Dome Novus NVC-DN6118SD/IR

10 Kwi 2019 14:49 282 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    Konfiguracja sprzętu: rejestrator INTERNEC i7-T0608VH + 3 kamery Speed Dome + 5 zwykłych kamer AHD.
    U Proboszcza na plebanii był remont. Niestety "mądry" elektryk porozpinał kable od monitoringu i nie poopisywał dobrze wszystkich kabli. Trochę się namęczyłem, aby to pospinać, tak aby działało. Mam obraz z kamer. Działa także sterowanie PTZ. Niestety jedna z kamer obrotowych Novus NVC-DN6118SD/IR po zaniku zasilania zawsze opada - traci ustawienie położenia jakie ma ustawione. Jak ustawić tą kamerę by po zaniku napięcia zawsze ustawiała się w pożądanym kierunku?
    Czy da się to ustawić z menu rejestratora? Nie mam klawiatury systemowej do kamer obrotowych. Niestety nie mam instrukcji do rejestratora. Znalazłem instrukcję do kamery, którą tutaj załączyłem nvcdn6118..ir.pdf Download (2.13 MB) .
  • Poziom 8  
    Dziękuję za linka. Niestety w tej instrukcji nie ma nic na temat możliwości ustawienia położenia początkowego kamery obrotowej.
    Dodam, że klientowi nie zależy, aby kamera się obracała. Ma po zaniku napięcia ustawiać się zawsze w to samo położenie.
  • Poziom 39  
    A jak kamera straci zasilanie i zasilanie powróci to czy kamera przeprowadza sobie test czyli obraca się w każdą stronę i wraca do wspomnianego patrzenia w nie to miejsce co byś chciał ?

Wcześniej przed odpięciem kamer to działało prawidłowo. Może przewody od sterowania PTZ czyli RS-485 źle sa podpięte o ile sterowanie nie idzie po kablu sygnałowym.

Jak masz ustawione te przełączniki DIP-switch pod tą pokrywką przy kamerze.
    enterkom napisał:
    3 kamery Speed Dome
    enterkom napisał:
    Niestety jedna z kamer obrotowych Novus NVC-DN6118SD/IR

Te trzy kamery są takie same jak ta co nie działa czy inne modele ?

Sprawdź jak masz ustawiony PRESET

Cytat:
    Presety.
    Preset jest zdefiniowanym wcześniej położeniem kamery. Wywołanie presetu powoduje
    automatyczny obrót kamery na zdefiniowane położenie. Presety można dodawać,
    modyfikować, usuwać i wywoływać.

Funkcja partol może musi być ustawiona gdzie np ustawiając jeden preset będzie się tylko ustawiała tam gdzie ją ustawisz.

Cytat:
    Patrol.
    Patrol jest zaprogramowaną serią wcześniej zdefiniowanych presetów. Prędkość oraz czas
    przejścia pomiędzy dwoma kolejnymi presetami jest w pełni programowalna.

Tak czy inaczej jeśli wcześniej wszystko działało to jednak najpierw posprawdzaj te ustawienia kabli RS-485.

PTZ można też ustawić w samej kamerze przez menu OSD. O ile się nie mylę ustawienia kamery są chyba podtrzymywane przez baterię może po odłączeniu zasilania na dłuższy czas zresetowały się jej ustawienia aczkolwiek to tylko moje domysły. Tak czy inaczej na pewno koledzy z forum jeszcze coś ci doradzą.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Do menu kamery wchodzisz poprzez 95 preset, w funkcjach PTZ na pozycji 6 masz Parkowanie i tam ustawiasz na którym presecie i po jakim czasie kamera ma się zatrzymać.