Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kosiarkę spalinową kupić?

10 Kwi 2019 17:26 30240 108
  • Poziom 5  
    Witam. Zamierzam kupić kosiarkę spalinową. Cena do 1400zł. Kosiarka musi posiadać napęd. I najlepiej żeby posiadała też regulację obrotów silnika. Proszę o pomoc w wybraniu.
  • AdexAdex
  • Poziom 5  
    A jaki silnik lepszy Loncin czy Briggs&Stratton?
  • AdexAdex
  • Poziom 34  
    ustijuf napisał:

wacek.wacek napisał:
    Chyba brigs

Na wielu forach "kosiarkowych" właśnie są bardzo chwalone silniki Loncin, silniki EMAK w kosiarkach Oleo-Mac to również wersja Loncina, tylko "brandowana" (obudowa, napisy) pod firmę Oleo-Mac.
    Briggs&Stratton w teraźniejszych "produkcjach" to już podobno nie ten sam Briggs&Stratton co dawniej.
  • Poziom 12  
    Cześć! Najważniejsze pytanie: ile metrów kosisz? Jeśli do 15 ar to wystarczy Ci 46 cm, jeżeli więcej to przydałaby się kosiarka 51 cm.
    Co do marki silnika, to obecnie klasa silników wygląda tak: Honda = Kawasaki > Vanguard = Rato > Briggs = Loncin > Zongshen >>>> wszystko inne.
    Pod taki markami jak Emak czy AL-KO Pro kryją się Lonciny. Wszystkie wynalazki z Allegro na dziwnych silnikach dla swojego spokoju odpuść. Jak coś w takiej kosiarce padnie to nie znajdziesz głupiego paska napędowego, a nawet linki gazu o dobranej długości.

Ponad połowa wartości kosiarki to wózek czyli podwozie i to co kryje. Tu też są największe oszczędności w tanich kosiarkach, ale potem i rozpacz użytkownika.

Sprawdzone sprzęty:
    51 cm:
    https://multimaszyny.eu/kosiarki-z-napedem/51...-grass-g-force-xsz51a-loncin-224-ccm-4w1.html - jak lubisz moc i wszystko kupujesz "z zapasem" :) Najmocniejszy silnik w tej klasie cenowej 14 Nm - realne, takie mierzone z wykresem, który możesz ściągnąć ze strony producenta. Żadna ściema typu Super Power 9,5 KM, ale tylko w opisie aukcji. W G-Force masz obudowę z młotkowanej, grubej blachy. Krawędź obudowy wywijana, więc mniej syfu zbiera się pod kosiarką i łatwiej doczyścić.
    https://multimaszyny.eu/kosiarki-z-napedem/12...a-spalinowa-world-grl-530s-hw-4w1-loncin.html - jak wolisz kolor czerwony. Baaardzo solidna kosiarka. Gruba blacha, dwa razy lakierowana. Nie znam narzekających na nią.

na Briggsie w tej cenie i w tym rozmiarze trudno coś godnego polecenia znaleźć.

46 cm:
    albo Loncin: https://multimaszyny.eu/kosiarki-z-napedem/42...a-spalinowa-world-grl-460s-hw-4w1-loncin.html
    https://multimaszyny.eu/kosiarki-z-napedem/49...spalinowa-grass-g-force-xsz46-4w1-loncin.html

albo Briggs dla upartych :) tylko że ten Briggs ma 125 ccm i 6,1 NM a Loncin 159 ccm i 8,3 Nm - różnicę poczujesz na wyższej mokrej trawie. Ale jak masz niedużą działkę to spokojnie daje radę.
    https://multimaszyny.eu/kosiarki-z-napedem/466-kosiarka-spalinowa-al-ko-classic-465-sp-b.html
  • Poziom 5  
    Spodobał mi się ten bajer z rozrusznikiem elektrycznym. Czy jest to przydatne czy szkoda wydawać na to kasy? Czy to się nie psuje?
  • Poziom 12  
    ustijuf napisał:
    Spodobał mi się ten bajer z rozrusznikiem elektrycznym. Czy jest to przydatne czy szkoda wydawać na to kasy? Czy to się nie psuje?

Podobno nowe wersje od 2019 mają już poprawiony inStart, wersje wyprodukowane przed 2018 trafiały się z problemem i lądowały w serwisie centralnym na poprawę elektryki. Wszystkie były robione na gwarancji i AL-KO gwarancję uznawało bez problemu a po naprawie już problem nie wracał.
    Także wg mnie można brać, jak trafisz na wersję z problemem to i tak Ci zrobią to za free na gwarancji.
    Poza tym sprzęt bez zarzutu. Warty każdej złotówki.
  • Poziom 12  
    Lucas81 napisał:
    Ja osobiscie szukalbym cos z porzadnym silnikiem (najwiazniejsze!) czyli np Honda, no chyba ze wolisz biegac po serwisach a po pewnym czasie kupowac kolejna :/
    teraz naprzyklad w promocji masz najtansza wersje Hondy czyli SKEP -> https://www.honda-sklep-lopeno.pl/product-pol-436-HRG-466-SKEP.html

Ale wiesz, że kolega szuka kosiarki do 1.400 pln, a ta Honda kosztuje 1.995. Oczywiście Honda to jest lodzio miodzio i nie ma co wybrzydzać, ale znajdź mi Hondę do 1.400 pln :)

Poza tym w kosiarce silnik to max. 50% kosztów i problemów.
    Silniki naprawia się stosunkowo szybko a w najgorszym razie wymienia na inną jednostkę.
    Prawdziwe upierdliwości są z i pod korpusem.
    1. Korpus z gównolitu lub lakierowany byle jak będzie gnił lub pękał, nie z zewnątrz tylko od spodu gdzie jest bombardowany kamieniami i oblepiony wilgotną trawą.
    2. Przeniesienie napędu: słabe koła napędowe, gdzie wieniec zębaty skrajnie z plastiku (Viking!!!) lub gównolitu, to się sypie bardzo szybko, a części brak.
    3. Pasy napędowe, dziwne, niemetryczne, nietypowe - dobrane na czuja jak jest "mm" różnicy wytrą Ci koło pasowe, które też było niestandardowe i go nie dokupisz,
    4. Brak osłon do paska napędowego - stała bolączka klientów.
    5. Noże i uchwyty noża - coraz dziwniejsze kształty, wymiary i rozstawy mocowań. Metryczne, niemetryczne na szpilki, na śruby oszaleć można. Na dodatek nie odlewane tylko spawane byle jak, byle się trzymały. Dobrać to i dokupić? 10% szansy.
    6. Przekładnie napędowe - często mają części z tworzyw... ile to może pochodzić? Jak areał skosi?
    7. Silniki "no name" - rozsypują się rozrządy głównie zawory głowic,
    8. Szarpaki lecą po roku użytkowania,
    9. Linki załączania napędu - tu sztukujemy co sezon. Aż się płakać chce. Bo kosiarka niby sprawna, ale oryginalnej, dopasowanej linki nie dokupisz. I znów łatanina. I znów zamiast kosić czekasz w serwisie na naprawę.

Także, to co ja polecam, to sam naprawiam i wiem że mam do tego części. :D
  • Poziom 16  
    wojtek1234321 napisał:
    ustijuf napisał:

wacek.wacek napisał:
    Chyba brigs

Na wielu forach "kosiarkowych" właśnie są bardzo chwalone silniki Loncin, silniki EMAK w kosiarkach Oleo-Mac to również wersja Loncina, tylko "brandowana" (obudowa, napisy) pod firmę Oleo-Mac.
    Briggs&Stratton w teraźniejszych "produkcjach" to już podobno nie ten sam Briggs&Stratton co dawniej.

Tylko w większości są to marketing płatny,nie są to złe silniki ale też mają swoje wady i zalety i tak różowo to nie wygląda w praktyce,na pewno są tańsze i tu jest plus

Dodano po 2 [minuty]:

plk_babel napisał:
    Lucas81 napisał:
    SKEP.html

Ale wiesz, że kolega szuka kosiarki do 1.400 pln, a ta Honda kosztuje 1.995. Oczywiście Honda to jest lodzio miodzio i nie ma co wybrzydzać, ale znajdź mi Hondę do 1.400 pln :)

Honda wcale nie jest taka miodzio,części są drogie jak i serwis,w cenie 2tyś.zł jest spory wybór maszyn które są fajniejsze i bardziej funkcjonalne,obudowa silnik i cztery kółka to trochę za mało co oferuje Honda
  • Poziom 38  
    plk_babel napisał:
    ...W G-Force masz obudowę z młotkowanej, grubej blachy....

Co to znaczy?
  • Poziom 34  
    Erbit napisał:
    plk_babel napisał:
    ...W G-Force masz obudowę z młotkowanej, grubej blachy....

Co to znaczy?
    To raczej nic nie znaczy, "z młotkowanej", to znaczy tylko tyle, że jest pomalowana farbą z taką fakturą, tzw. faktura młotkowa, i nic więcej poza tym, czyli tyko "chłyt marketingowy" aby niektórzy się zastanawiali co tam "ulepszono". Bo tak naprawdę marka kosiarek G-Force to zwyczajny, może trochę "lepszy chińczyk". Po kilku latach używania (2 - 4)zacznie się "rozlatywać" laweta, podwozie i już nie dokupisz do niej oryginalnych części, kółek itp.
    Taki prosty przykład "koloru faktury młotkowej" blachy.

Jaką kosiarkę spalinową kupić?
  • Poziom 38  
    wojtek1234321 napisał:
    ....
    Taki prosty przykład "koloru faktury młotkowej".
    ...

Aż ciśnie się ponowić pytanie tym razem takie: co to jest "faktura młotkowa ?"

Mocno się zastanów zanim odpowiesz i na to pytanie.
  • Poziom 38  
    wojtek1234321 napisał:
    ...No to sobie poczytaj ...

O czym ? O bzdurnych językowych pomysłach marketingowców bezmyślnie powtarzanych przez innych?

To może zacznijmy jeszcze kamerować, traktorować, kombinerkować, śrubokrętować ... ?

EOT.
  • Poziom 34  
    Erbit napisał:
    O czym ? O bzdurnych językowych pomysłach marketingowców bezmyślnie powtarzanych przez innych?

To może zacznijmy jeszcze kamerować, traktorować, kombinerkować, śrubokrętować ... ?

EOT.
    Te przykłady które podałeś nic wspólnego nie mają z moim wpisem.
    Można używać zamiennie efekt młotkowy, faktura młotkowa farby i być może jeszcze inne określenia. To że farba ma jakąś "fakturę" powierzchni po pomalowaniu znaczy tyle że jej powierzchnia jest niejednorodna, że ma jakąś tam swoją, niejednolitą strukturę powierzchni, tak właśnie jak "młotkowa" i wiele innych.

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=YGr...131i67j0i67j0i10j0i203j0i22i10i30.I6WQo3VxJyI

Pozdrawiam

Prośba do moderatora:
    Jako że na elektrodzie nie ma możliwości dodawania wpisów o określonym terminie ich trwania to proszę moderatora o wyznaczenie, usunięcie wpisu po 3 (trzech) dniach, jako że praktycznie nie jest "w temacie", ale był dodany w celu wyjaśnienia małego sporu.
  • Poziom 38  
    wojtek1234321 napisał:
    ....Te przykłady które podałeś nic wspólnego nie mają z moim wpisem.

Mają. Nie dopuszczasz do myśli "kombinerkowanej faktury" tak jak ja "młotkowanej".
  • Poziom 5  
    Mam jeszcze jedno pytanie czy jak kosiarka posiada wajchę do ustawiania obrotów silnika to czy silnik ten też automatycznie stabilizuje obroty podczas obciążenia (inteligentna przepustnicy)?
  • Poziom 11  
    [quote="zagorski-tomasz"]
    Honda wcale nie jest taka miodzio,części są drogie jak i serwis,w cenie 2tyś.zł jest spory wybór maszyn które są fajniejsze i bardziej funkcjonalne,obudowa silnik i cztery kółka to trochę za mało co oferuje Honda[/quote]

Sorry, ale ceny serwisu są takie same jak innych - nie wiem skąd bierzesz wiedze, ale warto ją uzupełnić - ceny serwisu są także uzależnione od miejsca znajdowania się serwisu.
    Z ciekawości jakie to te kosiarki takie bardziej funkcjonalne? :)
    Można poczytać na innych forach jak goście mają Hondę 15 lat i chodzi bezawaryjnie np. na pilarz.org. :D
    Poza tym znajdź mi drugiego producenta który po wycofaniu modelu oferuje dostęp do części przez następne 25 lat. :)
    I który producent daje jeszcze 5 lat gwarancji?
  • Poziom 34  
    ustijuf napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanie czy jak kosiarka posiada wajchę do ustawiania obrotów silnika to czy silnik ten też automatycznie stabilizuje obroty podczas obciążenia (inteligentna przepustnicy)?

Nie wiem jak jest w "teraźniejszych" silnikach (ale zapewne ta samo jak w dawniejszych), przy każdym silniku "kosiarkowym" jest regulator obrotów. Chociaż silnik ma dźwignię do regulacji obrotów to zapewne ta dźwignia nie działa bezpośrednio na przepustnicę, tylko na sprężynę regulatora obrotów bardziej ją napinając lub zmniejszając jej napięcie (tak było w dawniejszych silnikach) i przez to silnik raz pracuje wolniej, raz szybciej, zależy jak napniemy sprężynę regulatora. Zakres obrotów jest ograniczony przez regulator i my dźwignią tylko zmieniamy ten zakres możliwości regulatora, nie sterujemy bezpośrednio obrotami silnika tylko zmieniamy ustawienia "czułości" regulatora przez co możemy w pewnym zakresie zmieniać obroty silnika. Jak pamiętam zawsze tak było w kosiarkach (prawie).
  • Poziom 16  
    [quote="Lucas81"][quote="zagorski-tomasz"]
    [/quote]

Sorry ale ceny serwisu sa takie same jak innych - nie wiem skad bierzesz wiedze ale warto uzupelnic ja. - ceny serwisu sa takze uzaleznione od miejsca znajdowania sie serwisu.
    Z ciekwosci jakie to te kosiarki takie bardziej funkcjonalne :)
    mozna poczytac na innych forach jak goscie maja Honde 15lat i chodzi bez awaryjnie np na pilkarz.org :D
    poza tym znajdz mi drugiego producenta ktory po wycofaniu modelu oferuje dostep do czesci przez nastepne 25lat :)
    i ktory producent daje jeszcze 5 lat gwarancji?[/quote]

Za wymianę oleju, filtra, świecy, ostrzenie noża 240 zł to mało? Same części zamienne są drogie i to nie tylko eksploatacyjne, tu gwarancja jest po to żeby wydoić klienta z pieniędzy a jak się popsuje to niestety będzie wina klienta, widziałem już Hondy pordzewiałe po 8 latach i jak wiemy to już nie ta sama jakość jak kiedyś bo robią je nie wiadomo gdzie. Jeśli chodzi o funkcjonalność to AL-KO są pod tym względem nie do pobicia a o stronie którą wspomniałeś to raczej bał bym się wspomnieć ze względu na pozytywne opinie za pieniądze a i o usuwaniu niewygodnych postów też słyszałem.
  • Poziom 5  
    Wy chyba czegoś nie rozumiecie. Ja szukam kosiarki do max. 1400zł. Po co mi piszecie o jakiś kosiarkach dużo droższych niż ja szukam.
  • Poziom 12  
    ustijuf napisał:
    Wy chyba czegoś nie rozumiecie. Ja szukam kosiarki do max. 1400zł. Po co mi piszecie o jakiś kosiarkach dużo droższych niż ja szukam.

No tak faktycznie dyskusja popłynęła... Trzymając się tematu to z regulacją prędkości do 1.400 pln nic sensownego nie ma. Trzeba myśleć o budżecie min. 1.800 pln. Od tej ceny masz fajne AL-KO https://multimaszyny.eu/kosiarki-z-napedem/15...ka-spalinowa-al-ko-classic-518-vs-b-plus.html
    lub rozmiar 45 cm: https://cedrus.com.pl/kosiarka-spalinowa-weibang-wb454sb-3w1

Obie godne polecenia. W Weibangu mniejszy silnik ale i mniejsza kosiarka. Daje radę.