Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Fiat 126p felgi "cytrynki" - jak zdjąć bębny hamulcowe kół przednich?

10 Kwi 2019 19:36 264 4
  • Poziom 29  
    Witam
    Staram się przywrócić do sprawności taki zabytek. Hamulce zablokowane. Z kołami tylnymi poszło mi w miarę sprawnie. W tylnych pod felgami kół są 4-ry śruby pod klucz 19 mocujące bębny hamulcowe, natomiast w przednich jest tu puste miejsce, nawet otworów pod śruby mocujące bęben brak.
    Jeśli ktoś z Kolegów ma taki model lub pamięta jak to jest zamocowane, proszę o wiadomość.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    O ile pamiętam, bęben po prostu "trzyma się" na łożysku, które jest pod tym małym dekielkiem z blachy.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Z przodu bębny są mocowane łożyskiem. Zdejmij osłonkę, odkręć łożysko i zejdzie.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Pod osłoną (dekielkiem) na czopie zwrotnicy jest centralna nakrętką która ściska łożyska przez co kasuje się luz na tych łożyskach .
    Bęben jest też piastą (łożyska są montowane bezpośrednio w bębnie) .
    WAŻNE ---- jedna nakrętka ma lewy gwint (ta z nacięciami po obwodzie) .
    Nakrętki są w zasadzie jednorazowe , zabezpiecza się je przez sklepanie kołnierza w rowku czopa zwrotnicy .
    Między nakrętką a łożyskiem jest podkładka z zadziorkiem w środku , ważne aby był cały by ta podkładka się nie obracała .
  • Poziom 29  
    Na podstawie udzielonych porad udało mi się zdjąć bębny kół przednich. Nie było to łatwe, ponieważ bębny były trzymane dodatkowo przez szczęki hamulca. Z powodu braku odpowiedniego ściągacza, zdjąłem podważając w różnych kierunkach dwoma płaskimi wkrętakami.
    Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.