Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Harman Kardon AVR 135 do TV Philips 65PUS8303

10 Kwi 2019 22:22 399 14
  • Poziom 3  
    Witam.
    Próbuję podłączyć zestaw: Philips 65PUS8303/12 + Harman Kardon AVR 135 + JBL Balboa 5.1.
    Balboa z HK już ogarnąłem - wszystko działa.
    Zakładałem że mogę podłączyć TV z HK po Toslinku / optyku - wpiąłem się w Optical Digital Audio Outpout na HK i w optyka w TV. Jednak to mi nie działa.
    Czy są jakieś inne opcje? Lub coś źle robię?
    Z góry dziękuję za podpowiedź.

Bartek
  • Poziom 3  
    Dziękuję - to uczyniłem. Jednak nadal nie odpala. W TV mam opcje - dźwięk/zaawansowane/wyjście audio - i np opcja głośniki tv/ system dzwieku HDMI/ sluchawki/glosniki TV wyłączone. Rozumiem ze powinienem dac opcje glosniki tv wylaczone i na HK ustawic odpowiednie source ?
  • Poziom 3  
    Niestety nie działa. Podłączyłem w wejście In w HK , wybieram różne opcje source - nic nie daje.

Może to kwestia sygnału z TV ?
  • Poziom 42  
    Tak na wszelki wypadek zapytam - osłonki zabezpieczające końcówki przewodu optycznego zostały zdjęte?
  • Poziom 3  
    tak - oczywiście :) były dwie, po jednej na stronę
  • Poziom 42  
    Mógłby kolega zamieścić zdjęcie wyświetlacza wzmacniacza w sytuacji, kiedy ma ustawione wejście optyczne połączone z telewizorem, a telewizor jest ustawiony na wyjście optyczne?
    Zdjęcie w miarę możliwości wyraźne :)
  • Poziom 3  
    Dziękuję bardzo - wieczorem będę testował i dam znać.

Dodano po 5 [godziny] 41 [minuty]:

Witam, testuję temat - ale nie mogę ustawić na HK wyjścia . Z opcji mam :

Z opcji do wyboru jako source mam :
    FM czyli radio
    CD
    DVD
    Video 3 , Video 2 , Video 1 ,
    8 Ch Direct , 6 Ch Direct
    Tape

przy Video i Tape - jest opcja analog i można zmienić ja na Optic 1 lub 2 lub 3 i Coax 1/2/3
    wszystkie opcje przelecialem
    pokazuje mi sie np Video 3 / analog -zmieniam na optic 1 po chwili jest komunikat jak na zdjęciu - UNLOCK i wraca do Analog
    nie moge zatwierdzic - mimo ze daję OK.
    Podłączenie Harman Kardon AVR 135 do TV Philips 65PUS8303 Podłączenie Harman Kardon AVR 135 do TV Philips 65PUS8303
  • Poziom 42  
    D-O-C napisał:
    ale nie mogę ustawić na HK wyjścia

Kolega ma ustawić wejście optyczne w HK :)

Odnoszę wrażenie, że kolega nieprawidłowo stara się włączyć te wejście optyczne.
    Jeżeli wejście cyfrowe audio ma być użyte, to należy użyć przycisk "Digital" na pilocie (nr 17 na załączonej poniżej stronie instrukcji) lub "Digital Select" na przednim panelu wzmacniacza.
    I po tym "kierunkami" ustawić właściwe wejście optyczne. Proszę to sprawdzić - np. dla CD.

Czyli -> przycisk CD -> "Digital (17)" -> ustawić dane wejście optyczne -> "Set (16)"

Pytanie dodatkowe - czy kolega ma jakiś inny sprzęt wyposażony w wyjście optyczne audio? Np. dekoder TV lub odtwarzacz BR.
    Może to być przydatne do celów testowych, o ile zajdzie taka potrzeba.
  • Poziom 3  
    Dokładnie tak robiłem - na HK jest przycisk Digital Select - mogę na nim zmieniać ANALOG na OPT1/OPT/OP3/Coax1/Coax2/Coax3. Wcześniej przyciskiem Source zmieniam FM ,CD ,DVD ,Video 3 , Video 2 , Video 1 , 8 Ch Direct , 6 Ch Direct , Tape. Żadna kombinacja czyli CD na OPT1/OPT2 itp nie daje mi dzwieku z TV.

Wracając do TV - mam 4 opcje - jesli chodzi o dzwiek zaawansowany - HDMI , sluchawki, wyciszenie glosnikow i jeszcze jedna(chwilowo nie pamiętam, jestem w pracy).
  • Poziom 42  
    To w takim razie proszę przypisać wejście optyczne 1 do źródła CD i tak zostawić.
    Nie ma potrzeby sprawdzania wszystkich możliwych kombinacji.
    Napis "Unlock" wskazuje, że nie ma sygnału na danym wejściu. Także trzeba przyjrzeć się telewizorowi.

W telewizorze:
    - sprawdzić, czy w gnieździe sygnału optycznego widać czerwone światło
    - w ustawieniach telewizora sprawdzić funkcję Easy-Link i wyłączyć! Wszystkie opcje związane z Easy-Link.
    - sprawdzić poziom głośności słuchawek - nawet jeśli kolega nie korzystał z nich - musi być ustawiony na "0"
    - w menu -> Ustawienia > Dźwięk > Zaawansowane > Wyjście audio -> ustawić "Głośniki wyłączone" lub wyjście S/PDIF - instrukcja TV w tym miejscu jest dość pobieżna i nie wymienia wszystkich możliwych opcji.
    - w menu Ustawienia > Wszystkie ustawienia > Dźwięk > Zaawansowane > Format wyjścia cyfrowego > ustawić stereo póki co.

To tyle na razie. I proszę pamiętać:
    Polon_us napisał:
    Pytanie dodatkowe - czy kolega ma jakiś inny sprzęt wyposażony w wyjście optyczne audio? Np. dekoder TV lub odtwarzacz BR.
    Może to być przydatne do celów testowych, o ile zajdzie taka potrzeba.
  • Poziom 3  
    Dziękuję bardzo - jest przełom - ustawiłem dokładnie to co Polon_US podpowiedział - dziękuję. Przestawiłem opcje w TV. Działa mi HK na DVD/OPT3 , CD/OPT3.

czyli problem był głównie w TV.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc
  • Poziom 42  
    Polon_us napisał:
    Format wyjścia cyfrowego > ustawić stereo póki co.

Jeżeli ustawienie "stereo" działa, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić te wyjście optyczne na wartość "Wielokanałowy".
    Może być to przydatne dla sygnału 5.1 :)

Tu uwaga - pozostałe opcje wyjścia audio w TV nie mają zastosowania dla sygnału optycznego.