Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man l2000 rozrząd - Ustawienie wału

Mystyczny 11 Kwi 2019 08:05 129 2
  • #1 11 Kwi 2019 08:05
    Mystyczny
    Poziom 10  

Witam jest mi ktoś w stanie powiedzieć ile stopni powinienem ustawić na wale aby ustawić rozrząd? Model silnika to d0826lfl10 224 km z góry dzięki za odpowiedź.

0 2
  • #2 11 Kwi 2019 10:06
    Skjetten
    Poziom 2  

Witam co chcesz ustawić? Koło zamachowe czy koła zębate rozrządu? Na kołach masz punkty są dwa na tym od wału korbowego i jeden od wałka rozrządu ustaw je tak aby ten z wałka był pomiędzy tymi dwoma od wału korbowego . Reszta jest bez znaczenia są to kompresor koła pośrednie i pompa wtryskowa o ile masz z CR jeżeli nie a masz pompe wtryskową rzędową to również masz na nich punkty ustaw je tak samo ja te od rozrządu . Jeżeli przekręciłeś pompą i nie wiesz jaka jest teraz kolejność tłoczenia to napisz postaram ci się pomuc . Co do koła zamachowego to jest tam kołek ustalający i koło musi być dokładnie w takiej pozycji jak ten punkt wskazuje. Nie zmieniaj koła na inny numer ponieważ mozesz mieć problem z zapaleniem lub uszkodzić tłoki jeżeli zapali (zła ilość paliwa). Pozdrawiam

0
  • #3 11 Kwi 2019 15:38
    Mystyczny
    Poziom 10  

Ustawiłem na te kropki, tak aby się zgrywaly. Przy pompie nic nie robiłem bo ona nie była w ogóle ruszana (przestawil się tylko rozrząd) powinno być chyba dobrze?

Dodano po 5 [godziny] 26 [minuty]:

Po ustawieniu rozrzadu, zrobił się luz na trzech zaworach, fajki całe od czego mogło się to stać?

0