Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panele Fotowoltaiczne z Niemiec, Chin, Francji

oski679 11 Apr 2019 14:09 3579 17
SterControl
    oski679
    Level 2  
    Witam
    Jakich producentów paneli fotowoltaicznych polecacie, w grę wchodzą Chiny, Niemcy, Francja.
  • SterControl
  • SterControl
    User removed account
    User removed account  
    oskar777

Level 26  
    Bez podania cen taka strona nie przedstawia żadnej wartości, bo nie ma jak zrobić porównania opłacalności ich produktów.
    witekem
    Level 19  
    Widzę, ze kolega Art.B mało zna się na ekonomi.
    Po pierwsze Polskie są bardzo dobre bo nasze a po drugie robione są przez polskich pracowników, którzy mają pracę, firmy płacą ZUS , podatki itd.
    Aby zrobić taki panel zatrudnienie ma dziesiątki pracowników. Przy imporcie to wystarczy dwóch do ich obsługi.
    Mądre narody jak Niemcy czy Chińczycy chronią swój rynek pracy i nawet drożej ale kupują swoich producentów.
    I jeszcze najważniejsze u polskiego producenta masz pewność , ze te panele są dobrej jakości i nowe a z importu nie masz pewności bo naklejka pokazuje , ze panel jest 280W a w testach , ze nie ma nawet 150W. A importer kupuje najtajniej czyli byle co aby tanio.
    Tak więc ekonomicznie i dla nas najlepiej polaków kupować panele polskich producentów.
    prose
    Level 35  
    Co do ceny to chyba nie tak źle.
    Panele Fotowoltaiczne z Niemiec, Chin, Francji
    oski679
    Level 2  
    Potrzebuję kontakt do wielkiej fabryki paneli ponieważ wybieram różne modele paneli które chcę montować i potrzebuje panelu do swoich testów, a zagraniczne firmy wysłały mi już pare paneli do testów dlatego pytam o firmy zagraniczne.
    ACCel
    Level 22  
    oski679 wrote:
    zagraniczne firmy wysłały mi już pare paneli do testów dlatego pytam o firmy zagraniczne.

Wysłały ci pojedyncze panele do testów czy co? Z Chin czy EU?
    User removed account
    User removed account  
    Kwazor
    Level 32  
    To spróbujcie kupić Bruk-Bet bezpośrednio od producenta..

Nie da się i odsyłają do pośrednika..

Polityka firmy bardzo "przyjazna" dla konsumenta..
    oskar777

Level 26  
    Trochę off-top.
    Standardowa polityka w PL, ostatnio chciałem kupić kilka akcesoriów z klimatyzacji do domu od producenta ale na firmę, podałem dokładnie co potrzebuje.
    Wysłałem email z zapytaniem bo inaczej nie dało rady. Dwa emaile, tydzień czekania nic, po trzecim telefonie trafilem na jedną miłą panią, co chociaż orientacyjnie mi podała co ile kosztuje. Można tak wymieniać bez końca.
    ACCel
    Level 22  
    Kwazor wrote:
    To spróbujcie kupić bruk-bet bezpośrednio od producenta..

Akurat na firmę nie ma problemu aby u nich kupić, ale cena 0,36-0,38 EUR/Wp netto to słabizna.

Za tyle można mieć panele BiFacial/glass-glass niemieckiego producenta z gwarancją 30 lat.
    cichy1984
    Level 14  
    Podpinam się pod temat. Stoję przed trudnym wyborem paneli i inwertera, panele 320W instalacja około 16,3kW. Im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Jeden instalatorów prawie że na siłę wciska Bruk-Bet i Kaco ( niby Siemens), wcześniej miał być Fronius ( wiem że ściśle współpracuje z Bruk_Bet PV gdzie sprzedają całe pakiety i chyba dlatego chce taki sprzęt sprzedać.
    Inne firmy oferuja panele GCL , Jinko + Huawei, kolejny ML system ( niby polskie) + Fronius

Patrząc na cenę Bruk Bet i ML system najdroższe, Jinko+ Huawei najtańsze -róznica 9tys !!!!!!!!!!!

Może ktoś coś sensownie doradzić bo na forach i różnych artykułach to są w sumie same reklamy lub posty ludzi którzy biorą kasę za ich pisanie :)
    ACCel
    Level 22  
    Ale odgrzebałeś temat.
    Ogólnie podchodząc do tematu musisz próbować minimalizować ryzyko, bo to ma w teorii działać 15-25
    lat.
    Inwerter kupujesz najlepiej europejski z przedłużona gwarancją.
    Panele kupujesz w miarę markowe np. Jinko, Longi. Polskie są za drogie i pochodzą od firm które w tej branży są bardzo świeże na dodatek pochodzą z kompletnie innych branż.
    Ja kupiłem Bifacial dopłacając 20%, aby odsunąć ryzyko degradacji tylnej powłoki.
    Najtańszych nie kupujesz bo to ryzyko (szacowałbym że prawdopodobieństwo rzędu 20-30%), że nie przetrwają 10 lat.

@malinabend 1 jak już jesteśmy przy teoriach spiskowych to Chińczycy wypuścili wirusa (i szybko sobie z nim poradzili), z możliwych dwóch powodów: protesty w HK, zblokowanie przemysłu zachodniego :D to tak w sferze polotical-fiction ;)
    Adikt
    Level 1  
    ACCel wrote:

Ja kupiłem BiFacial dopłacając 20%, aby odsunąć ryzyko degradacji tylnej powłoki.
    [...]
    @malinabend 1 jak już jesteśmy przy teoriach spiskowych to Chińczycy wypuścili wirusa (i szybko sobie z nim poradzili), z możliwych dwóch powodów: protesty w HK, zblokowanie przemysłu zachodniego :D to tak w sferze polotical-fiction ;)

Jeśli można, jesteś zadowolony z BiFacial? Pytałem może ze 3 instalatorow i każdy "nie mamy w ofercie, ale polecamy ...." i tutaj jakies Sofar/Just Solar. Chce to zamontowac na gruncie i dać białe podłoże, dom wysoki a więc trudny dostęp i bałbym się, że zwieje je przy mocniejszym wiosennym wietrze. A grunt ma kilka wymiernych zalet, no ale jest droższe. Zapotrzebowanie roczne na prąd to niecale 3000 kWh a więc raczej skromnie. Planowałem 2 rzędy po 4 sztuki paneli od LG 405W.
    Derty_1
    Level 2  
    Witam,
    ACCel wrote:
    Kwazor wrote:
    To spróbujcie kupić Bruk-Bet bezpośrednio od producenta..

Akurat na firmę nie ma problemu aby u nich kupić, ale cena 0,36-0,38 EUR/Wp netto to słabizna.

Za tyle można mieć panele BiFacial/glass-glass niemieckiego producenta z gwarancją 30 lat.

A jakiego producenta? Proszę podać z jednego, to sobie kupię:)
    Pozdrawiam,
    AjEmEnergy
    ACCel
    Level 22  
    Ale odgrzebałeś, firma nazywa się Bauer, ma kilkadziesiąt lat doświadczenia w branży, oraz produkuje panele w fabryce w Polsce.

Skontaktować cię z hurtownią, czy sam znajdziesz?