Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ulrich ko21 problem z c.o

Carmaxx 11 Apr 2019 17:07 516 16
    Carmaxx
    Level 4  
    Witam
    Poszukuję pomocy w diagnozie kotła . Grzeje wodę w co do 80 i wyłącza sie,pompa działa i ciepło idzie tylko na jeden grzejnik. Tempura spada na piecu do 40 i dalej to samo. Był serwis wyczyścił wymiennik i filtry i lipa. Co robić ?
    Mówili ze może pompa siadła
    Pozdrawiam
    andre41
    Level 17  
    Witam
    zatem pompa działa, czy nie działa?
    Może rzeczywiście wina pompy, a grzeje jedynie grzejnik który działa grawitacyjnie. Ważne jest usytuowanie tego grzejnika, pompę można sprawdzić czy wiruje, chyba że z jakiegoś powodu wirnik się rozleciał bądź zdeformował, jednak musiałaby zagotować się woda ale to raczej nie jest możliwe w przypadku takiego pieca. Jaka to pompa? Ten problem stał się nagle czy narastał? Rozumiem że serwis działał jedynie przy piecu, a sprawdzony filtr w instalacji?
    Musi być jakaś przyczyna .
    Pozdrawiam
    Carmaxx
    Level 4  
    Filtry był czyszczone. Usterka pojawiła się nagle, wcześniej wymieniłem zawór trójdrożny gdyż przeciekał.
    andre41
    Level 17  
    Nagle, czyli po wymianie zaworu trójdrożnego?
    Carmaxx
    Level 4  
    Nagle tzn rano blo ok a wieczorem już lipa. Usterka pojawiła sie przed wymianą zaworu.
    Carmaxx
    Level 4  
    Czyli wymiana kompletnej pompy powinna usunąć usterkę?
    Carmaxx
    Level 4  
    Gdzie można zakupić kondensator, na Allegro brak serwis w Szczecinie brak
    andre41
    Level 17  
    Na allegro jest tego cała masa, wpisz kondensator rozruchowy i jego pojemność. Dostępne są okrągłe w kształcie walca, prostopadłościany, jaki Ci potrzebny.
    Carmaxx
    Level 4  
    Widziałem że moja pompa ma prostokątny montowany z boku
    andre41
    Level 17  
    Zazwyczaj jest w środku w puszce na pompie, okrągły, zabezpieczony takim uchwytem plastikowym na tulejce z gwintem do której przykręca się górę puszki. Jednak pompki są różne i może być inaczej.
    Może już ktoś wymieniał, był okrągły a założył jaki miał, tylko że ten się nie mieścił do środka i został na zewnątrz..
    Carmaxx
    Level 4  
    Jest orginalny Ulrich tylko brak oznaczeń parametrów kondensatora. Przykręcony jest do obudowy pompy z naklejką kodu kreskowego
    andre41
    Level 17  
    Podłącz jakiś kondensator w przedziale 2-3uF.
    Carmaxx
    Level 4  
    Kondensator lipa. Zamówiłem czujnik temperatury wody co, zobaczymy czy będzie jakaś zmiana