Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ulrich ko21 problem z c.o

11 Kwi 2019 17:07 309 16
  • Poziom 3  
    Witam
    Poszukuję pomocy w diagnozie kotła . Grzeje wodę w co do 80 i wyłącza sie,pompa działa i ciepło idzie tylko na jeden grzejnik. Tempura spada na piecu do 40 i dalej to samo. Był serwis wyczyścił wymiennik i filtry i lipa. Co robić ?
    Mówili ze może pompa siadła
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam
    zatem pompa działa, czy nie działa?
    Może rzeczywiście wina pompy, a grzeje jedynie grzejnik który działa grawitacyjnie. Ważne jest usytuowanie tego grzejnika, pompę można sprawdzić czy wiruje, chyba że z jakiegoś powodu wirnik się rozleciał bądź zdeformował, jednak musiałaby zagotować się woda ale to raczej nie jest możliwe w przypadku takiego pieca. Jaka to pompa? Ten problem stał się nagle czy narastał? Rozumiem że serwis działał jedynie przy piecu, a sprawdzony filtr w instalacji?
    Musi być jakaś przyczyna .
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Filtry był czyszczone. Usterka pojawiła się nagle, wcześniej wymieniłem zawór trójdrożny gdyż przeciekał.
  • Poziom 16  
    Nagle, czyli po wymianie zaworu trójdrożnego?
  • Poziom 3  
    Nagle tzn rano blo ok a wieczorem już lipa. Usterka pojawiła sie przed wymianą zaworu.
  • Poziom 3  
    Czyli wymiana kompletnej pompy powinna usunąć usterkę?
  • Poziom 3  
    Gdzie można zakupić kondensator, na Allegro brak serwis w Szczecinie brak
  • Poziom 16  
    Na allegro jest tego cała masa, wpisz kondensator rozruchowy i jego pojemność. Dostępne są okrągłe w kształcie walca, prostopadłościany, jaki Ci potrzebny.
  • Poziom 3  
    Widziałem że moja pompa ma prostokątny montowany z boku
  • Poziom 16  
    Zazwyczaj jest w środku w puszce na pompie, okrągły, zabezpieczony takim uchwytem plastikowym na tulejce z gwintem do której przykręca się górę puszki. Jednak pompki są różne i może być inaczej.
    Może już ktoś wymieniał, był okrągły a założył jaki miał, tylko że ten się nie mieścił do środka i został na zewnątrz..
  • Poziom 3  
    Jest orginalny Ulrich tylko brak oznaczeń parametrów kondensatora. Przykręcony jest do obudowy pompy z naklejką kodu kreskowego
  • Poziom 16  
    Podłącz jakiś kondensator w przedziale 2-3uF.
  • Poziom 3  
    Kondensator lipa. Zamówiłem czujnik temperatury wody co, zobaczymy czy będzie jakaś zmiana