Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Santa Fe I 2.0CRDi - Wibracje całego samochodu na postoju

11 Kwi 2019 19:09 342 7
  • Poziom 14  
    Witam, mam problem z wibracjami w swoim Santa fe, wibracje są odczuwalne jak auto stoi na neutralu jak i w pozycji D na hamulcu. Gdy auto rusza problem znika, wibracje sa dosyć odczuwalne, widać na to na kierownicy i w lusterku.

Do tej pory w tym kierunku zrobiłem :

- wymieniałem poduszki i łapy pod silnikiem na NOWE oryginalne
    - sprawdziłem wtryski w dwóch firmach bo w jednej mogli się mylić
    - wyczyściłem EGR
    - był robiony mały remont, głowica to planowania i wymiana popychaczy i zaworów

Co jeszcze może być przyczyną ?

-dwumasy brak
    -dpf brak
    -alternator? pasek albo rolka powoduje takie wibracje ?
    -sprężarka od klimy? możliwe że ciągle działa nawet jak klimatyzacja jest wyłączona ?
    -konwerter w automacie ? ktoś mi pisał i mówił że jak pada to takie są objawy... no ale skrzynia chodzi bardzo dobrze

od razu uprzedzam że jechałem innymi dieslami np 1.9Tdi w passerati albo 1.9Sdi w Caddy starym, tam też owszem wibruje ale nie aż tak jak tutaj.
  • Poziom 25  
    Odpal silnik bez paska osprzetu i wykluczysz alternator i sprezarke. Chociaż wątpię żeby ona to powodowała. Polecam jeszcze dotykanie po kolei calego silnika skrzyni, poduszek i znajdziesz co przenosi te wibracje. Masz możliwość sprawdzić korekty wtryskiwaczy? Konwerter to bardziej podczas jazdy przenosi wibracje, ale niech się ktoś mądrzejszy wypowie.
  • Poziom 14  
    no ale pisałem że wtryski sprawdzone, poduszki wymienione.
  • Poziom 25  
    Zamienne poduchy czasem gorzej przenoszą wibracje niż stary oryginał. Te wszystkie rzeczy były robione z powodu tych wibracji?
  • Poziom 14  
    ALE poduchy są oryginalne Hyundaia sprowadzane z korei, nie zamienniki jakieś tanie, lepszych niż te oryginały nie ma
  • Poziom 25  
    Ok. Nie wiedziałem. A wszystkie te remonty i wymiany przez wibracje?
  • Poziom 14  
    Nie, nie wszystkie.
  • Poziom 10  
    Witaj "geforc" Minęło trochę czasu od Twojego postu.
    Ja mam podobny objaw, czasami to aż zęby "dzwonią" od wibracji.
    Myślę że uporałeś się z usterką ?
    A może przyzwyczaiłeś się ;)
    Napisz jak rozwiązałeś problem.