Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna do 900PLN, czy to ma sens? Może ceramiczną?

11 Kwi 2019 20:44 288 3
  • Poziom 3  
    Dzień dobry,

jak w temacie. Czy ma sens kupowanie płyty indukcyjnej w cenie do 900Pln? Chodzi mi głównie oto czy będzie grzać przerywanie czy płynnie? Nadmienię, że oszczędności energii elektrycznej to drugorzędna sprawa jak również szybkość gotowania. Zależy mi bardziej na solidności produktu i na w miarę dobrym wyposażeniu(czyli jakieś przydatne funkcje, bez wodotrysków) oraz 400V.
    Będę wdzięczny za jakieś konstruktywne rady. Może ktoś ma fajną płytę ceramiczną i zechce podzielić się opinią, za którą z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie
  • Poziom 27  
    Pizmac napisał:
    Dzień dobry,

jak w temacie. Czy ma sens kupowanie płyty indukcyjnej w cenie do 900Pln?

Będzie produkt adekwatny do ceny. Najtańszy z najtańszych. Wszystkie plagi egipskie w jednym urządzeniu.
  • Poziom 3  
    Borutka napisał:

Będzie produkt adekwatny do ceny. Najtańszy z najtańszych. Wszystkie plagi egipskie w jednym urządzeniu.
    Dzięki za odpowiedź. Tak coś czułem, ale potrzebowałem przysłowiowej "kropki" nad "i". Zatem poszukam płyty ceramicznej.

Dodano po 4 [minuty]:

mipix napisał:
    Jeszcze nie widziałem takich urządzeń zasilanych między-fazowo.
    Dzięki za opinię. Przyznaję, wyraziłem się mało precyzyjnie. Miałem na myśli tak zwaną siłę, czyli, jak rozumiem, zasilanie dwiema fazami(liniami?). Dostałem po łapkach. Tylko czemu niektórzy producenci tak opisują swoje płyty tzn: zasilanie 230V/400V? Cóż, spotkałem się z tym.