Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MP210 - Nie działa w ogole...

11 Kwi 2019 21:21 249 7
  • Poziom 2  
    Witam,
    a więc mam taki problem. Podłączam do prądu urządzenie wielofunkcyjne Mp210 i zapala się na sekundę zielona lampka po czym gaśnie i podświetlona jest dioda żółta informująca o awarii. Nic nie działa... Drukarka nie wydaje żadnych odgłosów.
    Dołączam film.
    Co może być tego przyczyną? Ktoś ma jakiś pomysł?
  • Poziom 2  
    Przejrzałem i nic nie ma na temat mojego problemu :(
    Dodaj jeszcze, że gdy naciskam "Stan drukarki", wyskakuje taki komunikat: "Drukarka nie jest podłączona (tryb offline). Sprawdź, czy kabel drukarki jest podłączony, a drukarka włączona." :(
  • Spec od drukarek
    Ja podejrzewałbym uszkodzenie płyty głównej lub zasilacza - na początek można wymontować ten ostatni, odczytać z obudowy, jakie ma napięcia wyjściowe i po podłączeniu do prądu sprawdzić miernikem, czy podaje odpowiednie napięcia.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie - jeśli się okaże, że to płyta główna to czy da się to naprawić? Raczej już nie ma części zamiennych do tego sprzętu, by wymienić ...
  • Spec od drukarek
    Części zamienne do tego modelu rzeczywiście trudno zdobyć, a z "oficjalnych" źródeł będą pewnie bardzo drogie - przy odrobinie szczęścia można kupić za grosze używane urządzenie bez tuszy lub z pustymi i przełożyć z tego. Proponowałbym poszukać na znanych serwisach aukcyjnych, ogłoszeniowych lub lokalnej giełdzie ;)
  • Poziom 2  
    Ok, więc chyba zasilacz padł, bo ma za niskie napięcia. I teraz pytanie, gdzie mogę naprawić zasilacz? Są jakieś specjalistyczne serwisy czy jak? Sorki ale nie mam zielonego pojęcia na ten temat :( Zna ktoś osobę albo firmę z Warszawy albo okolic, która zajmuje się zasilaczami ?