Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciemny ekran - nowy inwerter

12 Kwi 2019 00:16 210 7
  • Poziom 2  
    Witam forumowiczów,
    zwracam się z prośbą o doradzenie jaki kupić i gdzie inwerter do laptopa. Ekran laptopa był bardzo przyciemniony, klawisze funkcyjne nie pomagały. Przy świeceniu latarką w ekran widać było ikony pulpitu. Rozkręciłem laptopa i multimetrem zmierzyłem napięcia na wejściu i wyjściu. Na wejściu napięcia jak na załączonym zdjęciu, a na wyjściu 0V, więc podejrzewam, że inwerter do wymiany...

Ciemny ekran - nowy inwerter

I z tym mam problem - albo nie umiem szukać (bo znalazłem tyko za 230 i 440 zł, co pewnie przewyższa obecną wartość starego laptopa ;) ), albo potrzebuję zamiennika, a na tym się nie znam.

Specyfikacja:
    laptop - Asus F50Z,
    inwerter - 8 pinów na wejściu, model: 60-NRDIN1000-A01,
    matryca (kiedyś w serwisie wymieniana) - LTN160AT01
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 32  
    Bezpiecznik sprawdziłeś ? jeżeli jest uszkodzony to prawdopodobnie masz też taśmę matrycy uszkodzoną.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 2  
    Bezpiecznik cały. Bardzo rzadko, ale zdarza się, że gdy klawiszami funkcyjnymi wyłączę i włączę ekran to ten "mrugnie" normalnymi kolorami.
  • Poziom 32  
    Może głupie pytanie ale podstawiałeś inną świetlówkę ? w 16 często padały świetlówki właśnie a one były kiedyś drogie więc opłacało się samą świetlówkę wymienić.

• Spec od komputerów
    Napięcia na wyjściu nie mierzy się multimetrem!
    Podstaw na próbę inną świetlówkę (taśmę do matrycy zostaw podłączoną do laptopa, a do inwertera podepnij inną świetlówkę - może być w matrycy).

Sprawdź inwerter od N50.
  • Spec od monitorów
    Napisz jaki masz tam układ scalony w obud. TSOP-20?

Po jego nazwie znajdziesz tutaj na forum , lub dział : serwis monitorów jak dalej mierzyć , gdzie i np. jak wył. Protect

Zazwyczaj padała CCFL, ale i zdarzało się trafko, układ , drobnica RC
    dzisiaj ich cena kosmos , bo invertor pod 16" (mało popularna seria matryc i drogie)
    :idea: Może być prozaicznie > tylko bezpiecznik lub klucz na tranzystorze podający napiecie na ukłąd....
    Chyba z rok temu sprowadzano te inv. z Rosji ? /Ukrainy ? skąd oni je mieli ? > cena bowiem byłą równoważna 12.$

p.s

napisz jaki laptop ?
    matryca LTN160AT01 pod CCFL (lampa) i 1-channel LVDS 30-pin prawy_dół

Z datasheeta sie dowiesz jakie zbliżone może być napiecie na wyj. invert. i jaką ma częstotliwość
    - tylko pomiar oscyloskopem na "chłodnym końcu" lampy CCFL może powiedzieć czy jest napiecie czy go Nie ma.

Z tą matrycą pracował także inverter
    TDK TBD506NR (19.APQ0N.001), na układzie OZ9910ASM + para polowych (N+P) P5003QVG Link
  • Poziom 2  
    Wielkie dzięki za rady!
    _1KOKO napisał:
    Może głupie pytanie ale podstawiałeś inną świetlówkę ?

Ponoć nie ma głupich pytań ;) - nie podstawiałem, ale rzeczywiście to może być jej wina.
    Niestety na obecną chwilę nie mam żadnej innej, więc jak tylko jakąś zdobędę to napiszę co z tego wyszło.
  • Poziom 32  
    Podepnij obojętnie jaką inną matryce ,nawet rozbitą byle świetlówka była cała.