Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hoover VHD33 512D - Pralka huczy przy wirowaniu/grzałka grzeje non-stop/wybór na

12 Kwi 2019 08:57 348 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mój Hoover VHD33 512D służył bez problemów przez 8(!) lat, ale teraz mam z nim 2 problemy:
    - kilka miesięcy temu zdałem sobie sprawę że niemiłosiernie huczy przy wirowaniu. Musiało się to pojawiać bardzo powoli, bo nikt się nie zorientował że coś się zmieniło, ale działa tak już od dłuższego czasu. Domyślam się że to łożyska a ich wymiana jest nieopłacalna - ale jakoś tam chodzi.

- od wczoraj grzałka grzeje non-stop. Nawet wyłączenie programu nie pomaga, dopiero wyjęcie wtyczki z gniazdka. Nie potrzeba nawet włączać programu, wystarczyło włożyć wtyczkę i od razu słychać jak gotuje. Myślałem że to przekaźnik, ale nie - po dłuższym odłączeniu przestaje grzać, tylko uruchomienie jakiegokolwiek programu znów włącza grzanie.

Mam więc z ww. powodów kilka pytań:
    1) Czy naprawa ma jakikolwiek sens?
    2) Jeżeli naprawa nie ma sensu, to czy Hoover DXOA34 będzie dobrym następcą? Albo inaczej - co jest godnego polecenia jak najpłytszego (tu 33-34cm), ładowane od przodu i z wirowaniem 1200obr/min?
    3) Jeżeli kupię nową to co zrobić ze starą pralką? Czy można np odsprzedać na części za symboliczną kwotę, czy lepiej oddać dostarczającym nowy sprzęt? Moja lokalizacja to Warszawa Służewiec.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Grzałka może grzać cały czas bo przekażnik się zawiesił. Koszt przekaźnika ok. 20 zł., a łożyska myślę, że po ok 20 za szt + uszczelniacz 30 - 50zł. podaj nr. serisowy albo rozkręć i sprawdź jakie tam idą. Jeżeli bęben klejony to też można zrobić.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    mariusz840 napisał:
    podaj nr serisowy albo rozkręć i sprawdź jakie idą.
    jeżeli bęben klejony to też można zrobić.

Jak mogę sprawdzić jakie to łożyska i czy bęben jest klejony?
    Wymiana łożysk jest raczej poza moim zasięgiem.